Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Da się podłączyć zwykłego PC do gniazda diagnostycznego?


Gość markos1234

Rekomendowane odpowiedzi

Gość markos1234

Witam!

Ciekawy jestem, czy dałoby się podłączyć zwykły domowy komputer lub lepiej laptopa do gniazda diagnostycznego. Jaki program jest do tego potrzebny i jak zrobić połączenie. Może ktoś już myślał nad tym. Byłoby to dobre do diagnostyki i ewentualnej regulacji nastawów.

Pomysł przyszedł mi do głowy po przeczytaniu posta o ustawianiu wolnych obrotów za pomocą komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest komputer specjalistyczny/serwisowy

do doanej marki pojazdu

moze to wygaldac jak palmtop albo tak jak mowisz kasa fiskalna ale np w wv maja juz takie duze kompy a wlasciwie specjalna stacje na kolkach, z monitorem i drukarka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam osprzet na moim laptopie. mam mozliwosc zczytania kodow, wymazania ich a takze cos co sie nazywa life data. pozwala mi monitorowac cala prace silnika i testowac sensory. Dziala to z kazdym autem ODB I/II a teraz nawet wypuscili upgrade na CAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazby samochód który ma wyjście diagnostyczne można podłączyć pod komputer trzeba mieć odpowiedni kabel z przejściówką (gniazdo diagnostyczne->komputer) i odpowiednie oprogramowanie. Na przykład coś takiego: klik i klik. Napewno są i inne.

Podane są też nazwy programów jakie można do tego używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Można podłączyć zwykły domowy komputer lub lepiej laptopa do gniazda diagnostycznego, które jest na dole od strony kierowcy - osłonięte gumową zatyczką. Mogą być kłopoty z oprogramowaniem, ale można spróbować ustawiać, jednak najlepiej jechać na ustawieniach fabrycznych dla danego silnika, bo można przedobrzyć.

Pozdrawiam,

Robert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy

gazownicy, mechanicy mają takie interfejsy, koszt w zależności od marki od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Sam interfejs jest tani i by kosztował bardzo mało, ale oczywiście oprogramowanie podnosi jego cenę i tak te tanie interfejsy, które mają oprogramowanie w komplecie są tanie dlatego, że oprogramowanie jest z reguły pirat, albo jakieś ubogie freeware

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Maxi-Dyla

Z podłaczeniem do wersji US są problemy, sam to przerabiałem. Ale od czego jest "magiczna" śrubeczka w komputerze. Może lepiej poszukać innego mechanika. Na pewno wyjdzie to dużo taniej. Nie masz też gwarancji że ten interfejs zadziałą z twoim samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...