Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Końcówki wydechu w P11


Gość fabrice
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fabrice

Witam,

 

przepraszam za takie banalne pytanie. Pewnie wyleje się na mnie wiadro pomyj, ale proszę o radę. W mojej P11 rura wydechowa wygięta jest do dołu (standardowy tłumik). Czy możliwe jest, aby zamontowac końcówke wydechu tak aby "wystawała" prosto spod zderzaka?

 

Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fabrice

Rozumiem, ze jest to jedyny sposób i bez brzeszczota się nie obejdzie?

 

Problem w tym, ze tak fabryczna koncowka to zagina sie kilka cm od tlumika i nie wiem, czy kawalek ktory zostanie po obcieciu bedzie na tyle dlugi, ze koncowka bedzie sie stabilnie trzymac?

 

Dzieki z gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze jest to jedyny sposób i bez brzeszczota się nie obejdzie?

 

Problem w tym, ze tak fabryczna koncowka to zagina sie kilka cm od tlumika i nie wiem, czy kawalek ktory zostanie po obcieciu bedzie na tyle dlugi, ze koncowka bedzie sie stabilnie trzymac?

 

Dzieki z gory.

 

Z tym to akurat żadnego problemu nie ma :diabel: ....

U mnie ucięta została po samym tłumiku i tam dospawana jest końcówka....

Nic się nie dzieje, działa już ponad rok a i efekt jest ciekawszy, bo nie wystaje Ci rura pół metra za zderzakiem :diabel: :P tylko kończy się na jego wysokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem oryginał "Ultera" (od producenta)...

... miała też dostępną opcję :diabel: dokręcania, ale w naszych Primkach nie ma jak sensownie tego zrobić....

Więc tak jak napisałem wcześniej rura odcięta po tłumiku a w nowej końcówce obcinasz ten kawałek, który jest nacięty czy nawiercony (zależy od modelu) i bierzesz się za spawanie....

:one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz sobie rade bez spawania. Sam u siebie przerabiałem ten temat. ciachnołem piłką samo zagięcie końcowego wylotu i dopasowałem końcówkę wydechu tak że było ok. Końcówka trzymała się na opasce i było super. W mojej galerii poszukaj to na pewno znajdziesz zdjęcie z pojedyńczą końcówką. Teraz zmieniłem tłumik więc to już inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie taką końcówkę np. jak ta http://moto.allegro.pl/item393350750_konco...uper_cena_.html łatwo się montuje (potrzebny śrubokręt ). Ja mam taka zamontowana w Peugeot 206 tam też jest końcówka wygięta i całkiem znośnie to wygląda. Musisz przed zamówieniem zmierzyć średnice końcówki tłumika żebyś dobrał o odpowiednia średnicy montażu końcówki .

 

[ Dodano: Sob 05 Lip, 2008 07:35 ]

http://moto.allegro.pl/item388776795_konco...ika_zgieta.html ja mam w peugeot ten typ zamontowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowane w Peugeot 206 i jest ok wystaje może max 2 cm , ale dokładnie jak będzie to wyglądało musisz pomierzyć . Na aukcjach podają wymiary , długości końcówki do zgięcia i po . Myślę że miarka w dłoń i wszystko wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość LeszekSKC

Dopinam sie pod temat. jaką dlugosc koncowki kupic zeby zakladajac nie wystawala za daleko ?? :) i pytanko czy mial ktos koncowke z dyfuzorem dzwieku ?? jak to brzmi ?? oplaca sie to kupowac czy nie ma sensu. Myslalem nad takim czyms ale widze ze jeszcze w zderzaku musialbym wycinac ;/ http://www.allegro.pl/item652652553_koncow...nowa_od_ss.html czekam na pomoc pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeszekSKC, według mnie bez sensu zakładać końcówke z dyfuzorem to wiocha! Jak chcesz żeby ładnie brzmiało to kup cały wydech ULTERA ja miałem w poprzednim aucie i dzwiek byl super, tylko musisz się liczyć z tym że bedzie głośniej,co do samej końcówki to musi być przyspawana i to tak żeby nie było widać że z cienkiej nagle robi sie dużo grubsza rura a jakieś dokręcane to wiocha z marketu wiejski tuning!! Lepiej zostawic oryginalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LeszekSKC

Chodzi o to ze teraz mam bassowy tlumik ale juz sie praktycznie skonczyl a ten halas juz mnie wkurza :) dlatego chce wstawic orginalny ale nie chce zeby bylo zupelnie cichutko :) chce chociaz jakies troszkie dzwieku :D ma ktos jakis filmik moze z zwyklym tlumikiem i koncowka z dyfozorem ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeszekSKC ta końcówka z allegro będzie chyba za długa bo z tego co pamiętam to puszka oryginalnego tłumika kończy się zaraz przed zderzakiem. Ja miałem jakiś czas temu koncówkę pojedyńczą i wiem że szukałem dość którkiej aby zbytnio nie wystawała.

 

Proponuje abyś przycioł trochę to kolanko wylotowe i zostawił kawałek prostej rurki wylotowej i podjechał gdzieś to sklepu z gratami do tuningu... na pewno coś na miejscu dobierzesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeszekSKC, według mnie zdecydowanie tak, nie róbmy panowie wiochy z takich pięknych aut :diabel: bo niedługo przesiądziemy sie na golfy BMW i audi a tam takich wieśniaków nie brakuje. a co do końcówki to pojedż do kogoś kto się tym zajmuje, końcówke też mozna dociąć ile się chce, tak żeby ładnie to wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...