Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do Qashqaia?


Gość Krisbu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niespełna 3 letniego QQ 1.6. W Książce zawsze lany był 5w40 shel. Na ostatnim przeglądzie powiedziałem w serwisie że chce taki olej jaki był zalewany, po czym okazało się że zalano 10w40 na moje pytanie dlaczego taki a nie taki jaki był padła odpowiedź iż 10w40 zaleca teraz nissan.

Przez 3 lata olej był wymieniany co ok. 6 tys.( raz na rok) :).Czy mogę przy następnej wymianie zalać 5w40 z powrotem czy trzymać się już 10w40. Przebieg 30 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecam lobotomie dla tego idioty co zaleca 10W40 półsyntetyk do tego silnika !!!!

Przebieg -30.000 km to on jeszcze nie dotarty jest  :D

Kup płukanke LM http://allegro.pl/liqui-moly-proline-spulung-2662-plukanka-silnika-i5508304024.html

Wlej przed wymianą do tego 10W40 i potrzymaj na wolnych obrotach 20min , zlej olej i wlej taki 5W40 jaki chcesz  :spoko:

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne podejście ASO,olewają totalnie klienta.A co jeżeli klient przyniósłby własny olej 5W40? Nie zalaliby?A czym podyktowana jest taka troska nissana???Ci ,którzy wymieniają samodzielnie skazani są na zagładę???

Dla mnie to bardzo dziwne.Wydaje mi się ,że przy następnej wymianie możesz spoko przejść do poprzednie lepkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pierwszego przeglądu zawożę swoje filtry i olej na wymianę. Na pierwszym wpisano mi w książkę "Materiały eksploatacyjne klienta". Fajny wybieg gdyby coś cie stało. Poprosiłem aby wpisano dokładnie jakie filtry i jaki olej -marka, producent. Kilka dni temu byłem na czwartym przeglądzie i zawiozłem olej 5W40 i nie usłyszałem żadnych uwag typu "Nissan zaleca .....". To chyba jakieś lokalne wymysły z tym 10W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Author53 dokładnie tak samo robiłem jak ty z Almerą i Tiidą  :)

Mój Balsam i moje filtry i serwis ASO nic nigdy mi nie zalecał ,i dokładnie mam takie wpisy w książce gwarancyjnej  :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zalecam wytonowanie emocji. Coś jest na rzeczy. Jakieś pół roku temu byłem w swoim ASO i rozmawiałem na temat pakietów przeglądowych (samochód dawno po gwarancji). W cenie pakietów do mojego Note też był olej 10W40. Taki olej zaleca obecnie Nissan do benzynowych silników starszej generacji. Wg. mnie chodzi o to, żeby skalkulować ceny przeglądów dla aut po gwarancji na atrakcyjnym poziomie. Taki olej jest wyraźnie tańszy. A co do samego oleju - cóż, do tych silników jest całkowicie wystarczający. A jak ktoś chce zadbać, podziałać na bogato, może w dalszym ciągu stosować 5W30 lub inny. I nic innego za tym się nie kryje. Jestem pewien.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz rozumiem dlaczego wmawiają w ASO 10W40  :)

Ja osobiście to 10W40 nie nalał bym nawet do kosiarki a co dopiero do takiego cacka jakim jest HR16DE  :D

Bo jak życie pokazało HR18DE okazał się awaryjny !!

 

My tu gadu gadu o oleju a tu takie kwiaty wychodzą  :)

http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Silnik-spala-olej-silnikowy-Nie-powinien,wid,17720294,wiadomosc.html?ticaid=115441&_ticrsn=3

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam kupiłem Qashqai 2008r 1.6 benzyna,,zalany jest olejem castrol Edge 5w30 tak jak zaleca producent.Przebieg obencie 105 tys i zauważyłem że olej ubywa żadnych wycieków nie ma,Czy jest sens zmienić olej i na jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens jest zawsze , na 5W30 w tej samej klasie lepkościowej C3 Full Synthetic.+ filtr oleju i powietrza .

....aaa  chyba w tym silniku po 90K km wymienia się świece , tanie to one nie są ale long life .Zwróć na to uwagę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten olej to jaki polecisz? zamiast tego castrola edge 5w30?

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolek a ile ubywa oleju na 1000km ??

 

Tak 5W30 super jest super :banan:  powodzenia życzę z tymi dolewkami jak już  silnik zaczął  podjadać olej przy 105tyś!!

 

Przy wymianie świec trzeba wyczyścić przepustnice i ją zaadaptować!!

A z tym to lepiej jechać do ASO 

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie obserwuje wszystko bo samochód mam od paru miesięcy:)A dobry elektronik tego nie zrobi?tej Adaptacji?

 

w serwisowej książce pisze że olej może brać jakaś tam tolerancja jest przecież...

Edytowane przez kaarolek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry elektronik jak ci popsuje to ci odkupi przepustnice ??? 

Ja wolę jechać do ASO na wymiane świec i czyszczenie przepustnicy, jak im padnie po czyszczeniu to oni będą mieć problem nie ja :)

Co do oleju to jak uważasz ale 5W30 to jest dobry ale do oszczędzania benzyny a nie zużywania się silnika !!

Wypadało by zrobić płukankę L&M min 20min i wlać lepszy olej niż 5w30 wymysł K......i Szatana .

Co ile kilometrów był zmieniany olej przez poprzedniego właściciela ????

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej byl wymieniany co roku czyli 15tys około robil... czy swiece zaplonowe mogą powodować ze bierze olej? Ale przecież w książce jest napisane że 5w30...

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kaarolek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez wyeksploatowane świece to spalanie wzrasta i dynamika silnika spada bo jest kiepskie spalanie .

A zużycie oleju od wyeksploatowania silnika a najbardziej pierścieni tłokowych a 5W30 w tym pomaga a nie zapobiega!!

W instrukcjach różne rzeczy piszą a życie pokazuje co innego  :)

Ja do takiego samego jak twój silnika leje 5W50 i silnik pięknie pracuje,spalanie nie wzrosło a jest chroniony przed wyeksploatowaniem jednostki!

A by pierścienie nie powiedziały mi pa pa to trzymam stan oleju przy Max bo tylko z takim stanem silnik jest w pełni chroniony   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edwardzie ty jak zwykle straszysz  zerwaniem filmu olejowego , ale qq to nie jest sportowe auto a tym bardziej do upalania i uważam że tak ekstremalnych warunków pracy ten silnik nie doświadcza .

Twoje 5W50 jest trochę na wyrost ale masz pełne prawo 

http://www.zmienolej.pl/oferta/oleje-silnikowe/lepkosci/5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A by pierścienie nie powiedziały mi pa pa to trzymam stan oleju przy Max bo tylko z takim stanem silnik jest w pełni chroniony   :)

 Tylko pamiętaj nie przesadzaj z tym maxem bo pierścienie może to lubią ale uszczelniacze nie i wtedy odlatują w zaświaty... także nie wiadomo co lepsze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie starsze na 5w30 silnik szybciej się eksploatuje ,a potem właśnie takie pytania panowie silnik zaczął podjadać co radzicie??

Ja radze i radzić będę nie stosowania badziewia jakim jest 5W30. 

 

QQ nie bój o uszczelniacze bo stan do max jeszcze żadnego silnika nie rozszczelnił :D  

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...