Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do Qashqaia?


Gość Krisbu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A coś więcej (typ i parametry)co do Liqui Molly możesz podać?(jest ich kilka) Ale to dobre oleje.

co do Shell lanego w Polmotor ,to go znam ,jest to dobry olej

Shell Helix Ultra AV-L 5W-30 spełnia wymagania następujących specyfikacji: API SM; ACEA C3; A3/B4; VW 504.00/507.00

Olej możesz na przegląd kupić swój.będzie sporo taniej.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LM M600 to u Niemców,na pierwszy rzut chyba jednak podjade do Polmotoru.

Manix znasz moze pewne zródło gdzie kupie niepodrabiany Shell?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem u "sąsiadów" zza odry , w Selgrosie u nas i na hurtowni na Mieszka (najtaniej) 

Ale w wyżej wskazanych miejsca kupisz 5w30 helix ultra do benzyny , lub helix ultra extra , do benzyny i bardziej do diesla (z normą C3)

Nie dostaniesz AV-L ,Ten w de, internet, stacje shell lub po negocjacjach ASO(są dość elastyczni,ale przed wymianą ,nie po.) na stronie shell  jest lista autoryzowanych dystrybutorów.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Manix znasz moze pewne zródło gdzie kupie niepodrabiany Shell?

 

Oryginalnego Shella możesz kupić u jedynego dystrybutora tego oleju na nasz region tj. Jota.

Firma mieści się w Szczecinie na ul. Struga naprzeciwko salonu Nissana.

Kupowałem u nich Shella 5w30 AR-L. Ceny według mnie też są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny olej na pewno kupisz też w dużych sieciach motoryzacyjnych - np. Fota, Intercars itp.

 

Lesiu QQ - gdzie naprzeciwko Nissana ? Przecież tam nic nie ma ? No chyba, że zupełnie po drugiej stronie Struga, czyli po tej gdzie np. real,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie po tej stonie co real. Jadąc od reala w stronę wylotu ze Szczecina musisz wjechać na stację paliw Bobryk i dalej prosto do tego parterowego budyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki maly "pomocnik" odnosnie smarowidel do serducha , poczytac warto http://www.jakiolej.pl/dzial/wyszukaj


A tu jeszcze jakby sie ktos pokusil samodzielnie wymieniac swiece w benzyniaku i chcial skontrolowac spalanie w silniku http://www.ngk.de/pl/technika-w-szczegolach/swiece-zaplonowe/diagnoza/objawy-uszkodzen/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Kolegom ze Sz-na za namiary i porady


Panowie z regionu zach-pom moze by stworzyc grupe zachodniopomorską,zorganizowac jakies spoty czy spotkanka,wczesniej 5 lat bylem na forum passatowskim i powiem Wam ze grupa dziala sprawnie.

Co Wy na to?

Przepraszam,ze nie na temat,ostatni raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan ma umowę partnerską  z Shell , więc najczęściej ten olej jest zalewany w aso(chyba że ktoś chce ori ok.500zl =5l)

Swój olej można jak najbardziej mieć.

 

Nie wierzyłem ale dziś w ASO sam widziałem. 5 litrowa bańka oleju brandowanego przez Nissana kosztuje 500 PLN  :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem rozmiawiać w sprawie pierwszego przeglądu to nie wiem jaki olej mi doracdca proponował ale cenę za 5,5l miał coś ok 670zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki !

Dzięki są dla całej społeczności  forum za to by przeciętny Kowalski dowiedział się że ASO  to "nie świętość" i nie koniecznie trzeba tym 'świętym" słono płacić bo mają glejt na serwisowanie danej marki. Owszem i za wiedzę trzeba zapłacić ale za produkty których są też nabywcami nie powinni "pobierać haraczu" ! Ale jest demokracja ...więc ja zakupuję materiały eksploatacyjne sam :)

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podczas pierwszego i drugiego przeglądu gwarancyjnego wlewano w serwisie olej 10W40 . Na trzeci przegląd raczej nie pojadę w związku z tym mam pytanie czy zmienić olej przy wymianie na polecany tutaj pełen syntetyk 5W30 czy pozostać przy tym. Przebieg w granicach 15000km rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki olej (Texaco 10W40) właśnie leją w Bydgoszczy. Ja w tym roku wlewam syntetyk 5W30 (między innymi po poradach z forum). Zresztą taki jest polecany w książce przez Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne z tym 10W40,Polmotor leje 5W30,Niemcy w dwóch serwisach tez 5W30,skad ta rozbieznosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem u źródła . O tym co jest napisane w podręczniku to raczej każdy z użytkowników czytał ale czemy jeden serwis leje taki olej a drugi inny dalej mnie zastanawia .Nie do końca spodziewałem się takiej odpowiedzi :

 

Nr sprawy: 1-4ZTUIH

 

Szanowny Panie

Dziękujemy za kontakt z Centrum Obsługi Klienta Nissan.

W odpowiedzi na korespondencję elektroniczną z dnia 6 marca 2014 r., dotyczącą oleju zalecanego dla samochodu Nissan Qashqai 1.6 uprzejmie informuję, iż wszelkie informacje na temat oleju zalecanego dla Pańskiego samochodu znajdują się w Podręczniku Użytkownika, rozdział: 9-4, oraz 9-5.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, zainteresowania broszurą lub jazdą próbną prosimy o kontakt z Centrum Obsługi Klienta Nissan pod numerem 0-801 64 77 26 lub zapraszamy na naszą stronę internetową www.nissan.pl, gdzie znajdziecie Państwo informację odnośnie wszystkich produktów Nissan.

Na wszystkie pytania na temat produktów Nissan z przyjemnością odpowiedzą również nasi autoryzowani dealerzy Nissan. Poniżej zamieszczam link do wyszukiwarki dealerów:

http://www.nissan.pl/PL/pl/services/car-dealers.html

Mamy nadzieję, że niniejsza odpowiedź spełniła Pana oczekiwania.

Z poważaniem,

Paweł Stachowicz

 

Centrum Obsługi Klienta Nissan

w Polsce

Godz. Otwarcia pon.- pt. 9:00- 18:00

tel. 0 801 64 77 26

fax 0-800 811 511

e-mail: poland@nissan-services.eu

www.nissan.pl

You+Nissan

Przestrzeń klienta ułatwiająca korzystanie z samochodu marki Nissan oraz dająca więcej satysfakcji z pojazdu niż kiedykolwiek.
Właściciele Nissana, upewnijcie się, że jesteście zarejestrowani!

Dowiedz się więcej:  

Edytowane przez zwolis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...  dyplomatycznie  żeby nie można było podważać różnych olejów którymi  ASO zalewa silniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem u źródła . O tym co jest napisane w podręczniku to raczej każdy z użytkowników czytał ale czemy jeden serwis leje taki olej a drugi inny dalej mnie zastanawia .Nie do końca spodziewałem się takiej odpowiedzi :

 

Nr sprawy: 1-4ZTUIH

..............................

Taką samą odpowiedź otrzymałem rok temu, chyba mają tam szablony i z nich korzystają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem jaki olej mam zalany od nowości. W Zabrzu uzyskałem taką odpowiedź : "Najlepiej stosować olej pełny syntetyczny 5W30 lub 5w40 (my stosujemy ELF i Castrol)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Taką samą odpowiedź otrzymałem rok temu, chyba mają tam szablony i z nich korzystają.

 

Szkoda że im nie wyślesz takich samych odpowiedzi, nie spytasz o ten szablon - i kiedy np. się zmieni? - może warto spróbować?

Możesz zasugerować, iż nie pytasz o jazdy próbne /więc po co o tym piszą/.

Jeżeli nadal nie jesteś zadowolony z ich odpowiedzi, to gdzie masz napisać "wyżej", aby tam zacytować ich wypowiedzi, które nie dają Ci konkretnej odpowiedzi i wyjaśnienia?

Jak coś, to prześlij mi na PW Twoje zapytane i odpowiedź z zeszłego roku i zapytanie z tego roku. Może i ja się zapytam podłączając Twoje pytania i odpowiedzi.

Ostatnio trochę do mnie wydzwaniają z W-wy z Centrum Nissana, bo trochę tam napisałem i pomieszałem.

Najgorsze, że praktycznie nie ma z kim rozmawiać bezpośrednio, gdyż zawsze jest centrum zgłoszeniowe i ewentualnie dział reklamacji.

Jeśli nawet oddzwonią, to znów tradycyjnie jakiś konsultant, który nigdzie z nikim Cię nie połączy i nie da namiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy doradźcie mi, czy po 50 kkm przejechanych na oleju półsyntetycznym Texaco 10W40 (taki olej zalewają w serwisie w Bydgoszczy) mogę, a może powinienem przejść na syntetyczny 5W30, ew. 5W40? Autko ma teraz 5 lat i 150 kkm przebiegu. Czy syntetyk będzie odpowiedni i bezpieczny dla silnika z takim przebiegiem, czy też raczej pozostać przy półsynetyku ale wymienić np. na Motul Synergie+ 6100 lub Valvoline MaxLife?

Edytowane przez miken127
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniaj na 5W30 jeśli nie masz jakiś nadzwyczajnych poborów, bo jeździsz na nieodpowiednim oleju

nic się nie stanie

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kupnie auta (79 tyś. km przebiegu, 2.0 benzyna) od razu zrobiłem płukanie środkiem Liqui Moly Pro-Line Engine Flush 0,5L i zmieniłem filtry i olej na Motul Eco-clean 5w30 C2. Wcześniejszy właściciel jeździł na 5w40 albo 10w40, bo tak mu zalewali w ASO.

Mogę śmiało polecić przejście na olej zgodny z zaleceniami Nissana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jakbym się decydował na zmainę, to powinienem zrobić płukanie?

ciężko powiedzieć czy powinieneś, ile ludzi tyle opinii, ja się zdecydowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...