Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] 5 dni z życia P11 - sprzęgło, linka sprzęgła i os


Gość dok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrałem dziś samochód z warsztatu:

- komplet sprzęgła Valeo: 380 zł

- simmering: 44 zł

- olej do skrzyni biegów 1L: 29 zł

- robocizna: 250 zł

Suma: 703 zł

 

Sprzęgło nie wyglądało na zaolejone, był jednak wyciek oleju silnikowego na tym simmeringu a docisk i tarcza nieco przytarte ;) Różnica po wymianie sprzęgła ogromna, sprzęgło pracuje leciutko, biegi wchodzą jak gorący nóż w masło i ogólnie da się jeździć ;) Zobaczymy jak długo ;) Nie mogę się doczekać przetestowania auta na dłuższej trasie.

 

Dziękuję jeszcze raz za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam.

Podepnę się pod temat, w tamtym roku miałem wymieniane sprzęgło , awaria niespodziewana a i troche zachodu było ze spinkami itd

Mechanik u którego wymieniałem komplet stwierdził doradził że dobrze przy okazji było by wymienić linkę, więc się zgodziłem bo koszt nie wielki linka 110zł wymiana 15zł...

Po jakiś dwóch miesiącach linkę trzeba było podciągnąć bo wstecznego i jedynki nie dało się wrzucić ale to podobno normalne [linka się naciąga czy coś] niestety w tym tygodniu sprawa się powtórzyła po ponad 2h jeździe zgubił się wsteczny i jedynka , znów trzeba było podciągnąć linke i póki co jest ok.

Mam pytanie czy to normalne czy może mechanik coś spiepszył a może linka  do wymiany i tylko  z ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może weź zajrzyj pod maskę w okolicy skrzyni biegów i zobacz czy gwint nie jest zerwany przy lince, tak jak tam jest do naciągania link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy guma która trzyma linkę (ta przy gumowej harmonijce - > http://allegro.pl/nissan-primera-p11-wp11-2-0-linka-pedalu-sprzegla-i4087499295.html ) nie odkształca się pod wpływem temperatury. U mnie tak było a działo się to przez ciężko działający docisk (wciśnięcie pedału sprzęgła wymagało mego siły) i niestety linka się zerwała. Pomogła wymiana sprzęgła i nowa linka, także tanio nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

 

gwint dobry, niestety chyba @ ulisses ma racje, dziś byłem zmuszony założyć starą linkę ponieważ gumowy pierścień przy harmonijce przeciągnęło i rozerwało,

 

najlepsze jest to że dopiero gdy przeczytałem tego posta uświadomiłem sobie że za każdym razem trzeba było linkę podciągać po dłuższej jeździe w ciepłe dni

 

sprzęgło mam nowe tzn ma niecały rok ,ciężko chodzi ale mechanik przyznał się że nie wymienił łożyska łapy :-(

 

pomyśle nad tym gumowym pierscieniem , może dam dorobić z trwalszego materiału , póki co jeżdżę, chciałbym tez zlikwidować luz mechanizmu pedału

 

sprzęgła ale to chyba nie będzie takie proste

 

słabi mnie już zabawa z tym, samochód trapią dwie niekończące się usterki właśnie ta linka i wadliwy abs w prawym przednim kole ,ale to już w ciemno wymienie czujnik

 

bo niby wszystko jest ok, czasami sie sam włącza, często na zakrętach , kontrolka sie zapala i gasnie co jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dck, podejrzewam, że i tak będziesz musiał wymienić to sprzęgło, u mnie te łopatki docisku nie przeskakiwały na drugą stronę i trzymając wciśnięte sprzęgło bolała aż noga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dck, podejrzewam, że i tak będziesz musiał wymienić to sprzęgło, u mnie te łopatki docisku nie przeskakiwały na drugą stronę i trzymając wciśnięte sprzęgło bolała aż noga.

czyli czyja wina kogo ścigać jeśli tak będzie ? no i na jakiej podstawie tak twierdzisz, sprzęgło całe kompletne nowe niecały rok valeo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

założona stara linka i odpukać nic złego sie nie dzieje :whistle:

odświeżę temat dla potomnych ...

 

 

edit

 

po długich bojach ,łzach,pocie na czole,3 rozwalonych linkach skończyło się wymianie sprzęgła na aisin i nowej lince

 

pedał sprzęgła chodzi jak marzenie lekko i płynnie ,całkiem inaczej niż poprzednio

 

poprzednie sprzęgło poszło na gwarancje czekam na zwrot kasy ..

Edytowane przez Dck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...