Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Problem z ABS


Gość Puzon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od razu przepraszam jak gdzieś jest, to podpowiedzcie ,bo ja nie mogę znaleźć.

 

Mam taki problem:

 

Zapala mi się kontrolka od ABS-u i wtedy hamulce działają jak bez.Poza tym jak się kontrolka nie zapala to są tak czułe,ze nawet przy małej prędkości,że ostatnio bym gościowi w tyłek wjechał, bo nacisnąłem pedał hamulca a on zachował się jak na śliskiej nawierzchni a było sucho.Jak się kontrolka zapali to wyłączam kluczyk podczas jazdy tak jak bym restartował kompa i gaśnie na jakiś czas.Chociaż ostatnio przejechałem 350 km i działały bez problemu.Wymieniłem klocki przód ,tył włącznie z tarczami hamulcowymi przód ,tył.Nie wiem o co chodzi i co na to poradzić idzie zima a jazda tak już teraz jest niebezpieczna .Proszę Was o pomoc

z góry Dziękuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej w Primerach (i w innych modelach też) pękały takie gumowe osłonki czujnika ABS-u przy kole. Objawiało się to załączaniem ABSu przy powolnym toczeniu się.

Wymiana chyba nie jest jakoś super droga.

 

Nie wiem dokładnie jak to wygląda (domyślam się, że muszą dochodzić jakieś kabelki w okolice tarczy hamulcowej i być osłonięte gumowym przegubem) , ale w moim słonku długo się nie zastanawiałem tylko wywaliłem bezpiecznik i wyjąłem żarówkę z deski :D

 

Ale w Sunnym ABS nie był najlepiej zaprojektowany i tak więcej przeszkadzał jak pomagał.

W Primerze jest znacznie lepiej dopracowany i warto wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problemy z ABS zaraz po ruszeniu samochodem zaświecała się kontrolka. Z racji ukręcenia lewej półosi zdemontowałem przegub i wyczyściłem w nim wycięcia zębów od ABS i jak na razie po problemie :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problemy z ABS zaraz po ruszeniu samochodem zaświecała się kontrolka. Z racji ukręcenia lewej półosi zdemontowałem przegub i wyczyściłem w nim wycięcia zębów od ABS i jak na razie po problemie :D:D:D

 

to może być jedna z recept - w mojej było podobnie a po czyszczeniu pierścieni zębatych problem zapalającej się kontrolki ABS-u zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu wymieniałem prawą,bo też ukręciłem,ale i przed wymianą tak było może, to teraz dotyczy lewej.To mam ją wyjąć i wyczyścić ząbki?A bez wyjęcia się nie da usunąć problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam to samo z ABSem też wymieniałem półośkę ale jest to samo chciałem wyciągnąć ten czujnik i go wyczyścić ale nie idzie go ruszyć w dodatku nie mogę znaleźć wtyczki tz.że czujnik jest połączony bezpośrednio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę znaleźć wtyczki tz.że czujnik jest połączony bezpośrednio ?

Wtyczki od przednich czujników ABS są w komorze silnika mniej więcej przy gniazdach amortyzatorów i tam szukaj, przynajmniej w mojej P11 tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wtyczki masz zamontowane do wewnętrznej części kielichów przednich , (u mnie są zamontowane tylko czujniki ABS do kielichów) a chyba kolory takie jak mówisz., wiec łatwo znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

podepnę się w tym temacie, bo wyszukiwarka nie wyświetla mi wyników. D

zisiaj zauważyłem że nie mam ABSu. Kontrolka się nie pali. co to może być? Miałem wymienianą tylną belkę (stłuczka) i mechanik ponoć wymienił na tą z ABS.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...