Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

200SX S14a Racing Edition by Adams


Adams
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za pozytywne opinie :) Co do gleby to fakt rzeczywiscie by sie przydala ciut wieksza (choc auto siedzi teraz na springach tein'a) ale i tak przy tym obnizeniu ktore jest odpada mi kupa miejsc parkingowych w wawie, auto to jednak poniekad daily drive wiec dalsze obnizanie przynajmniej narazie odpada :( Zreszta w realu wyglada na nizszy - fotki sa tendencyjne ;)

 

@Endriu - wpadaj jak bedziesz mial czas - spoiler lezy w garazu - btw dobry jestes bo na ostatnim spocie tez go nie mialem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Endriu - wpadaj jak bedziesz mial czas - spoiler lezy w garazu - btw dobry jestes bo na ostatnim spocie tez go nie mialem

przecie on nieprzytomny chodzi :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
@Endriu - wpadaj jak bedziesz mial czas - spoiler lezy w garazu - btw dobry jestes bo na ostatnim spocie tez go nie mialem

przecie on nieprzytomny chodzi :))

Musze przestac pic :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
Wy to obaj powinniscie chyba w tej robocie wiecej pracowac niz posty klepac :fuckyou2: ;)
Adam w pracy nie nalezy sie przepracowywac! Gdzies trzeba odpoczac! (sorry za OT z mojej strony koniec, przeniosimy sie na PW)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie - odnosnie wygladu to meczy mnie jeszcze bardzo zeby wyciac mu ze zderzaka ta pionowa pletwe ktora jest przed intercooler'em no i oczywiscie wygladzic dol zeby nie bylo po niej sladu. Pewnie juz bym to zrobil ale boje sie troche czy dobrze mi to wyjdzie no i do tego wypadaloby dorwac lakiernika ktory to potem tak punktowo pomaluje zeby nie bylo sladu. Do tego jeszcze mniejsza tablica rejestracyjna + grill z kouki i bylby calkowity gites...

 

O cos takiego:

102434867_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niech sie zastanowie... Hmm po tym jak ogarne tylne opony i hamulce, zawieszenie i przeniesienie napedu :612:

Wiec narazie sie nie zapowiada :zly: Jest kryzys wiec zajmujemy sie duperelami.

 

Kilka pomniejszych rzeczy ktore ostatnio ogarnialem to:

 

1) Mam wreszcie spryskiwacze przedniej szyby co oznacza ze moge jezdzic w deszcz (pierwszy raz od ponad roku) :)

2) Przenioslem aku do bagaznika

3) Podłączyłem pompę paliwa "na krótko" przy użyciu przekaźnika

4) Założyłem większe tarcze i klocki

5) Wypolerowałem kolektor dolotowy z zewnątrz + lekki porting wewnątrz

 

Kilka fotek:

 

Tutaj beda jeszcze porzadniejsze klemy i trzecia masa jak je wreszcie przysla...

DSCF6316.jpg

 

Hamulce podeszly bez problemow choc tez musze na nie jeszcze zerknac bo jest lekkie bicie przy wyzszych predkosciach

rotorfront.jpg

 

Felge wypelniaja duzo lepiej niz wynika z ponizszego zdjecia

brakefront.jpg

 

Polaczenie starych i nowych kabli od aku wraz ze zdemontowana podstawka i nowym lakierkiem

batterytrayremoval4.jpg

 

No i kolektor ktory zrobilem juz stosunkwo dawno

inlet2.jpg

 

 

W najblizszym czasie chce poprawic troche dolot i moze lekka polerka czy cus...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym polerowałeś? Autosolem/Automaxem czy zieloną?

 

Papierami od 100 do 2500 i potem pasta do polerowania aluminium (aluchrom czy cos). Strasznie w********a robota biorac pod uwage ze w serii jest mocno chropowaty :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Hej,

 

przy aucie na szczescie powoli cos zaczyna sie dziac. Teraz pod noz idzie skrzynia: sprzeglo ACT XTSS (organika do chyba 660Nm :rolleyes: ), lekkie kolo Fidanzy, clutch pivot Nismo, twarde mocowanie skrzyni Apex'a, jednoczesciowy przewod sprzegla w oplocie no i przy okazji staram sie zmienic wszystkie uszczelniacze, uszczelki etc. Z drobiazgow zalozylem tez grill z JDM aero kouki :)

 

Reasumujac stoi przede mna zadanie spowinowacenia tego:

 

gallery_23_58_49398.jpg

gallery_23_74_77094.jpg

gallery_23_74_48916.jpg

 

z tym: :)

 

gallery_23_74_104299.jpg

 

w takich warunkach:

 

gallery_23_74_59144.jpg

 

Pierwszy raz robie cos przy skrzyni i do tego krucho ostatnio z czasem wiec profilaktycznie spieszyc sie nie bede. Bardzo ciekawi mnie co z tego wyjdzie :whistle:

 

Pzdr!

Edytowane przez Adams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe warunki widzę że zbliżone do moich :P

Pięknie sobie dałeś radę :)

No i sprzęgło też bardzo fajne, nie wiem czy nie mocniejsze od mojego EXEDY STAGE I... Po cichu obstawiam że do ok 550Nm wyda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie :) No warunki garazowe nie sa idealne - kanalu albo porzadnego podnosnika bardzo brakuje. Mialem nawet projekt zrobienia tego pierwszego podczas gdy garaz przechodzil maly remanent ale problem u mnie jest z niskim poziomem wod gruntowych (znajomi niedaleko ciagle maja podtopiony kanal mimo uzycia specjalnego betonu etc). Tak czy inaczej przy tej wysokosci podwozia od podlogi pracuje sie juz ok! Gorzej niestety z czasem :/ No ale mam nadzieje ze powoli bede mogl sie wziac do skladania bo strasznie mnie ciekawi jak bedzie sie uzytkowac kolo fidanzy ktore wazy mniej niz polowe tego co seria :) Tylko cholera mnie juz bierze jak mysle ze przez 500km bede musial docierac sprzeglo = 0 butowania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoje exedy docierałem na Cargo 0,9 bara i wiecej nie trza :D

Ps. po 500km sprzęgło i tak łapać w 70% swojej powierzchni... A i Powiem CI że ja u siebie trochkę jednak żałuję że dałem lekkie koło - jest to upierdliwe przy ruszaniu zwłaszcza na tych wałkach co mam gdzie moment obrotowy do 2000obr.min mam na poziomie seryjnego 1,6 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odwiedziny i zainteresowanie :) Również prześledziłem cały temat i powiem, że jest mega elegancko :D Zawsze chciałem kupić sobie SX-a, ale jakoś tak się wszystko potoczyło, że jeżdżę "dziadkową" Primerką, ale już tyle kasy w nią wpakowałem, że trzeba skończyć ;)

 

Super wygląda Twój SX, no i wyniki też męskie :) Gratuluje B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz miałem okazję spotkać Cię na C i zawsze jestem pod wrażeniem tego SXa :) mam nadzieję że w końcu po zimce uda mi się wpakować na prawy fotel na jakiś mały test drive :) no chyba że przed zimą jeszcze wyjedzie z garage :)

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za slowa uznania Panowie :)

 

@pgaz - mieszam niedaleko wylotu krakowskiej z warszawy i bez kitu mam wysoko wody gruntowe :)

 

@bullit - jak sie bedziemy znow widziec to przypominaj - z przewozka nie ma najmiejszego problemu!

 

pzdr!

 

Maly refurb skrzyni :)

 

gallery_23_74_10429.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...