Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

200SX S14a Racing Edition by Adams


Adams
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

 

wiele razy miałem zamiar opisać mój mały, chałupniczy projekt i nareszcie się udało - oto on:

 

Auto na drogi trafilo w grudniu 1999 roku, a kupiłem je w listopadzie 2005 w pełnej serii z 34tkm na liczniku. Nigdy nie było puknięte, a poprzedni właściciel nie używał go nawet w zimie /z resztą ja praktycznie też.../. Obecnie, po 3 latach mojego użytkowania, samochód ma 60tkm i jak dotąd nigdy mnie nie zawiódł.

Auto ma docelowo być w pełni uliczne z zacięciem na zakręty.

 

Od tego czasu powoli, ale systematycznie wprowadzam w nim małe modyfikacje, oto ich lista:

 

 

Pod maską:

 

Horsham Developments Stage 2 Chip

Przelotowy układ wydechowy 3"-2.5", dwa tłumiki, nierdzewny by GMS & El-tec

Kolano turbiny 3" ze stali nierdzewnej

Intercooler APEX Performance Type 1

Wtryski Nismo 555cc

Filtr stożkowy K&N K57i

Obudowa termiczna stożka z dolotem zimnego powietrza

Zawor upustowy HKS SSQV2 (recyrkulowany)

Podniesione doładowanie (2 ustawienia - w oparciu o MBC Hallman'a)

Actuator Forge (9-15psi)

Boost: low: 0.6-0.9bara, high: 1.2bara

Pompa paliwa Walbro GS-341 255l/h

Świece irydowe NGK BKR7EIX

Catch tank

Olej Silkolene Pro-S 10w50 / Motul 300V 15w50

Redline WaterWetter

Filtr oleju K&N

Korek chlodnicy Blitz 1.3 bara (+ WaterWetter)

Korek oleju Nismo

Cooling panel EFL

Lifty maski

Akumulator w bagażniku, tacka wycięta spod maski

Walbro podpięte "na krótko"

 

 

Zawieszenie:

 

Pineapple rings Peak Performance (usztywnienie tylnej ramy)

Sprezyny progresywne Tein S-Tech (-37mm/-29mm)

Nacinane tarcze Brembo 330mm na przodzie

Klocki przednie Project Mu B-force

Klocki tylne EBC Blackstuff

Usunięta pompa i chłodnica oleju szpery

 

 

Przeniesienie napędu:

 

Lekkie koło zamachowe Fidanzy

Sprzęgło ACT XTSS

Nismo clutch release pivot

Twarde mocowanie skrzyni Apex'a

 

 

Wnętrze:

 

Turbo timer Blitz DTT DCIV ze wskaźnikiem doładowania /peak & warning/

EGT Apexi EL2 /peak, warning, replay/

Centralka Apexi EL2

Short shifter Fidanza

G-tech PRO RR

Konsola przełączników

Pomiar temperatury w dolocie /peak hold/

Warning light temperatury dyfra

Wygłuszenie w tylnych błotnikach

Dwustopniowe sterowanie doładowaniem (0.5-0.7bara ; 1.2bara)

 

 

Na zewnątrz:

 

Podkładka pod przedni zderzak lakierowana w kolorze nadwozia

Białe migacze boczne i przednie

JDM'owy emblemat "S" na masce

Grill JDM kouki

Xenonki

Zdjęta podkładka pod rejestracje

Zdjęta tylna wycieraczka i spoiler

Opony: chwilowo Federal 225/35R18 w indeksie Y

Felgi OZ Ultraleggera 18"x8"

Lakierowane na srebrno/czarno zaciski hamulcowe

Naklejki zaprzyjaźnionych forów ;]

 

 

To by było chwilowo na tyle - planów jest sporo, ale studenckie realia nie przyspieszają przebiegu prac :)

 

Poniżej wrzucam stary wykres (ostatni jaki mam), niższy wynik to seria +dolot i -2 cat'y, wyższy to skok po zrobieniu pełnego wydechu:

 

th_dyno-15-11-2006.jpg

 

Obecnie moc szacowana no około 300kuni ale dopóki nie przehamuję to się pod tym nie podpiszę ;) Tak czy inaczej auto objeżdża 306 konnego Caymana S z pakietem chrono, więc jak na seryjne turbo źle nie jest :)

 

 

Fotek aktualnych i przyzwoitych chwilowo za bardzo nie mam -> jak jakieś zrobię to na pewno wrzucę. Chwilowo daję trochę starsze:

 

 

me_car.jpg

 

01.jpg

 

02.jpg

 

Adamsengine_10%5C_08.jpg

 

 

Pzdr B)

Edytowane przez Adams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałeś przebieg to pomyślałem, że jakaś ściema, ale jak oglądam zdjęcia to jak nowe z salonu. Piękne. Jak znaleźć takie cudo? Prezentuje się kozacko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znaleźć takie cudo?

Długo szukać i mieć przygotowany grubiutki woreczek pieniędzy ;)

 

Autko naprawdę fajne, widziałem rok temu na zlocie w Borsku i przepięknie wyglądało, a cały czas do przodu prace idą :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie auto kozak! A na zywo robi jeszcze wieksze wrazenie. Brakuje mi w opisie jakiegos wykresiku. Ostatni jaki widzialem byl na ok 250km a od tego czasu pewnie jeszcze troche sie zmienilo :)

Świece irydowe NGK BKR7EIX

Jak sie takie swiece sprawuja? Irydowe sa lepsze od platyn? Sory za male OT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo P.S.

(osobiście nie znosze wykonczeń drewnopodobnych, zwłaszcza w samochodach z "CHARAKTEREM" - ma sie to nijak do wizerunku

 

Autko bajera - jednak zgadzam się z kolegą co do drewienek - choc jest to oczywiście kwestia gustu i upodobań. W każdym razie gratuluje bolidu :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za konstruktywne opinie i mile slowa ;)

 

Ano co do drewna to powiem szczerze ze nawet spojnie sie z reszta autka komponuje IMHO, ale tez nie ukrywam ze najchetniej bym je wywalil razem z jasna skora i zrobil cale wnetrze od poczatku - tylko jak sobie policzylem ile by to kosztowalo /zrobione porzadnie/ to raczej w realnej przyszlosci taka robota sie nie zapowiada :)

 

Wykresiku z obecnej chwili niestety nie mam :( ale postaram sie to naprawic (akurat Grabowski musial sie zwinac z hamowni obok mnie...) Generlanie ten stage ktory obecnie katuje powinien dawac w granicach 290-300ps (znajomy z takim samym na hamowni mial 295ps) - ale dopoki nie zobacze swojego wykresu to nie bede nic deklarowal ;)

 

@Smeru - pomimo ze w aucie z drugiej reki nie mozna nigdy byc w 100% pewnym przebiegu, tak przy zakupie i po nim przetrzepalem sx'a /razem ze znajomymi/ na kazdy sposob i wszystko pasuje do ww. przebiegu. A znalezienie go trwalo chyba z 14 miesiecy.... Normalnie szkoda gadac ile za tym autem chodzilem :029:

 

@Dylson - ciezko rzec cos zlego o swiecach dopoki dzialaja :) Iryd wybralem poniewaz w teorii daje lepsza iskre - ma jeszcze wyzsza temp. topnienia od platyny przez co mozna zrobic mniejsza elektorde. Minus taki ze nie sa tak wysoko przebiegowe jak platyna. Ale znam wiele osob ktore mowia ze roznica w praktyce zadna i kupuja dobre miedziaki zmieniajac je w zalecanych odstepach...

Tak naprawde bez doladowanego silnika gdzie przy pewnym ciesnieniu trzeba walczyc o dobry zaplon, nie pchal bym sie w iryd tylko wzial platyne i mial spokoj na 100tkm :)

 

[ Dodano: Czw 09 Paź, 2008 16:39 ]

Wszystko piknie tylko stwierdzam ze waz do recyrkulacji bov'a sie zalamuje i jest golab... Narazie calosc idzie do demontazu i stad pytanie:

moze ktos wie gdzie moge dostac waz gumowy o srednicy wewnetrznej rzedu 28-31mm i sciance cos kolo 1mm (2mm mam i jest zbyt malo elastyczny)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo chetnie bym przehamowal ale jak narazie nie moge dojsc do porozumienia z mbc... I problem w tym ze juz przy tym troche grzebalem - najpierw peak a potem nie trzyma ile powinno. Szczerze mowiac ciezko moze byc z wyrobieniem sie na wtorek a tak jak jest nie ma co jechac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo chetnie bym przehamowal ale jak narazie nie moge dojsc do porozumienia z mbc... I problem w tym ze juz przy tym troche grzebalem - najpierw peak a potem nie trzyma ile powinno. Szczerze mowiac ciezko moze byc z wyrobieniem sie na wtorek a tak jak jest nie ma co jechac :/
Jak chcesz to moge znow pozyczyc MBC :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo to dopiero performance - fotka numer 2 +25hp - stoi obok skaja ;)

gdybys dopisal jeszcze co bylo po drodze lista bylaby 2x dluzsza :)

natrysk wody na IC

SMIC z s15 itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...