Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Dziwne stukanie w momencie ujęcia gazu


Gość lmsnow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnimi czasy w mojej Primerze pojawiło się dziwne stukanie w momencie zabrania nogi z gazu(na wyższych biegach) -dźwięk coś ala tyk-tyk . Podejrzewałem ze może jedna z poduszek silnika siadła i daje znać podczas strzelania silnikiem ale poduszki wyglądają na całe ma ktoś może pomysł co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki najlepiej sprawdzic dajac do przodu i do tylu wtedy nalepiej "rusza sie" silnik i slychac mniej wiecej co i jak. Moze tez to byc jakas tuleja w zawieszeniu ale to juz mniej prawdopodbne, bo jak rozumiem dzieje sie to tylko przy tak zwanym bujnieciu samochodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pukanie przy dodawaniu gazu i ujmowaniu, tyle co zdołałem rozpoznać to luzy które powodują te stuki pochodzą z przegubu (podniosłem koło do góry i ręką pokręciłem- półoś stała a koło się lekko ruszało), ale na razie nie chce mi się tam zaglądać. bo wygląda mi to na wymianę przegubu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

U mnie dzieje się podobnie. Stuka przy zdjęciu nogi z pedału gazu bez względu na prędkość. Nadmieniam, że wymieniłem niedawno przeguby zewnętrzne, jedną półoś, i jeden łącznik stabilizatora. Macie jakieś pomysły co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość B_E_R_E_K

poduszki tylne wahaczy dolnych. jak bedzie cieplo rozebrac wyczyscic i wsadzic na miejsce (jak sa dobre) po uprzednim zalaniu ich silikonem a jak nie to do sklepu po nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

No to do tego postu o stukaniu - się okazało: jak wymieniałem przegub koleś mi chyba źle go zamontował bo po roku czasu ukręciła się półoś przy tym przegubie i stronie która pukała, a dodatkowo na osi lewej jest coś takiego -gumowy wyważnik pod którym mi się i lewa oś prawie ukręciła ogólnie jej prawie nie było żałuje że zdjęć nie porobiłem ale ogólna masakra no i koszty jak by nie patrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...