Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] wahacz górny ?


Gość chmielo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:029: witam . mam pytanko - czy górny wahacz z p10(mam na części) pasuje do p11. a pytam gdyż podejrzewam jego uszkodzenie, coś skrypi a przy skręcaniu kół na maxa lewe ociera o nadkole-no i ściąga w prawo( na szarpakach nic nie wyszło-jest ok) a nie jest! pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:029: witam . mam pytanko - czy górny wahacz z p10(mam na części) pasuje do p11. a pytam gdyż podejrzewam jego uszkodzenie, coś skrypi a przy skręcaniu kół na maxa lewe ociera o nadkole-no i ściąga w prawo( na szarpakach nic nie wyszło-jest ok) a nie jest! pomocy

Witam. Może to wahacz górny , a może nie. Ja miałem podobnie podczas skręcania maksymalnie w lewo obcierało mi o nadkole, a podczas jazdy ściągało w prawo :zly2: (szczególnie przy przyspieszaniu). Zbieżność ok, na szarpakach ok. Dopiero taki stary szpenio podniósł autko do góry. I za pomocą łom-łapki sprawdził sworznie dolnego wahacza. Po prawej był nieźle wybity. Podkreślam jeszcze raz, że na szarpakach nic nie wyszło. Wymieniłem oba i jak ręką odjął. Górne wahacze też już dwa razy wymieniałem, ale one nie wpływały specjalnie na prowadzenie było słychać tylko wredne skrzypienie, a jak już były mocno wyrobione to stukały.

Pozdrowienia.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chmielo, jesteś pewny, że koło obciera Ci o nadkole?

Mnie też tak się wydawało, ale skręciłem na postoju na maxa i.... i w lewo i w prawo słychać charakterystyczny głos a to pompa wspomagania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wachacze pasuja i do p10 i do p11.

U mnie po wymianie gornego wachacza nie zmieilo sie nic ze zbieznoscia. Gorny wachacz odpowiada za kat nachylenia kola, zbieznosci ustawia sie na koncowce dracka kierowniczego, mowie jak bylo u mnie, byc moze czasem trzeba zbiezosc po wymianie wahacza ustawic...

 

A nie przysoliles gdzies w dziure? moze polecialo cos na dolnym wahaczu i dlatego sciaga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam- ociera na bank , z natkola nie wiele zostało i jest ślad obrysu opony, a sworzenie wymieniane ,jak szarpię za koło na postoju to słychac skrypienie A ekspert w dziedzinie szarpaków wyklucza dolny wahacz i sworznie a no i zauważyłem jak by łożysko głośniej pracowało co wiązało by się ze zmianą kąta nahylenia koła tu dzierz wahacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężyny są ok. sprawdzę ponownie sworznie dolnego wahacza i wymieni górny wahacz- różne jak widzę są opinie :) i już głupieje więc zrobię jak wyżej napisałem albo wymienie całośc zawieszenia z p10 do p11 (ale sprawdzę oko w oko czy wszystko pasuje - mam taką możliwośc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie przednie z P10 pasuje do P11, są małe różnice ale nie istotne, nie mają wpływu na kąty, zbieżność itp. Jak ociera Ci koło to coś musi być skrzywione albo potężnie wybite w zawieszeniu, inna opcja to niewłaściwy rozmiar opon, źle dobrane ET felgi, były jakieś zmiany przy kołach, felgi, opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony 195/65 a felgi to alu 15 nissanowskie lewa strona auta ociera, a prawe koło nie - górny wahacz skrypi ale podobno niema wpływu na ściąganie ,podejrzewam jednak w dolnym wah. sworznie i je wymienie na początek - jak nie pomoże to przeszczep z p10 całośc zawiesz.dodam iż szarpaki wykluczyły jakie kolwiek luzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli autko miało dzwoneczek to będzie obcierać, na pewno pomoże wykonanie pomiaru geometrii kół wraz z przesunięciami wzdłuż i w poprzek osi pojazdu, a rozmiar opon nie powinien być 195/60R15?? 5% wyższa opona to jakiś 10-15mm większa średnica koła??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony 195/65 a felgi to alu 15 nissanowskie lewa strona auta ociera, a prawe koło nie - górny wahacz skrypi ale podobno niema wpływu na ściąganie ,podejrzewam jednak w dolnym wah. sworznie i je wymienie na początek - jak nie pomoże to przeszczep z p10 całośc zawiesz.dodam iż szarpaki wykluczyły jakie kolwiek luzy :)

 

Obciera i obcierać będzie na takich oponach przy max skręconych kołach, bo na feldze 15'' powinieneś mieć 195/60.

I nie teoretyzuję tylko wiem, bo na zimę też takie gumki zakładam i obciera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Temat wielokrotnie poruszany , chyba najlepiej opisany post na temat górnych wahaczy.

Są dwa rodzaje górnych wahaczy

1- na tulejce obrotowej

2- na tulejce gumowej

Tu masz linka an inny post żeby zobaczyć jak to wyglada.

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...c&start=105

Tam nie ma żadnych zabezpieczeń

Ja rozbieram w ten sposób wahacz:

Łapię kombinerkami za tulejkę i staram się wyciągnąć tuleje z uszczelniaczem do siebie ( to jest wciśnięte jak dekielek od farby w puszce) potem smar i skręcasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...