Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do Qashqaia?


Gość Krisbu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To powinno być wyryte złotymi literami w tytule tego topicu !!! :wave: 

 

Czyli rozumiem, ze czy taki olej czy taki w danej klasie powiedzmy 5w30 to i tak czy tak swoje właściwości traci przy przebiegu 10Kkm bądz po roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... w danej klasie powiedzmy 5w30 to i tak czy tak swoje właściwości traci przy przebiegu 10Kkm bądz po roku.

 

Mniej lub bardziej ,ale jego parametry czyszcząco - smarne spadają diametralnie ,jak to napisał paba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos tu wczesniej wspomnial o sklepie olejeismary.eu kupowaliscie moze w tym sklepie?Jest tam Shell ECT 5W30 i promocja jest na dwie 4l banki a ja tyle bede potrzebowal mniej wiecej na 2 auta,chcialbym cos wiecej wiedziec o tym sklepie i jakosci ich produktów.Olej jest z marca br.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej strony

 

chcesz wiedzieć o jakości sklepu? zapytaj o certyfikaty sklepu od producentów olejów na ich dystrybucję

 

to , że olej jest z tego roku czy ubiegłego to nie ma znaczenia , bo takie HC (tańsze oleje) oraz blendy (droższe oleje) zachowują jakość, gdy oryginalnie zamknięte przez 5 lat 

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem zdecydowany na olej shell helix ultra 5w30 przy pierwszej wymianie. Czy jest jakas różnica między nową serią tych olejów (nowa butelka) a serią , która była do tej pory ? Czy warto w ogóle zawracać sobie tym głowę czy brać po prostu wersję w starej butelce ze sprawdzonego źródła ?

Pzdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem zdecydowany na olej shell helix ultra 5w30 przy pierwszej wymianie. Czy jest jakas różnica między nową serią tych olejów (nowa butelka) a serią , która była do tej pory ? Czy warto w ogóle zawracać sobie tym głowę czy brać po prostu wersję w starej butelce ze sprawdzonego źródła ?

Pzdr

Tomek

 

Z nową serią jeszcze nie jest łatwo, bo dostawcy pozbywają się zapasów. Jeżli źródło jest pewne możesz śmiało brać "starszą" ultrę. To dobry i sprawdzony olej. Z nowej serii kupisz przy następnej wymianie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim QQ wymianę w tym roku (druga) ale już bez serwisu (rezygnuje z gwarancji) - na plakietce z serwisu mam Shell Helix Ultra 5W40 - kupić ten sam czy 5W30?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ja postawiłem na olej  Elf  Evolution  Sxr   5w/30

mój silnik 1,6 benzyna.

 

Czy koś z was jeździł na tym oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ja postawiłem na olej  Elf  Evolution  Sxr   5w/30

mój silnik 1,6 benzyna.

 

Czy koś z was jeździł na tym oleju?

 

Moja Tinka 2,2dci jeździła na tym oleju w Niemczech a i ja już u nas w PL jeżdżę prawie 4 lata. U mnie ten olej sprawuje się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie najlepiej pracował na  M1 5w50 , rzadko się słyszy tak miętką prace silnika.

A i na forum jest wielu co leje ten olej i zadowoleni z pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem obiekcje co do tego Elfa. Nie wiem, czy to nie za "nowoczesny" olej jak do nissanowskich 1.6 czy 1.4. A5/B5 - a więc lekkobiezny z obniżonym HTHS. Prawdę mówiąc bałem się go wlać do swojego 1.4.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem obiekcje co do tego Elfa. Nie wiem, czy to nie za "nowoczesny" olej jak do nissanowskich 1.6 czy 1.4. A5/B5 - a więc lekkobiezny z obniżonym HTHS. Prawdę mówiąc bałem się go wlać do swojego 1.4.

 

czemu byś się bał? norma A5/B5 figuruje w zaleceniach Nissana z instrukcji

 

leję taki olej bez wahania i wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ten obniżony HTHS budzi moje wątpliwości - szczegónie w stosunku do łańcucha rozrządu. Popularne ostatnio 0leje C3 mają ten wskaźnik powyżej 3.5. W A5/B5 jest on zancznie obniżony. W silnikach 1.4 Nissan wspomina o A2. 1.6 nie jest dużo bardziej wymagający.

 

Może w 1.6 w QQ Nissan zmienił wymagania. W 1.6 w Note a to ten sam silnik, Nissan mówi tylko o ILSAC GF-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Pomóżcie mi została mi jedna bańka oleju z zeszłego przeglądu (nieotwarta) przechowana w szafie, nikt jej nie ruszał przez rok. Na pudełku ma datę 18.02.2013. Czy moge dokupić resztę oleju i zmieszać z tym co mam czy lepiej kupić cała nowa partie? No i czy na drugi przegląd dalej moge lac olej motul specific 0720 czy moze powinienem zmienić. Problemów żadnych z autem nie miałem. Przebieg 29 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że najpierw spytaj servismenów czy Ci wleją taki olej bo jak sądzę to oni będą go zmieniać - auto na gwarancji !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W instrukcji do mojego QQ, dla silników benzynowych podana jest tylko zalecana lepkość SAE 5W30. Nie ma podanych dodatkowych właściwości ACAE. Czy to oznacza, że mogę wybrać dowolny olej 5W30, np. Motul 8100 Eco-clean+ C1 5W30, który jest olejem pierwszego wyboru w "dobieraczce" na stronie Motula?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny firmy NISSAN*1

API SL lub SM*1

klasy ILSAC: GF-3 lub GF-4*1

ACEA   A1/B1   , A3/B3  , A3/B4   ,A5/B5   , C2 lub C3*1

 

Oleje o lepkości 5W30 

Tak podaje instrukcja dla obu benzyniaków .

Za parę km będę wymieniać na LUCAS 5W30 full syntetyk (tani nie był ! ) mam go w innym aucie i sprawuje się ok. 

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model poliftowy z końca produkcji i w instrukcji nie ma słowa o specyfikacjach ACEA. Podana jest tylko lepkość 5W30. Stąd moje pytanie: Czy mogę zalać dowolny olej 5W30?

 

Chciałbym oleju bardziej chroniącego silnik niż wspomagającego niskie spalanie. Mam dobre doświadczenia z Motulem, ale jaki konkretnie wybrać co by w ASO się nie czepiali?

Edytowane przez exterytorialny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...