Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do Qashqaia?


Gość Krisbu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ha ha ha no i chyba nie muszę już przekonywać nikogo po tej lekturze do najlepszego oleju jaki jest dostępny na rynku?

Czy jeszcze jakiś niedowiarek się trafi??

Powtórzę motto jest wiele olei  ale tylko jeden najlepszy Mobil1 :shifty:

Zaraz pojawią się głosy że Mobil opłaca tego geniusza od oleju z Mercedesa!

 

Fergul bardzo dziękuje za zamieszczenie tego super sprawa !!!!

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę motto jest wiele olei  ale tylko jeden najlepszy Mobil1  :shifty:

A mnie wydaje się (po przeczytaniu tego tekstu), że za najlepsze uważane są tam oleje LM.

 

Nic nie neguję, ale "stan na dzień: 08.04.2005"

Otóż to. Tekst z przed ponad dziewięciu lat. W technicznej literaturze fachowej to prawie cały wiek.

Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek, zatrzymałeś się na etapie kiedy VW się nie psuł, diesle jeździły na opale, jedynym dostępnym "porządnym" olejem poza Selektolem  ;)  był Mobil, a kobiety nie goliły bobrów. :D

Edytowane przez colins
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins  :D za bobra ....

Colins ja tez pracowałem w hurtowni olei w 2010 i do na przychodził Mobi1 w bekach,beczkach i pojemnikach.

I ja miałem w grafiku na stałe Salony i serwisy Mercedesa to wierz mi oni tylko brali i używali Mobil1 nie bez powodu nakazu kontraktu.

Ja stosuje Mobila1 od pierwszego swojego samochodu do aktualnego i powiem ci że nic się nie zmieniła jakość tego oleju :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie świadczy o tym, że Mobil jest najlepszy, tylko że Mercedes podpisał kontrakt z Mobilem (zapewne nie za darmo) i dlatego wciska ten olej do swoich wynalazków (i swoim klientom). Gdybym miał sugerować się zaleceniami producentów samochodów, to wg.Citroena najlepszym olejem jest Total, wg.Renault olej Elf (notabene Total i Elf pochodzą z tej samej "stajni"), wg.Skody Castrol, a wg.Hondy jeszcze jakiś inny, o którym teraz nie będę pisał żeby nie popełnić gafy.

Nie przeczę, że wybrany przez Ciebie Mobil jest zły (ba, zapewne jest dobry), ale na rynku są też lepsze oleje.

Zresztą nasza rozmowa jest z cyklu tych o wyższości świąt wielkanocnych nad świętami Bożego Narodzenia (i odwrotnie).

I choćby nawet ktoś jeździł na oleju słonecznikowym, to powinniśmy to uszanować. Mamy wolność i demokrację w końcu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczę, że wybrany przez Ciebie Mobil jest zły (ba, zapewne jest dobry), ale na rynku są też lepsze oleje.

Ba on jest najlepszym olejem na rynku  wśród  tych udających super oleje ,a to kity z sateliyty  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i dekada to lata świetlne , ale że do dziś nieuporządkowane jest nazewnictwo Full Syntetyk , Synteze Technology i inne Blendy to musimy szukać w kartach produktów szczegółów .

mnie bardziej chodziło o informacje merytoryczne dla mniej zorientowanych kolegów/użytkowników a i samemu przypomnieć sobie trochę wiadomości co z czego i z czym .

I taka tabelka jeszcze dla porównań .0d8618cbef8963e6.png

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba on jest najlepszym olejem na rynku  wśród  tych udających super oleje ,a to kity z sateliyty  :)

Jest to Twoja opinia i pozostań przy niej ale nie wymagaj aby inni mieli taką samą.

Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i tu się mylisz bo ta opinia jest od najlepszych mechaników z najlepszych serwisów !

Nawet jak pojechałem na przegląd drugi do ASO Nissan to mechanik który wlewał 5w50 sam powiedział pan widzę wie co dobre,a chcieli mi znowu Shella zładować.

Teraz nie ma już mechaników są wymieniacze to i gó......o wiedzą co dobre.

 

 

 

Ja tutaj nie wymagam niczego od nikogo każdy sobie leje co uważa za najlepsze.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś zbyt łatwowierny jezeli wierzysz w to co Ci powiedzą mechanicy z serwisów (skąd wiesz, że najlepszych?). Mechanik wszystko powie klientowi bo go to nic nie kosztuje. A jakie masz własne doświadczenia z wieloletnich przebiegów posiadanych samochodów?.

A jeżeli chodzi o oleje to sięgnij do postów nieocenionego naszego kolegi forumowego PABA. Szkoda, że już nie udziela się na forum.

Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz nawet PABA uważa Mobil1 5w50 za bardzo dobry olej bo o tym nie raz pisał na tym forum i mi.

Co do mechaników to proszę najlepsi z  warsztatu wydziału V transport rządowy tam tylko Mobil1 był uważany.

Mechanicy z serwisów Mercedesa z Bmw z Volvo z Iveco,Porsche z tymi co miałem styczność nie jako klient. 

A za granicą to rozmowy z mechanikami Bentley ,Bmw tam dla nich pracowałem.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale my tu piszemy o oleju do Nissana QQ.

I należy zróżnicować dyskusję o olejach do silników diesla i do benzynowych bo są to zupenie inne silniki i mają inne wymagania.

A nawet olej który będzie dobry do silnika 1,6 Pb niekoniecznie musi być najlepszy do 1,2 DIG-T

Edytowane przez Yan_2007
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Mobil tak jestem fanatykiem entuzjastą  :)  

Prosze znalazłem 

OFFLINE   paba

Nissanmaniak

  • photo-40269.jpg?_r=0
  • Ekspert
  • logo_elspert.jpg
  • 837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Kraj:POLAND
  • Model:QQ accenta 2.0 mr20de nightshade
  • :

Napisano 09 wrzesień 2011, 20:53

'Strider', dnia 09 Wrze 2011 - 20:48, napisał:snapback.png

Ma to sens, co piszesz, a co powiecie na 5w50? Z tego co pamiętam to właśnie takim Mobilem mi Qashqai'a zalali...

cóż, to świetny olej, którym też zalewałem Yarisa

Mobil1 5W50 Fomula1 technology jest w 100% syntetycznym olejem

chyba wybiorę właśnie między Mobile1 5W50 Formula1, a jakimś 0W30

na pewno nie dam im zarobić w ASO na oleju i filtrach

 

Szkoda że bardzo rzadko teraz odwiedza nasze forum bo on testuje oleje tak jak ja żarówki w swoim samochodzie

 

Yan2007 zapominałem doświadczenia z Mobilem1

Polonez Caro zero mechanicznych awarii silnika .

Volvo 240 zero awarii mechanicznych silnika.

Opel Astra zero awarii silnika.

Nissan Almera N16 zero awarii silnika nawet nie łykała 1l na 1000km jak tu na forum N16 łykają bo i mało.

Nissan Tiida to po zalaniu Mobila1 silnik dopiero pokazał klasę  jak można pięknie pracować.

Wszystkie z silników po odkręceniu korka wlewowego błyszczały od czystości .

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie spłyciłeć wiedzę kolegi PABA przytaczając tylko jedną jego wypowiedź.

Poza tym lepkość 5W/50 nie jest zalecana przez producenta do silników QQ.

Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo nie spłycam tylko pokazuje co pisze o konkretnym oleju ,co ja stosuje.

A to dlaczego Nissan ASO leje ten olej i gwarancji mechanicznej nie cofa?

Ja wybieram najlepszą ochronę a nie najmniejsze spalanie kosztem zużycia części silnika 5w30 to minimum w ochronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli upierasz się przy oleju MOBIL to zalecany przez Mobil do QQ 1,6Pb jest nie Mobil1 5W/50 tylko Mobil Super 3000XE 5W/30.

Ale ty wiesz lepiej niż producent tego oleju, który poświęcił wiele pieniędzy i czasu na dokładne badania laboratoryjne oleju.

Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek skąd u ciebie w loginie 01? Ty jak najlepszy z najlepszych ,powinieś mieć EDEK 1.jak MOBIL 1.Pracowałem w RPA dla nich przy nowej rafinerii , szkoda że dawno,załatwił bymCi 200 l beczkę .Teraz niestety Castrol na topie w mojej firmie :( Tak mi przykro.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dlaczego Nissan ASO leje ten olej i gwarancji mechanicznej nie cofa?

Ja wybieram najlepszą ochronę a nie najmniejsze spalanie kosztem zużycia części silnika 5w30 to minimum w ochronie.

W Bydgoszczy (oczywiście w ASO Nissana) leją mineralny Texaco i też gwarancji nie cofają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix po co mi beka 200l nie mam tylu prywatnych samochodów,a dojście do Mobil1 z Holandii mam cały czas bo pracowałem dla hurtowni olei :D

Yan2007 Mobil super 3000 XE 5W30 nie jest Mobilem1  jest jakościowo słaby ,tylko Mobile1 są majstersztykiem jakości i pakietu dodatków.

Olej 5W30 oferuje tandetną ochronę w najbardziej wymagających węzłach tarcia w silniku,wszędzie gdzie lałem Mobil1 5w50 a były inne zalecane oleje silniki się nie rozpadły a odwdzięczyły się bezawaryjną pracą w super czystości  :)

 

Panowie ale to jest moja opinia o jednym sprawdzonym prze zemnie oleju i nikogo ja tu nie namawiam na ten olej co mi jest tak usilnie wmawiane.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ja nigdzie nie napisałem że ten olej jest do wszystkich silników .

ASO na moje pytanie o zamianie na gwarancji oleju z 5W30 na 5W50 nie postraszyło mnie utratą gwarancji na silnik i rychłym zgonem.

Jeśli ASO uważa że ten olej nie zaszkodzi to dlaczego miałem nie wlać sprawdzonej oliwy  :shifty:

Ja zawsze jeździłem dynamicznie płynnie, jazda po autostradach i ja dla bezpieczeństwa i czystości używałem taki do swoich silników.

Co do olei innych marek żaden nie ma takiego pakietu dodatków i właściwości czyszczących jak mój sprawdzony  :)

Co do producentów i zalecania tego oleju to zaleca Porsche,Leksus,Mercedes ,Bmw,Bentley.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek, przykro mi to napisać, ale napiszę wprost. Ty już po prostu ośmieszasz się z tymi swoimi wizjami. I to już nawet nie chodzi o ten nieszczęsny olej, bo także w innych tematach próbujesz narzucać swoje poglądy. Nawet jeśli uważasz się za wyrocznię, to proszę ja Ciebie, zatrzymaj to dla siebie. Bo do pewnego momentu Twoja krucjata (fanatyzm, zaślepienie czy jak to jeszcze nazwać) była śmieszna, ale już przestaje. Mimo, że próbowaliśmy Ci w delikatny sposób wytłumaczyć, że nie zawsze masz rację, to Ty nadal swoje. Litości Edwardzie. :)

Bez urazy. :beer:

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...