Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] problem z odpaleniem!!!


Gość berni275
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z odpalaniem mojego 2.0 TD 99r. Problem polega na tym ze autko niechce zapalic od kluczyka. Pali tylko na zapych - tylko tak go mozna zapalic. Po odpaleniu na zapych pali od kluczyka przez ok. 2-3 dni i problem znow sie powtarza. Dwa dni temu autko odebralem z serwisu ASO Nissana. Skasowali 1000 i nic nie zrobili. Powiedzieli ze jakas kostka sie przepalila i ja juz wymienili. Czy ktos moze mi pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze reklamacja. Po drugie to opisz bardziej problem. Może to być rozrusznik, ta kostka o której piszesz,, czujnik położenia wału albo jeszcze co innego np Bendix, ale to się tyczy rozrusznika. Po trzecie szukajka może na coś wpadniesz podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest wina rozrusznika tu chodzi o elektryke. Rozrusznik kreci bardzo dobrze. Jak go odpale na zapych to przez nastepne dwa dni moge go palic od kluczyka, pali na dotyk. A po dwoch dniach znowu trzeba go pchac.Pompa nie daje paliwa na wtryski bo cos blokuje doplyw pradu do pompy a fachowcy z aso nie daj rady.

 

[ Dodano: Sob 08 Lis, 2008 19:53 ]

emeryt03 - wjem ze sie nie odpala na zapych ale to bylo jedyne wyjscie zeby go odpalic . Za lawete od magika wolali 300 wiec wolalem go zaciagnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawor zwrotny paliwa juz wymienilem na nowy i nic to nie dalo. Zaden mechanik niechce sie podjac naprawy mojej primerki bo nie maja oprogramowania do nissana tylko ci z aso go maja.

 

[ Dodano: Nie 09 Lis, 2008 11:36 ]

Czy posiada ktos opis pompy wtryskowej do nissana primery 2.0 TD 99r. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w manualu( do pobrania ze strony głównej primery ) http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=37837

 

Co do elektryki w pompie to np u mnie lepiej jest pojechać do spawdzonego od lat zakładu elektroniki pojazdowej a niżeli do BOSCH SERVICE Woliński albo ASO NISSAN

Tak jak pisze krzysS105 to w tych ASO jedynie potrafią wymieniać a nie naprawiać i mało kto wie tam co to jest manual, nie wspominając już o tym jak się nim posługuje

 

Tak na marginesie. Kierownikiem ASO Lublin jest człowiek który pracował wcześniej w Citroenie. Co on może powiedzieć bez kompa o twojej nysie jak jest tam dopioero ze 2 miesiące i o wszystko pyta się mechaników :D a oni wcześniej kompa. Nie wszystko jest Diagnozowqlne na kompie.

 

Co do nastawy pompy trzeba to robić na GUTMANIE. KTS do tego się nie nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie pomyślałem że może poprostu masz za słaby akumulator skoro wszystko sprawne,na popych pali. Własciciele dieslów wiedzą że akumulator dobry i mocny to 80%sukcesu,spróbowac zawsze możesz to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś radio zrzerało prąd (było źle podłączone) i też jak stał 2 dni to niechciał odpalić. Oddałem do elektryka podłączył inaczej radio i teraz pali tak jak powinien. A na popych lepiej nie odpalaj bo zaraz będziesz miał większe wydatki niż 300zł na lawete.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy ale to zadna z wyzej wymienionych usterek. Dzisiaj zawiozlem primerke do do zaufanego mechanika i sprawdzil mi cala elektryke i okazalo sie ze czujnik polozenia walu korbowego nie dziala. A co najgorsze to chyba poszedl jakis sterownik w pompie. Powiedzial mi jeszcze ze bylo 6 bledow . I najprawdopodomniej czeka mnie wymiana kompa :( . Ale to sie okaze za dwa dni jak zawioze kompa do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadna z wyzej wymienionych usterek

jak to żadna

czujnik polozenia walu korbowego nie dziala

Właśnie o tym wspominałem na samym początku

ze bylo 6 bledow

to w którym ASO byłeś że tego nie odczytali i tyle kasy wydarli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO PIŁA. Sory ale niedoczytalem o tym czujniku polozenia walu. A czy mozesz mi powiedziec za co odpowiada czujnik polozenia walu? Z gory dziekuje!!!

 

[ Dodano: Pią 14 Lis, 2008 19:42 ]

Po głębszej analizie mojej primerki mój spec stwierdził ze na czujniku położenia wału niema żadnego napiecia, do pompy paliwa nie dochodzi żaden prąd (brak jakiego kolwiek napięcia), na zaworze zwrotnym paliwa też brak napięcia!!! Poprostu ręce opadają :( !!!

 

[ Dodano: Wto 18 Lis, 2008 20:15 ]

Odebrałem samochód od mechanika... Wymienił czujnik położenia wału korbowego.... i odpalił za pierwszym razem :) Idzie jak igiełka... :)

 

[ Dodano: Czw 20 Lis, 2008 08:39 ]

:D Dziękuje wszystkim którzy się zaangażowali w ten mój mały problem i za życzliwość!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Witam poszukuje numerów tego czujnika położenia wału korbowego. Nie mogę znaleźć a powiedzieli mi ze serwis.

dopiszę się do starego tematu - potrzebuję nr katalogowy tego czujnika - gdyby ktoś miał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...