Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do Qashqaia?


Gość Krisbu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Manix za link. No i przy okazji wyszło, że podpierają się naszym logiem. Może coś z tego wyjdzie ;).

Kupując na hurtowni którą Ci wskazałem rok temu, masz jednak sporo taniej,a schel jest na 100% z Niemiec.Ale milersa chyba tam nie ma,choć niesprawdzałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując na hurtowni którą Ci wskazałem rok temu, masz jednak sporo taniej,a schel jest na 100% z Niemiec.Ale milersa chyba tam nie ma,choć niesprawdzałem.

 

I ja tam wtedy kupiłem :). Ale czy był z Niemec to nie wiem - miał polskie etykiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja tam wtedy kupiłem :). Ale czy był z Niemec to nie wiem - miał polskie etykiety.

Co masz na myśli mówiąc w przypadku shela "polskie etykiety" :rofl: One są takie same i tam i tu. :thumbsup: Wiem z autopsji.Gdzie byś nie kupił,jest też na nich info w PL,w tych samych miejscach.Można kupić za 29euro w Schwedt

8089.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodziło mi o to, że miał info po polsku pod odklejką z tyłu ;). Kiedyś jak jechałem do Austrii, to na stacjach Shella widziałem nieco inaczej opisane butelki - dość drogie w stosunku do cen w Polsce. Ale na rynku niemeckim Shell chyba trochę inaczej oznacza swoje oleje. Ale z tego wynika, że akurat Ultra Extra 5W30 wyglada tak samo u nas i u nich ;).

 

Z tego co pamiętam w Niemczech olej HX7 to 5W40 a u nas 10W40. Mają też HX8, którego u nas nie ma. HX6 u nich to 10W40 u nas 15W40.

 

Ciekawostką jest to, że jak się wejdzie na niemiecką stronę Shella to do Note olejem pierwszego wyboru jest właśnie HX7 ale 5W40 (!!!) a do QQ zgodnie z oczekiwaniami Ultra 5W30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodziło mi o to, że miał info po polsku pod odklejką z tyłu ;). Kiedyś jak jechałem do Austrii, to na stacjach Shella widziałem nieco inaczej opisane butelki - dość drogie w stosunku do cen w Polsce. Ale na rynku niemeckim Shell chyba trochę inaczej oznacza swoje oleje. Ale z tego wynika, że akurat Ultra Extra 5W30 wyglada tak samo u nas i u nich ;).

 

Z tego co pamiętam w Niemczech olej HX7 to 5W40 a u nas 10W40. Mają też HX8, którego u nas nie ma. HX6 u nich to 10W40 u nas 15W40.

 

Ciekawostką jest to, że jak się wejdzie na niemiecką stronę Shella to do Note olejem pierwszego wyboru jest właśnie HX7 ale 5W40 (!!!) a do QQ zgodnie z oczekiwaniami Ultra 5W30.

Do note 1.4 w germani leją 5w40.Mi w Polmotorze zalali na pierwszym przeglądzie HX7 5W30AV(bardziej do pompowtrysków niż dci)Dletego od tamtej pory sam kupuję olej.cO DO GAMY w PL,TO MASZ TU

http://www.shellheli...ion=setcat&id=3

Ale i tak nie jest kompletna,ponieważ większość hurtowni kupuje na zachodzie,pomijając oficjalnego dystrybutora.

 

Rangi zwracam honor,co do baniek robią i na wschód i na zachód opisy.Sprawdzilem.Oba są produkowane w de.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś z Was styczność z olejami firmy FUCHS ? Oglądałem dziś program w tv i pokazali tam bardzo zacne labaratorium badawcze tej firmy. Podobno bardzo wielu producentów samochodów zalewa olejami tej firmy silniki na pierwszym montażu - tak przynajmniej twierdzili w tym programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś z Was styczność z olejami firmy FUCHS ? Oglądałem dziś program w tv i pokazali tam bardzo zacne labaratorium badawcze tej firmy. Podobno bardzo wielu producentów samochodów zalewa olejami tej firmy silniki na pierwszym montażu - tak przynajmniej twierdzili w tym programie.

bezpośredniej styczności nie miałem, ale krążyłem po forach i ludzie jacyś super zadowoleni z tego oleju nie byli, a zdarzały się głosy, że na XTL bardziej im klepał, itd.

generalnie to tam wiadomo, nigdy obiektywne nie będzie

 

natomiast, że te oleje w Niemczech szału nie robią jest już bardziej miarodajne, o wiele bardziej cenią Liqui-Moly, Fusz głównie kojarzy im się ze smarowaniem maszyn rolniczych jak pytałem :)

 

generalnie na pewno nie są to złe oleje. kiedyś lał je VW na pierwszy montaż, ale teraz nie wiem, mają pewnie kilku dostawców. Pentosin myślę, w Polkowicach stoi podobno oliwiarka Castrola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zmienić olej SHELL Helix Ultra 5W-40 na MOTUL 8100 Eco-Clean 5W-30. Czy to dobry pomysł? Czy może zostać nadal przy Shellu? Przebieg 45 tyś km, olej wymieniany co 11 - 12 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie może mieć problemy,jeżdżąc na dobrym markowym produkcie po 11kkm?Motul,to PAO, grupa IV i estry grupa V,więc technicznie bardzo zaawansowany olej,który w maksymalnie krytycznych warunkach będzie się zachowywał lepiej,ale przy normalnej eksploatacji i tak niskich przebiegach shell też daje świetnie radę(autopsja od m/w 10lat)Do kaśki 5w30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgoda, to ja nie widze powodu zmiany, jeżeli chodzi o mnie to zmieniłem jakis czas temu z Mobil 5W50 na Castrola 5W40 tylko ze względu na zmianę warsztatu gdzie robie wymianę (mają Castrola)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie może mieć problemy,jeżdżąc na dobrym markowym produkcie po 11kkm?Motul,to PAO, grupa IV i estry grupa V,więc technicznie bardzo zaawansowany olej,który w maksymalnie krytycznych warunkach będzie się zachowywał lepiej,ale przy normalnej eksploatacji i tak niskich przebiegach shell też daje świetnie radę(autopsja od m/w 10lat)Do kaśki 5w30.

 

5W30 w Shellu to tylko Helix Ultra Extra, a ten wydawał mi się bardziej odpowiedni dla diesla. Ale może mi się żle wydawało. :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie może mieć problemy,jeżdżąc na dobrym markowym produkcie po 11kkm?Motul,to PAO, grupa IV i estry grupa V,więc technicznie bardzo zaawansowany olej,który w maksymalnie krytycznych warunkach będzie się zachowywał lepiej,ale przy normalnej eksploatacji i tak niskich przebiegach shell też daje świetnie radę(autopsja od m/w 10lat)Do kaśki 5w30.

i Motul i Shell to HC

poczytaj karty

co oczywiście nie znaczy, że HC ma olej dyskwalifikować

olejów opartych głównie na PAO czy estrach w sklepach dla nas praktycznie prawie nie ma

 

u mnie zbliża się przegląd i mam dwójkę kandydatów dla siebie:

1/ Amsoil 5w40 AFL

2/ Millers XF Longlife c2 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem że cała seria MOTUL SPECYFIC i 8100 to tylko 100% syntetyki,zresztą z tąd to też wynika:"The 8100 Eco-Nergy line of oil is group IV PAO base"

http://www.motul.com/pl/pl/products/46

http://motoroils.pl/dlaczego.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem że cała seria MOTUL SPECYFIC i 8100 to tylko 100% syntetyki,zresztą z tąd to też wynika:

http://www.motul.com/pl/pl/products/46

http://motoroils.pl/dlaczego.html

"The 8100 Eco-Nergy line of oil is group IV PAO base"

 

DESTYLATY CIEZKIE 50 <= x % < 100

PARAFINOWE, OBRABIANE WODOREM (ROPA NAFTOWA)

OLEJ BAZOWY - 2.5 <= x % < 10

DESTYLATY CIEZKIE 0 <= x % < 1 PARAFINOWE Z

EC: 265-169-7 ODPARAFINOWANIA NOTA: H L ROZPUSZCZALNIKOWEGO (ROPA NAFTOWA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Germani i Japoni ,jeśli olej nie jest 100%syntetykiem, to są oznaczane "SHC Technology" a nie "Fully synthetic"

a tu proszę:

ECO-CLEAN +

 

SAE 5W-30, VOLLSYNTHETISCH---->(w pelni syntetyczny!!!)

http://www.auto-und-...-5-liter-2.html

to IV grupa nie V ,ale nie III

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zbliża się przegląd i mam dwójkę kandydatów dla siebie:

1/ Amsoil 5w40 AFL

2/ Millers XF Longlife c2 5w30

Jeżeli w końcu zdecydował się na olej z ACEA: C3 (Amsoil AFL 5w40), to źle trafiłeś, bo ten olej nie spełnia norm BMW, MB do silnika benzynowego i to jest błąd, bo masz benzyniaka. Edytowane przez wegit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w końcu zdecydował się na olej z ACEA: C3 (Amsoil AFL 5w30), to źle trafiłeś, bo ten olej nie spełnia norm BMW, MB do silnika benzynowego i to jest błąd, bo masz benzyniaka.

Kolego,jeszcze nie ma,bo to nowość,ale już są złożone rekomendacjie:
  • BMW LL-04
  • Mercedes Benz 229.31,229.51
  • Porsche A40
  • Saab
  • Volvo
  • VW 502.00 505.00 505.01
  • Daimler Chrysler MS-10725
  • GM Dexos 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do benzyny lepsze normy:

Mercedes Benz 229.3 ,229.5

BMW LL-01

Tak(ale to zależy od silnika),ten c3 to pasuje szczególnie do diesla,ale do pb też.

Myślę że Paba nie będzie kombinował i kupi milersa.A ja,jestem wierny(od 10 lat)shell'owi,bo...nigdy mnie nie zawiódł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w końcu zdecydował się na olej z ACEA: C3 (Amsoil AFL 5w40), to źle trafiłeś, bo ten olej nie spełnia norm BMW, MB do silnika benzynowego i to jest błąd, bo masz benzyniaka.

do benzynowego potrzebuję C2 lub C3 i to by było na tyle

kwestia tego czy decyduję się na lekki bieg czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do benzynowego potrzebuję C2 lub C3 i to by było na tyle

kwestia tego czy decyduję się na lekki bieg czy nie

Po co Ci w QQ olej C3,o HTHS>3.5? Aż tak mu dajesz w palnik?czy prewencyjnie chodzi o łańcuch?(co akurat ja,jestem w stanie zrozumieć)Optymalny jednak wydaje się być lekkobieżny C2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci w QQ olej C3,o HTHS>3.5? Aż tak mu dajesz w palnik?czy prewencyjnie chodzi o łańcuch?(co akurat ja,jestem w stanie zrozumieć)Optymalny jednak wydaje się być lekkobieżny C2.

z ciekawości, w palnik zdarza się dać, ale nie o to mi chodzi

w yarisie miałem już 15w40, 10w40, 5w40, 5w30, 0w30, 0w20

sprawia mi przyjemność lać co chwilę coś innego :D

ten samochód powinien już mieć dawno rozszczelniony silnik, itd. (jak mechanik starej daty rzekł gdy usłyszał co robiłem) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...