Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Prośba o nazwę, czy to poduszka?


Gość wolt102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiecie może czy poduszka tylna pod silnik do P11.144 GA16DE i pod skrzynię biegów jest taka sama jak do P11 (GA16DE)? Muszę wymienić, ale w sklepach nie ma więc pozostaje allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś we własnym zakresie wymieniłem taką poduszkę w mojej Primerce. Zapłaciłem za nią 70zł i nie była ona aż taka trudna do zdobycia. Sama wymiana nie wymagała specjalistycznej wiedzy ;) W końcu pozbyłem się denerwującego drgania silnika. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja u siebie szukajac przyczyny drgania i stukotania maski na wlonych obrotach,odkrylem wczoraj,ze mam popekane 2 poduszki,ta po prawej stronie i srodkowa.Gdzie w koncu mozna je dostac,bo patrzylem po tych sklepach i tylko do QG i p12 sa a do GA16 nie widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

pozwolę sobie odkopać temat

 

mam taki objaw że jak jadę i mam obroty między 2,5-3k (albo jak puszcze gaz i zejdą na ten poziom ) to dziwny odgłos drgania dochodzi z okolic popielniczki a gałki biegów jak ja przytrzymam to jest spoko ? czy to jest objaw poduszki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie odkopać temat

 

mam taki objaw że jak jadę i mam obroty między 2,5-3k (albo jak puszcze gaz i zejdą na ten poziom ) to dziwny odgłos drgania dochodzi z okolic popielniczki a gałki biegów jak ja przytrzymam to jest spoko ? czy to jest objaw poduszki ??

 

Czy ten odgłos przypomina drżenie filiżanki na spodku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kombinowałem z tymi poduszkami ale jest pare ale.

 

dwie na belce (z przodu i z tyłu silnika) podmieniałem na używki ale niestety jest jeszcze gorzej - mam drgania na całej budzie, więc już się pogodziłem z wymianą na nowe z serwisu. Wymiany na używane nic nie pomagają bo widocznie są różnej twardości i jest tylko gorzej. Natomiast dwie boczne wysłałem do tedgum i przebili na prasie wkłady. Czy są dobre tak naprawde dowiem się jak wymienie te felerne na belce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , jutro jadę wymienić końcówkę drążka to powiem chłopaka żeby zobaczyli :)

 

Ten dźwięk to drżący lewarek zmiany biegów, wszystko przez wibracje. Dajcie znać czy wymiana poduszek pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dźwięk to drżący lewarek zmiany biegów, wszystko przez wibracje. Dajcie znać czy wymiana poduszek pomoże.
tylko które to poduszki wszystkie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dźwięk to drżący lewarek zmiany biegów, wszystko przez wibracje. Dajcie znać czy wymiana poduszek pomoże.
tylko które to poduszki wszystkie ?

 

Z tego co wiem za wibracje odpowiada poduszka przednia (ta najbardziej wysunięta do przodu, koło chłodnicy, na belce podtrzymującej silnik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowal ktos ostatnio poduchy?

jeszcze nie ale mam to na uwadze do końca maja ogarnę . Czy trzeba każdą poduszkę wyciągnąć i zobaczyć czy jest dobra, czy jak to mam sprawdzić ?

 

bo już mnie to zaczyna wk... ale nie wiem czy to od poduszek jadąc 100-110 obroty nie całe 3k czepie budą mi i drży auto.. ( opony wyważałem ostatnio specjalnie i przerzuciłem z prawej na lewe koło i to samo )

 

ale jak na razie wymienię wahacz i łącznik stabilizatora , później weżnę się za resztę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to mozna tak prosto kupic to i wymienic??

 

Z bocznymi poduszkami nie powinno być problemu - można je kupić od ręki. Gorzej z dolnymi, najgorzej z przednią dolną. Co do wymiany - nie robiłem tego nigdy, ale wydaje się, że do wymiany poduszki powinno wystarczyć podważenie silnika podnośnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest z gorna..niestety...

 

Przejrzyj te aukcje: http://allegro.pl/search.php?string=podusz...imer%2A&p=0

Z używkami co prawda nie wiadomo ile jeszcze posłużą, dlatego warto popytać w sklepach. Jeszcze jedna opcja - wysłanie poduszki do firmy Tedgum, oni wymieniają sam wkład gumowy za jakieś śmieszne pieniądze. Minus tego rozwiązania - trzeba czekać kilka dni aż to zrobią i poduszka do Ciebie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki przód tył (już nie pamiętam która ile, jak dostane to napisze) 660 zł i 440 zł - niestety byłem zmuszony do kupna oryginałów bo używki były w różnym stopniu zużyte i dalej telepie. W czwartek będe miał na miejscu. Po wymianie okaże się czy nie pójdą następne, chociaż wkłady wymieniłem w tedgum'ie ale nie wiadomo czy nadają się do czego kolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest z gorna..niestety...

 

Przejrzyj te aukcje: http://allegro.pl/search.php?string=podusz...imer%2A&p=0

Z używkami co prawda nie wiadomo ile jeszcze posłużą, dlatego warto popytać w sklepach. Jeszcze jedna opcja - wysłanie poduszki do firmy Tedgum, oni wymieniają sam wkład gumowy za jakieś śmieszne pieniądze. Minus tego rozwiązania - trzeba czekać kilka dni aż to zrobią i poduszka do Ciebie wróci.

 

juz wiem ze sa olejowe...ale....jestem pewien ze z tej mojej olej polecial ale w Tedgumie powiedzieli ze wedlug nich to nie jest poduszka olejowa..zna ktos moze nr katalogowy (wg nissana z manuala) tej poduszki co jest na fotce :

secimg.php?ext=BB1&idx=90&id=520193&s=0.75

oznaczona jako "11220P" :?: :?: :?: :?: :?: :?:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - bo będe zmieniał te poduszki na belce, tylna podusza jest pokazana jaką założyć (chodzi o ułożenie gumy) - ma ktoś zdjęcie jak założyć przednią poduszkę ? Ta na zdjęciu jest ujednolicona bez widoku gumy.

 

[ Dodano: Wto 05 Maj, 2009 00:24 ]

OK wymienione - przednia poduszka idzie napisem "AT" do rejestracji natomiast zgłupiałem co do tylnej poduszki, podglądnąłem w p11 ale jakaś nieco inna jest ta poduszka - można gdzies znaleźć jak te poduszki idą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jutro ci odpowiem jak przyniosę fakturę z auta - teraz leje to mnie się nie chce.

 

Powiedz jakie dokładnie masz objawy bo ja się niepotrzebnie zabrałem za niektóre poduszki i wyszło na to, że musiałem wymieniać po kolei na nówki. Już 2 wymieniłem i będe wymieniał następne - ponieważ z charatkeru pedantyczny jestem i dbam ostatnio o zdrowie psychiczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...