Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kupiłem Maxime (wreszcie) [A32] :))))))


Gość songo24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie muszę się pochwalić. Wreszcie po dwu miesięcznych :zdziw: bojach kupiłem maksimkę. No i jestem szczęśliwy, że nie kupiłem camry. Maksima fajniejsza :D . Rocznik 98 wersja US. Skóra, full wypas, automat. Do pełni bajeru brakuje tylko chyba składanych elektrycznie lusterek.

Niestety jak to auto używane ma parę wad.

1. Tarcze z przodu do wymiany - pytanie, czy tarcze do wersji US różnią się jakoś od Euro?. Czy moglibyście mi polecić jakiś sklep w Wawie lub okolicach z częściami. Może jest jakiś ze zniżkami klubowymi :D

2. Nie wysuwa mi się antenka. Wygląda na to, że w ogóle nie jest podłączona bo nie daje znaku życia jak odpalam radio.

3. Chyba najbardziej niepokojący objaw. Troszeczkę poszarpuje na D. Na N i P jest wszytko ok. Ale jak wezmę na D to delikatnie to czuć. Dzieje się tak na zimnym silniku im bardziej rozgrzany tym mniejsze szarpnięcie, a jak się rozgrzeje to całkiem to zanika. Z tego co przeczytałem na forum objawy te najbardziej pasują do padającej cewki.

 

To tyle z wad. Poza tym jest piękna, czarna i w ogóle fajna :)

 

P.s.

Zdjęcia będą później bo się okrutnie pochorowałem i leże z gorączką w domu. Dlatego opis wygląda trochę jak opis majaczącego dwulatka :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Z tego co mi wiadomo to tarcze euro są grubsze niż usa więc będzie trzeba trzeć klocki lub toczyć tarcze. Do tego trzeba wyregulować zacisk.- dać podkładki. Niestety ja dowiedziałem się tego już po zakupie :( Więc jeśli masz okazje kupić do usa będzie łatwiej....

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze do wersji us sa duzo bardziej popularne poniewaz sa takie same jak w j30. Parametry tarczy us to 280x22 a euro 280x26. Co do anteny do wyciagnij radio i zobacz czy niebieski kabel jest podlaczony bo z tego co pamietam to on steruje antena. Delikatne szarpanie na d lub innym biegu to raczej nic strasznego.

 

A oczywiscie gratuluje zakupu. Sam od nie dawna jestem szczesliwym posiadaczem a32 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki Panowie za informacje. Mam nadzieje, że mi się jutro uda wrzucić foty.

Mam jeszcze jedno pytanie. Dostałem od gościa od, którego kupiłem samochód cewki zapłonowe. Wiem,że niektore wymieniał bo mówił, ale są tam też dobre. Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie tych cewek. Może powinny mieć jakąś określoną rezystancję, lub coś w tym stylu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki Panowie za rady. :D

Krzysztof_24: byłem dzisiaj u mechanika od automatów. Powiedział, że skrzynia jest ok i to na pewno nie jej wina. Chociaż uprzedził mnie, że ten problem trzeba rozwiązać bo przez to można sobie uszkodzić skrzynię.

Co do cewek to wiem, ale czytałem na forum o wielu przypadkach, że komputer nie wykrywał uszkodzonej cewki. Dopiero jak totalnie padła to pokazywał błąd. Myślę, że u mnie może być podobnie.

P.S.

Na razie ze wszystkim raczkuje, bo trochę mi się chorowało, ale mam nadzieję, że pod koniec tego tygodnia zacznę coś dłubać

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki Panowie za rady. :D

Krzysztof_24: byłem dzisiaj u mechanika od automatów. Powiedział, że skrzynia jest ok i to na pewno nie jej wina. Chociaż uprzedził mnie, że ten problem trzeba rozwiązać bo przez to można sobie uszkodzić skrzynię.

Co do cewek to wiem, ale czytałem na forum o wielu przypadkach, że komputer nie wykrywał uszkodzonej cewki. Dopiero jak totalnie padła to pokazywał błąd. Myślę, że u mnie może być podobnie.

P.S.

Na razie ze wszystkim raczkuje, bo trochę mi się chorowało, ale mam nadzieję, że pod koniec tego tygodnia zacznę coś dłubać

 

pozdrawiam

Fakt, komputer nie wykrywa pierwszego stadium padaczki cewki. Wiem coś o tym, doświadczyłem na własnej skórze. Pozostaje C zrobić to, co radzi W. Wac.

 

Pozdrawiam

- karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

260.000 km. Ja wiem, czy tak dużo roboty, tylko to poszarpywanie. Resztę uważam za standartowe sprawy jak kupuje się samochód używany. :D W sumie to zapomniałem dodać, że występuje to tylko na gazie. Na benzynie jest wszytko ok. Więc może się okazać, że to tylko sprawa gazu.

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Sro 15 Paź, 2008 00:11 ]

Witam

 

Wiem, że obiecałem zamieścić zdjęcia wcześniej, ale parę rzeczy mnie zatrzymało.

Oto moja maxima, tarrrraaaaa!!!! :D

http://img403.imageshack.us/my.php?image=nissan1zm7.jpg

http://img82.imageshack.us/my.php?image=nissan2gh8.jpg

http://img143.imageshack.us/my.php?image=nissan3ie7.jpg

http://img143.imageshack.us/my.php?image=nissan4nj8.jpg

http://img362.imageshack.us/my.php?image=nissan5sf4.jpg

 

[ Dodano: Sro 15 Paź, 2008 09:15 ]

zamiesciłem (wreszcie) zgodnie z obietnicą zdjęcia mojem maximy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Oto moja maxima, tarrrraaaaa!!!! :D

 

Identyczna jak moja ( oprócz halogenów ) :)

 

Co do tarcz to rzeczywiście 280x22 , tylko uważaj na klocki bo ciężko je dostać i zazwyczaj wciskają do wersji europejskiej o długości 15,1 - do twojej powinna być 13,7 jeśli dobrze pamiętam.

Niestety ja dostałem tylko kashiyamy, a one są jednak za twarde i piszczą z dużą przesadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...