Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] wymiana przegubu i wypadająca półoska


Gość heineken72
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość heineken72

Panowie mam pytanko do tych co wymieniali przegub lub osłonę z przodu.

Kupiłem nowy przegub (stary chłasuje i 90 % że jest do wymiany)

Próbowałem go dziś wymienic ale nie miałem nasadki 36 ;( i próbowałem odgiętymi kluczami, wd40 ropy, pukając od czoła w nasade nakrętki .... niestety nakrędki nie udało mi się odkrecic.

Wcześniej zdjełem gumową osłonę i jakoś sama mi wyszła półoś z wieloklina.

Włożyłem ją na miejsce i całośc skreciłem do czasu zdobycia nasadki 36.

 

Nie wiem o co chodzi, złożyłem jak było wcześniej jak wracałem to przy zawracaniu wypadła mi półoś z przegubu.

Samochód na lewarek, pomęczyłem sie troche :zly: i wsadziłęm ją z powrotem do przegubu.

 

Półośka chowa się do skrzyni biegów ... wiem że powinna bo jak sie jedzie po dziurach to musi pracowac.

 

Nie wiem czy na koncu połosi był pierścionek zabezpieczający bo wszystko w smarze.

 

Kto ma jakąś rade bardzo poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

Raf4 ... a ten pierścionek jak sie założy na półoske to przejdzie razem z nim z nim do wieloklina?

Bo chyba nie ma możliwości inaczej go założyć bo z drugiej strony nie ma dostepu.

W komplecie z nowym przegubem były dwa mały i duży

ps. załatwiłem klucz sztorcowy 36 ... sąsiad, były wojskowy od czołgu w piwnicy miał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raf4 ... a ten pierścionek jak sie założy na półoske to przejdzie razem z nim z nim do wieloklina?

Inaczej się nie da, nakładasz pierścionek na wałek półosi i dopiero zakładasz przegub, dziwne, że Ci wyskoczyła półośka z przegubu, kilka razy zmieniałem przegub to młotkiem ciężko go zbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dołączę chodzi o 100 nx gti wiec skrzynia taka sama ...terkota masaktycznie przy skręcie w lewo w prawym kole co jeszcze może być bo przeguby zew wymienione 2x na chwile było dobrze a po parunastu km może wiecej terkota straszliwie a do tego łożysko koła wymienione słaba jakość przegubu jeden japan chyba nie moje autko .....

co można zapitolić że takie objawy są może jakieś łożysko jeszcze ...

 

sp2 u mnie w P10 po wymianie silnika wyciąganiu skrzyni z prawej strony też coś takiego zaczeło sie dziać przy ostrych skrętach w lewo prawe koło terkota czy to może być kwestia smaru ??? ja nie wykluczam przegubu u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

Przegub wymieniony. Udało się nawet zrobić to bez ściągania zwrotnicy ze swożnia.

Raf4.., dzięki ... ten pierścionek był zgnieciony i nie rozprężał się na zewnatrz po wsadzeniu. Stąd te wypadanie półośki.

Niestety okazało sie że łożysko też hałasuje i trzeba je wymienić. Nie wiem czemu ale słychać je głośniej przy skrętach (stąd też wymiana przegubu). Złożyłem wszytko i niedługo dogrzebie się do łożyska ... jak sie uda samemu bo czuje że bedzie nie zbyt łatwo ;)

 

 

PS. Tofu ... jak terkocze to tylko może przegub na półośce terkotać

miałem tak w cytrynie kiedyś jak mi terkotało.

Skoro wymieniałes to zdejmij osłonę gumową, na lewarek i popatrz na pełnym skrecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majki_Wawa

Jak bedziesz sie zabieral za wymiane łozyska to zarezerwuj sobie conajmniej 3 h roboty :).U mnie cholerstwo nie chciało wyjść.Dodatkowo jeśli działa Ci ABS to uważaj na czujnik,nie zdejmuj go tylko wypnij jego przewód.Najwiecej zabawy jest pozniej ze skladaniem calosci.Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna sprawa że przegub mi nie ryczał zaczeło sie powymianie silnika i targaniu skrzyni nie wiem jak to wyglądło poprostu mi sie wydaje że tak zanagle zaczoł wyć co można zwalić przy demontarzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

arsqu google twoim przyjacielem. Zobacz czy ktoś sprzedaje gdzieś prawe i lewe przeguby i to nie koniecznie do Nissana

Tu jest jakiś obszerniejszy temat http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/30754-p11144w11144-padl-przegub/page__view__findpost__p__360845__hl__przegub__fromsearch__1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...