Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do Qashqaia?


Gość Krisbu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czy źle czy dobrze, na przeglądzie w ASO (III przegląd) zalano mi TOTAL 10w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie - ASO do benzynówek Nissana 1.4 i 1.6 często wlewa olej 10W40. Ale nie zmienia to faktu, że olejem pierwszego wyboru powinien być 5W30 w odpowiedniej klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę prawdziwy znawca nam się trafił...  :ph34r:

Pojawiło się na rynku coś nowego. Japoński produkt do japońskiego silnika... Zniechęca tylko bardzo mała sieć dealerska.

 

http://www.eneosoil.pl/

Cześć,

 

Co sądzicie o tym oleju?

Ktoś z was na nim jeździ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawna jestem wierny tylko jednej firmie i taki też zalałem do Qq, 5W30 C3 Liqui Moly  pełny syntetyk , taki sam mam w mitsubishi tyle ze 0W30 .

Jako że nie wiedziałem co było wcześniej , zrobiłem płukankę , z miski wyleciał olej koloru bursztynowego , więc mniemam że właścicielka sprzedająca była uczciwa .

Ze skrzyni też wyleciał w miarę świeży olej (kolorystycznie)

5 litrów LM 5W30 45€

5  -//-   LM 0W30 60€ (tak dla porównania do cen w Polsce)

Przekładniowy 75W80 3litry w bańkach po 1litr 40€ (z salonu nissana) w sklepie moto.28€ 

 

...i zawsze wymiana po 10 tyś km przebiegu .

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy źle czy dobrze, na przeglądzie w ASO (III przegląd) zalano mi TOTAL 10w40.

 

Mam ten sam problem.... Tylko ze inny silnik (1.5 dci) czytając ten wątek trochę się wystraszylem, ale mechanik do którego teraz jeżdzę mówi ze będzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spytałem dlaczego zmienili to powiedział ze już mam ponad 100k km i ze tak będzie dla silnika lepiej... W sumie na 10w40 poprzednim autem(peugeot 206 1.4hdi) ponad 200k zostało zrobione zanim został sprzedany i chodził ładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają na nim wyższą marżę i tyle,a tłumaczenie mechanika że zrobił 100kkm i dla tego ,rodem z minionej epoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają na nim wyższą marżę i tyle,a tłumaczenie mechanika że zrobił 100kkm i dla tego ,rodem z minionej epoki.

O to to , jakby co to odrębna działalność gospodarcza i nissan nie weźmie odpowiedzialności za ASO.

Jedź na wycieczkę za granice i niech coś się stanie z silnikiem (na gwarancji) jak tamtejsi mech. zwąchają że nie ma dedykowanej klasy oleju to tel. do centrali i koniec gwarancji , bo ASO w polszy oszczędziło .

Sorry ale argument że autko ma już 100k km i zmieniamy na klasę niżej to może wymyślić kowal nie mechanik !

Mam też w stajence auto z przebiegiem ponad 200k km i tylko syntetyk jest lany , zresztą używam tylko syntetyków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku takiej rozbieżności wartości olejów to myk6414 powinien zażądać odpowiedniego wpisu w książce serwisowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Ma ktoś z kolegów opinie nt oleju Fuchs 5w30 Titan G1 pro C2 do QQ 1.6 benzynka ?

 

Obecnie kończę roczny przebieg na oleju Millers 5w30 XF LongLife C2. Przyznam że Fuchs ma nieco korzystniejszą cenę za 5L - bo 147 pln w stosunku do 183 pln za Millersa. Ponadto okazało się że mój QQ ma jakiś wzmożony apetyt na Millersa i na dystansie ok 10 kkm ubyło mi go spod górnej kreski do dolnej na bagnecie (wyświetlił się też komunikat o niskimi poziomie oleju) czyli pewnie nieco więcej niz 0,5L (autko obejrzane na podnośniku - suche, żadnych widocznych wycieków). Na szczęście w 5L bańce trochę zostało więc na dolewkę w sam raz.

 

Na fabrycznie zalanym oleju w 1szym roku użytkowania takiego ubytku jak na Millersie nie stwierdziłem.

 

Kusi mnie teraz spróbować tego Fuchs'a...

Edytowane przez Krez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz wiadomość że zalano w fabryce shella?No chyba że mówisz o przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że swojego czasu było dość wiele nieoficjalnych informacji mówiących, że w fabryce silniki i skrzynie zalewają olejami Texaco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie chyba macie racje,chodzi o przeglady jednak jak zapytalem przy odbiorze cos nabakiwali o Shellu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz pójść w nieco lepsze marki a dodatkowo nabywać produkt stosunkowo łatwo dostępny, to może warto pomyśleć o olejach Valvoline. Do 1.6 benzyny bardzo odpowiedni wydaje się być Valvoline SynPower 5W30. Cena powinna być zbliżona do Fuchsa.

 

Między poziomem min i max na bagnecie jest różnica ok 1 litra - oczywiście mówimy tu od krechy do krechy. Zatem zakładając, że to faktycznie 1 litr i przejachałeś dystans 10000 km, to daje Ci to zużycie oleju na poziomie 100 ml na 1000 km. Takie zużycie to nie zużycie - to norma i to w dzisiejszych czasach raczej rygorystyczna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ile oleju wchodzi do silnika? Do tej pory zdawałem się na ASO i wlewany przez nich 10w40, ale chyba będzie trzeba spróbować kupić i zawieźć im 5w30. Tylko ile tego? Robimy niecałe 10tys. rocznie, więc po najwyższą półkę nie będę sięgał.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...