Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprzęgło. Problem z łożyskiem oporowym?


Gość skóra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam WSZYSTKICH!!

Od nie dawna jestem posiadaczem Terrano II 2.4 1998 super bryczka z malym przebiegiem (45tys. km) wszystko super ale niepokoi mnie jedna sprawa...

kiedy wciskam sprzeglo i dodaje gazu z okolicy skrzyni biegow,sprzegla slychac dziwne grzechotanie ktore nasila sie kiedy zwiekszam obroty.. kiedy puszczam sprzeglo grzechotanie ustaje.. dodam ze wszystkie biegi wchodza i pracuja super!

mam zapytanie czy ktos mial podobny problem co moze byc ewentualna przyczyna?? czy szykuje sie wymiana sprzegla??

POMOCY!!!

Pozdrawiam Wszystkich na forum!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć luz i puść sprzęgło. Jak szumi to znaczy, że pada łożysko oporowe.

 

Wrzuć luz na lewarku od reduktora i przełączaj po kolejnych biegach. Jak będzie mocno szumiało na 4 i 5 to łożyska w skrzyni do wymiany się szykują. To drugie to w zależności od głośności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Dzieki SLAYER za szybki odzew!

Zdobilem jak napisales.. wrzucilem luz, puscilem sprzeglo i jedyne co doszlo moich uszu to ledwo slyszalny dzwiek pracujacego walka sprzeglowego chyba?!?!...

natomiast dzwiek o ktorym pisalem wczesniej jest ze sto razy glosniejszy.. :/

jakby ktos wrzucil tam kamien i za kazdym razem kiedy podkrecam go na obrotach nie zaleznie na luzie czy na biegu kiedy wciskam sprzeglo to napierdziela a jak je puszcam to przestaje..

Dwiek tAAAAki ze az serce kluje :029:

a drugi test ten z neutralem na reduktorze to samo.. 4 i 5 ledwo dochodzace uszu dzwieki..

Tak sobie mysle ze jedyna czescia ktora jest obciazona i wiruje po wcisnieciu sprzegla to czesc lozyska oporowego ktora styka sie wtedy ze sprezyna docisku moze tam co nie tak.. pochrzanione.. pogiete..?!

tak czy inaczej bez zrzucania skrzyni chyba sie nie obejdzie :/ pytanie jedynie czy jezdzac jeszcze jakis czas nie zepsuje czegos bardziej..??

pozdrawiam WSZYSTKICH!!

dzieki SLAYER!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie u Skóry poszlo łożysko igiełkowe,na wałku.Miałem tak kiedyś w innej furce.Biegi wchodza normalnie,jedzie sie też ,ale jak lest na luzie ,bez wciskania sprzegła to dzwiek chrobotania i szumu zagłuszal wszystko skutecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak musi zrzucić skrzynię - a co za tym idzie fajnie by było przeglądnąć resztę łożysk czy są jeszcze dobre (nic na może być - jak jest coś nie teges to wymieniać).

 

Po prostu zrzucenie skrzyni w tyranie to trochę za ciężka robota, żeby się użerać z tym na raty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiś dziadek helmut pewnie umarł i kupił :D

 

Mój dziadek tak kupił Samuraia z przebiegiem 30 tys :D Tylko były wszystkie krzyżaki i sprzęgło do wymiany. No i nie wspomnę o trwającym miesiąc odmulaniu silnika.

 

Jeszcze w życiu czegoś takiego nie widziałem. On chyba ni przekraczał 2 tys obrotów, bo mówił, że na 5 spokojnie 50km/h jeździ i ma kopa :diabel2:

 

No nie byłoby w tym nic dziwnego jakby samurajek nie był z 1992 roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej WITAM!! :D

Dlubanie w skrzyni... narazie odpuszczam musze znalesc kogos kto to dobrze i tanio zrobi :diabel:

A bryczka maly przebieg ma bo zeczywiscie od dziadka mial go od nowosci.. 28000 mil, (anglik)wszystkie kwitki z przegladu poczawszy od 1998... co roku serwisowany w servisie Nissana(wypasiona ksiazka servisowa) olej w silniku przezroczysty.. w srodku jak gdyby nikt w nim nigdy nie siedzial :D A SLAYER ma pewnie racje diadia FIEDIA pewnie zapierdzielal nim na pol sprzegle przez cale 10lat i to by wystarczylo zeby zamordowac lozysko oporowe i popalic tarcze bo cos tak wysokawo chwyta..

ps. a czy wie ktos moze co tam napedza rozrzad GUMA czy STAL?? przypomne Terrano II 2.4 benz. 1998

POZDRAWIAM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

witam poszukuje lozyska oporowego do nissan terrano r20 2.4 i 12V 4WD 124KM czy ktos cos moze ma??? jest problem z dostepnoscia w sklepach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

lozysko kupione koszt cos kolo 240zl zamawiane z korei :D okazalo sie ze wysypane sa lozyska w skrzyni i tu nastepny problem nie  moge nigdzie znalezc jakie maja byc ktos pomoze???  (z racji ze jestem w delegacji rzadko mam neta a auto stoi rozebrane i czeka) jesli ktos pomoze bede wdzieczny odwdziecze sie jakas flaszeczka :P


niedostępne dzwoniłem nie maja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...