Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] czy lusterko z anglika bedzie pasować


Gość marsdorf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Ostatnio koleś wjechał mi w drzwi i rozwalił lusterko od strony pasażera,potrzebuję kupić nowe i narodziło się pytanie,na allegro idzie dostać takie lusterko ale z anglika i tutaj nie wiem czy nie różni się ono od zwykłego lusterka od pasażera z wersji normalnej(kierownica po lewej stronie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o obudowę to sie nie różni, sam wkład czyli lusterko jest takie dzielone jak u nas po stronie kierowcy, ale mysle ze to szczegół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o obudowę to sie nie różni, sam wkład czyli lusterko jest takie dzielone jak u nas po stronie kierowcy, ale mysle ze to szczegół.

wkład akurat mam cały tylko obudowa cała połamana. Myslę ze bez problemu mogę kupować i montowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zakładać, a co do załamania to wyeliminuję Ci martwy punkt od strony pasarzera. Na pewno nie będzie pokazywać odwrotnie. :D

 

P.S. Jakby co to mam do zbycia europejskie bez tłoczków, gumek i nakładki barwnej, elektryczne podgrzewane. Kupiłem je kiedyś właśnie dla tych elementów za 50 zeta okazyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj bo angielskiego lusterka nie ustawisz na drugą stronę właśnie między innymi dlatego przy przekładce trzeba zmienić też lusterka zewnętrzne. zamontować zamontujesz bez problemu tylko takie lusterko ma inne kąty mocowania i inne kąty regulacji. wiem co mówię bo jeżdżę anglikami i siadając po stronie pasażera nie ustawisz dobrze lusterek pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj bo angielskiego lusterka nie ustawisz na drugą stronę właśnie między innymi dlatego przy przekładce trzeba zmienić też lusterka zewnętrzne. zamontować zamontujesz bez problemu tylko takie lusterko ma inne kąty mocowania i inne kąty regulacji. wiem co mówię bo jeżdżę anglikami i siadając po stronie pasażera nie ustawisz dobrze lusterek pod siebie.

 

 

Ja też jeżdżę anglikiem i wymieniałem lusterko od strony kierowcy, czyli u mnie od prawej, lusterko kupiłem w Polsce (była okazja), pasuje i wszystko działa tak jak powinno i lusterka mam ustawione pod siebie, wszystko widzę jak przedtem gdy miałem angielskie lustro.

U Ciebie marsdorf będzie odwrotna sytuacja i myślę, że wszystko powinno grać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, jeżdżę najróżniejszymi anglikami na codzień i było ich już pewnie ze 200 różnych. w naprawdę większości z nich z ciekawości patrzyłem czy da się ustawić lusterka na drugą stronę i może w 2% się to udało, miezy innymi w fordzie transicie. w almerze n16 np się nie da tego dobrze zrobić w subaru imprezie się nie da ustawić. pewnie że da się z tym jeździć bo to nie tak że nic nie widać ale nie jest to jak oryginał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni spotkałem sie z przypadkiem lusterka z anglika w p11 i pojawiał sie problem

z ustawieniem, wkład wyłaził z obudowy maksymalnie i tak nie było to to co powinno,problem znikł jak się odchyliło całe lustro troche do przodu.

Także raczej lipa,pasowac pasuje ale nie spełnia swego zadania takie lusterko przy naszym ruchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem wyżej, mam zamontowane takie lusterko i jakoś nie widzę różnicy jest sterowane ręcznie, a myślę że jak jest sterowane elektrycznie można je ustawić wewnątrz, są tam silniczki i listwy zębate które powodują ustawienia lustra, tak bynajmniej było w P10 którą wcześniej miałem, tylko trzeba ściągnąć lustro i troszkę pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w większości anglików jak napisałem i nie tylko ja nie da się tego zrobić bez kombinowania z podkładkami pod obudowę lusterka. dużo osób kombinowało w ten sposób bo np angielska wersja subaru imprezy ma elektrycznie składane lusterka czego nie ma w polskiej wersji a niestety ustawić lusterek na naszą stronę się nie da. nie upieram się że tak też jest w przypadku Primery bo nie próbowałem ale jak już wspominałem wcześniej w zaledwie kilku samochodach udało mi się to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz z tym doświadczenie, ale jeśli u mnie pasuje ,z polskiej wersji lusterko sterowane elektrycznie, to u kolegi marsdorfa, może będzie też ok.

Ale się nie upieram i radzę sprawdzić lusterko jak jest to możliwe, lub nie ryzykować i kupić polskie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo w temacie. Właśnie kupiłem całe lusterko od anglika lewe i rzeczywiście nie da odchylić się lusterka od auta na tyle żeby dobrze widzieć martwy punkt ale tragedii nie ma, da się jeździć jeżeli ktoś nie odsuwa fotela na maxa do tyłu.

Rozwiązałem ten problem tak, że wyjąłem wkład z anglika i zamontowałem w swojej starej obudowie, pół godziny roboty. Wyciąganie radzę poćwiczyć na starym lusterku, można zajrzeć do instrukcji.

Chciałbym pozdrowić kierowcęktóy nie usunął się na drodze i zachaczył moje lusterko :fuckyou2: :one: :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo w temacie. Właśnie kupiłem całe lusterko od anglika lewe i rzeczywiście nie da odchylić się lusterka od auta na tyle żeby dobrze widzieć martwy punkt ale tragedii nie ma, da się jeździć jeżeli ktoś nie odsuwa fotela na maxa do tyłu.

Rozwiązałem ten problem tak, że wyjąłem wkład z anglika i zamontowałem w swojej starej obudowie, pół godziny roboty. Wyciąganie radzę poćwiczyć na starym lusterku, można zajrzeć do instrukcji.

Chciałbym pozdrowić kierowcęktóy nie usunął się na drodze i zachaczył moje lusterko :fuckyou2: :one: :kosci:

Czyli jak nie ma tragedii to myślę,że kupię to i tak moja prawa strona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie śmigam bez lusterka,jutro jade na giełde do Gliwic poszukam lusterko z europejczyka a jak nie znajdę to biorę z anglika (też europejczyk :) )

 

Przy okazji szukam takiej części jest ona przy silniczku od wycieraczek,może ktoś posiada taki stary silniczek i może mi tą część odsprzedać. Część zaznaczyłem w kółeczkiem

dsc03000mediumfm8.th.jpgthpix.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ten temat u siebie przerabiałem i po wymianie żeby było coś widać w lusterku to da się je ustawić tylko że szkło będzie nam strasznie wystawało z obudowy a to źle wygląda. Dzieje sie tak dlatego że obudowy na pozór wyglądają identycznie ale jest mały haczyk nieznacznie różnią się od siebie częścią mocującą do karoserii więc najlepiej rozłożyć oba lusterka i lusterko angielskie zamontować na polskim elemencie mocującym do budy trzeba rozgiąć taką podkładkę w kształcie słoneczka jest to wykonalne. po takiej operacji na pewno będzie ok

:diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Bodzió ma rację, wszystko zrobiłem tak jak pisał. Kosztowało mnie to 150 zł (na allegro 300) i trochę roboty. Lusterko od anglika w kolorze mojego samochodu (115 zł) szkło asferyczne (35 zł) małe dłubanie przy przekaładaniu i śmiga jak się patrzy. wystarczy mieś parę śrubokrętów, lutownicę i ochotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
nie kupuj bo angielskiego lusterka nie ustawisz na drugą stronę właśnie między innymi dlatego przy przekładce trzeba zmienić też lusterka zewnętrzne. zamontować zamontujesz bez problemu tylko takie lusterko ma inne kąty mocowania i inne kąty regulacji. wiem co mówię bo jeżdżę anglikami i siadając po stronie pasażera nie ustawisz dobrze lusterek pod siebie.

 

podzielam to zdanie, ja mam u siebie zamontowane oba lusterka angielskie i mam je ustawione na styk, ale przy zmianie ustawień fotela nie dostosuję lusterek tak, żeby było w nich wszystko widać. jak wyżej napisane chodzi o kąty mocowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...