Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do Qashqaia?


Gość Krisbu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja leje  Mobil1 od 1994r  nigdy w żadnym samochodzie się nie zawiodłem klasa sama w sobie  :D

Elfa teraz do francuskiej skrzyni używam -daje rade :)

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fabrycznie jakim jest zalany?

Takim jaki mieli w beczce o odpowiednich parametrach.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych nowych plastikowych :D Nissanów leją fabrycznie olej sygnowany nalepką z dumnym napisem Nissan.

Jednak legendy głoszą, że pod nalepką tak naprawdę kryją się oleje z koncernu Total (który jest także producentem olejów Elf).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W moim kaszkaju 1,6 dci 130KM 2014r po przejechaniu niespełna 19 000 km pojawił sie komunikat o niskim stanie oleju i rzeczywiście jest trochę powyżej minimum (czy to jest normalne myślę ze nie)

Edytowane przez Makis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś zatarł silnik z powodu niskiego stanu oleju to kogo była by wina twoja czy Nissana ??

W każdym aucie trzeba kontrolować stan oleju czy to nówka czy 10 latek !!!

Jedz do serwisu ASO niech ci wymienią olej i od tego momentu sprawdzaj co tydzień stan oleju !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan oleju spradzam za kazdym razem kiedy odpalam auto (przycisk ) i raz na tydz bagnet.

W nowym aucie jest to wrecz obowiazkowe bo silnik sie dociera!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, przecież to jesty nowe auto i chyba nie trzeba często kontrolowac stanu oleju, Pytanie czy musze się udać do serwisu czy mogę sam dolać oleju?

 

Mam - bo z profilu nie wynika - pytanie, czy to jest Qashqai II?

I wyświetla komunikat o stanie oleju?

Bo wg mnie w instrukcji nic na ten temat nie ma i byłem przekonany, że nie ma takiej funkcji w qq dwójce.

Chyba, że doszło do rozbieżności pojęć nowy :devil:  biorąc pod uwagę przebieg opisany przebieg, może się okazać, że samochód nowy był >rok temu :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugim przeglądzie do mojego 1.6 wlali takie cudo 5w 40 Eneos Premium Hyper Long Live

W necie 36€/4Litry

 

Jak bylem w Aso (De) to olej jaki wlewaja to Finke .. Jak dla mnie to olej dosc tani bo w necie za 20L 70€ ..

 

Za LM 5L place 50€..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...