Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do Qashqaia?


Gość Krisbu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe te wybieraki, ja patrzyłem Renault Kaleosa 2.0 dci(M9R) od 2008 i tam pokazuje XF Longlife C4 5w30 (Code 6231) :jump:

 

Co do tego nowego,kusząca alternatywa.I masz babo placek i bąć tu mądry. :wacko:

 

nie brać ich za wyrocznię po prostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie biorę,ale tak renomowane firmy,mogły by to jakoś ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka luźna dygresja, ale to wręcz niebywałe, aby do samochodu który ma zaledwie kilka typów silnika, produkowanego już od pięciu lat nadal tak molestować sie nad wyporem oleju...W benzynie dwulitrowej eksperymentalnie jeździłem na "salonowym" Shelu 5W-30, ale jeździłem tez rok na Castrolu Sport 10W-60 (!!) i mrozy były po minus 28, bez garazu - zero problemów, teraz mam Motul 5W-40 X-cess 8100 - tez jest super - a silnik pracuje jak zegarek, nie bieże nawet łyzeczki oleju od wymiany do wymiany...Naprawde jest sens tak sobie tym spedzac sen z powiek ? wszystko co wlejecie będzie OK, reszta to tylko marketingowy bełkot działu PR producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kajot04,wlać można i słonecznikowy olej. Co ważne? W grę wchodzi resurs silnika. Na przykład: resurs silnika 400-500kkm, można skrócić do 100kkm-200kmm stosując nie właściwego oleju przy przebiegu od wymiany do wymiany przez 15kkm (jak w instrukcji). Co czeka? Wcześniejsza kosztowna naprawa, ...i o to chodzi autoserwisu...Wlać można wszystko...i tyle, no musimy uważać na przebieg auta (nie więcej 5-7kkm na nie właściwym oleju.)na forum byl przypadek z przebiegiem 25kkm (silnik benzyniaka)i też jeździ, i będzie jeździł, no pytanie, ile? Pamiętajmy o resursie silnika.

Ps. Olej Motul 5W-40 X-cess 8100 do QQ (benzyniaka), po klasie jakości i specyfikacje jak podane http://www.motul-ole...ndex-id-17.html -super.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dopuszczenia producentów: BWM LL-04; MB 229.51; Porsche C30; VW 504 00 - 507 00 (prędzej do ropy).

Do QQ benzyna, leprze specyfikacje:BMW LL-01; MB 229.5; Porsche A 40; VW 502.00/505.00. Dla dobra silnika można zaufać w.w. producencie samochodów , dodam – nie musisz. Wybór należy do Ciebie.

Szkoda że nie odnalazłem w necie „specyfikacje typowej charakterystyki fizykochemicznej”(sprawdzić popiół siarczanowy, TBN...), prawdę mówiąc – bardzo nie starałem się. A jest taka potrzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-Cess nie spełnia ani ACEA C2, ani ACEA C3 i wg. książki nie powinien być lany

 

2.0 DPF Euro5 wyraźnie ma napisane w instrukcji, że zalecanym olejem jest 5w30 low SAPS z C4 więc taki jest najodpowiedniejszy

to samo jeśli chodzi o jednostki Renault 1.5 i 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat zależy od daty książeczki.W starszych jest C3,w nowszych C4.Co do oleju,trzeba się trzymać tego co zaleca producent,chodźby ze względu na gwarancję.

 

RN0710 oleje są odpowiednie dla:

- Renault diesel engines without a DPF (diesel particulate filter)

- Renault silniki Diesla bez DPF (filtr cząstek stałych) więc takich jak mój 1.5 dci bez DPF

 

RN0700 oleje są dla samochodów benzynowych Renault bez turbosprężarki.

 

RN0720 oleje są odpowiednie dla Renault silników wysokoprężnych wyposażonych w DPF (filtr cząstek stałych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat zależy od daty książeczki.W starszych jest C3,w nowszych C4.Co do oleju,trzeba się trzymać tego co zaleca producent,chodźby ze względu na gwarancję.

 

RN0710 oleje są odpowiednie dla:

- Renault diesel engines without a DPF (diesel particulate filter)

- Renault silniki Diesla bez DPF (filtr cząstek stałych) więc takich jak mój 1.5 dci bez DPF

 

RN0700 oleje są dla samochodów benzynowych Renault bez turbosprężarki.

 

RN0720 oleje są odpowiednie dla Renault silników wysokoprężnych wyposażonych w DPF (filtr cząstek stałych).

Coś chyba pomyliłeś, bo engines witjout a DPF to właśnie silniki bez DPF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a niby jak ja napisałem? wyraźnie 0710"Renault silniki Diesla bez DPF (filtr cząstek stałych) więc takich jak mój 1.5 dci bez DPF"

Z DPF 0720

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a niby jak ja napisałem? wyraźnie 0710"Renault silniki Diesla bez DPF (filtr cząstek stałych) więc takich jak mój 1.5 dci bez DPF"

Z DPF 0720

faktycznie. mea culpa. myślalem, że to 2 pozycje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-Cess nie spełnia ani ACEA C2, ani ACEA C3 i wg. książki nie powinien być lany

Nie zrozumiałem, proszę wyjaśnić konkretnie, do jakich silników „nie powinien być lany”? :unsure:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałem, proszę wyjaśnić konkretnie, do jakich silników „nie powinien być lany”? :unsure:

prościej nie potrafię napisać :)

masz napisane ACEA C2 lub C3 przy symbolach silnika MR20DE i tego 1.6

 

kupiłem sobie tym razem totalnie budżetowego Totala 5W30 za niecałe 100zł za 5 litrów jestem ciekawy czy będę miał czego żałować po Motulu :)

 

190zł razem z filtrami i płynem hamulcowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prościej nie potrafię napisać :)

masz napisane ACEA C2 lub C3 przy symbolach silnika MR20DE i tego 1.6

Twój wątek

X-Cess nie spełnia ani ACEA C2, ani ACEA C3 i wg. książki nie powinien być lany

 

2.0 DPF Euro5 wyraźnie ma napisane w instrukcji, że zalecanym olejem jest 5w30 low SAPS z C4 więc taki jest najodpowiedniejszy

to samo jeśli chodzi o jednostki Renault 1.5 i 1.6

Sorry, nie widzę że pisałeś o silniku MR20DE, a 2.0 DPF zrozumiałem, że mowa o diesel. :unsure:

Po otworzeniu książeczki - wszystko wyjaśniłem. :)

Edytowane przez wegit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem sobie tym razem totalnie budżetowego Totala 5W30 za niecałe 100zł za 5 litrów jestem ciekawy czy będę miał czego żałować po Motulu :)

 

Co Cię skłoniło Paba, żeby pójść tą drogą ??? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Cię skłoniło Paba, żeby pójść tą drogą ??? ;)

tylko ciekawość :)

rok temu za tego Motula zapłaciłem 190zł u autoryzowanego przedstawiciela

dzisiaj przyklepałem za te same 190zł:

1x Purflux filtr do oleju

1x Knecht do kabiny

1x1litr ATE SL6 DOT4 do ESP

1x INEO ECS 5w30 5 L

 

z drugiej strony jest to w moim przypadku roczna oszczędność 90zł czyli prawie nic

 

jest to bardzo tani hydrokrak, bardzo ubogie info w necie, brak informacji o TBN

widziałem jednak tego trochę we flotach, znajomy mechanik zagląda pod klawiatury w takich autach i dramatu nie ma

 

duża szansa, że to nasz rodzimy Lotos czy Orlen poprostu pod inną etykietą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać czy jest różnica w kulturze pracy silnika. Ktoś się zaśmieje, ale ja twierdzę, że czasem można odczuć różnicę w zależności od zastosowanego oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paba, dla czego Ty stwierdzasz, że olej wg. książki do silnika bęnzynowego, jesli nie podane ACEA: C2,C3, to „nie powinien być lany”. A co się stanie jak będzie zalany?

 

Ejjj.... to jaki ten olej do Qashqai'a? :D

Komu, to pytanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grpa1001

Mam wersje 1,6 benzyna, w instrukcji pisze 5W30, dla rozbawienia ogółu powiem ze w serwisie w miescowosci Z----E nie umieli podać parametrów oleju, jedynie byli zgodni ze ELF, ale powiedzieli ze zaleją mi czym bede chciał.

 

A koledzy czym zalewają?

Mam ten sam problem jaki olejem zalać tylko że ja mam 1,5dci 110km dodatkowo proszę kogoś o podpowiedz jak sprawdzić czy mam dpf czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wy możecie pisac o problemach z doborem oleju,w temacie który ma już ponad 600 postów i dogłębnie wszystko opisuje,łącznie z DETALAMI.Przecież wystarczy przejżeć kilka pierwszych stron i.........staje się jasność!

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wy możecie pisac o problemach z doborem oleju,w temacie który ma już ponad 600 postów i dogłębnie wszystko opisuje,łącznie z DETALAMI.Przecież wystarczy przejżeć kilka pierwszych stron i.........staje się jasność!

Napisać jeden dodatkowy post jest (niestety) łatwiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem jaki olejem zalać tylko że ja mam 1,5dci 110km dodatkowo proszę kogoś o podpowiedz jak sprawdzić czy mam dpf czy nie

rok podaj

jak nie masz z DPF to zalać 5w30 z ACEA A5/B5 lub A1/B1

jak masz DPF to zalać 5w30 z ACEA C4 lub C3

http://i.imgur.com/cYIPW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...