Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik. Stukanie w silniku 2,7 TDI


Gość Wojteks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam mały problem ze swoim Trerrano 2,7 tdi 2002r. Po wrzuceniu luzu na wolnych obrotach dochodzą dziwne metliczne dźwięki - stukanie. Po wciśnięciu sprzęgła wszystko ustaje, gdy puszczę sprzęgło znowu stuka. Silnik chodzi ładnie i róno.

Pomóżcie, może ktoś miał podobny przypadek, bo byłem już u kilku "znachrów" każdy ma swoją wersję ale żaden nic nie może poradzić i jak stukało tak stuka.

:) :zly2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo..wyszlo nagle..sprzegło jest super zero do niego zastrzeżeń,ale na wolnych obrotach trekocze ze skrzyni biegow..i jest to luz miedzyzebny jak to okreslił jedyny fachowiec ktory to przerabial i sie na tym zna jak nikt..a u ciebie moze jest to luzna tulejka wałka w skrzyni biegów..a tak naprawde jesli ci to nie przeszkadza to mozesz jezdzic do usranej smierci(auta oczywiscie)kilka osbob z innegpo forum to przerabiało(wymiana sprzegła łozysko)i d*pa nic nie pomogło..niestety ten typ tak ma,,po zmianie sprzegła po pewnym czasie to niestety wychodzi w autkach z wiekszym przebiegiem....jesli juz chcesz sie za to brac i ci przeszkadza to poinformuj co wyszło..ale obstawiam,luz miedzyzebny,,,dla pewnsci sprawdz tylko na odpalonym silniku tak jakbys chcial wrzucic jakis bieg bez sprzegła(ale nie wrzucaj tylko delikatnie spróbuj)a jesli przestanie stukac to wiadom :P o co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leśnik-szkółkar

Witam.

miałem podobny problem do Twojego, a raczej nadal mam.

u mnie też stukało nawet dość intensywnie, a po opiniach na forum kupiłem używaną skrzynię biegów i wymieniłem kompletne sprzęgło.

skrzynia dalej huczy i chyba nic jej nie pomoże(tak jak kolega pisał może to być luz między-zębny- znajomy ma primerę i też tak mu szumi tylko że ciszej bo skrzynia jest mniejsza :) )

u mnie znikły tylko pojedyncze stuki - takie nie równomierne - to była wina sprzęgła frez na tarczy prawie się już od niej "odczepił"- było to bardzo dobrze słychać przy gaszeniu silnika- takie "łubu-dubu"-i silnik zgasł

widocznie te skrzynie tak mają, miałem kiedyś terrano I i nie było z nim takich problemów.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo byłem już u kilku "znachrów" każdy ma swoją wersję ale żaden nic nie może poradzić i jak stukało tak stuka.

A oprócz medytacji robili coś? Dlaczego miałoby przestać stukać?

75% - Tarcza sprzęgła, piasta się rozsypuje.

25% - Skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za podpowiedzi

co do roboty to wyciągana była skrzynia i okazało się że sprzęgło jest ok zarówno tarcza, docisk i łożysko. Mechanik kase wzioł a jak stukało tak stuka. Wymieniłem też poduszkę pod sinikiem bo miało być to no i nic. Auto ma dopiero 100.000 km, a to jeżeli chodzi o sprzęgło nie za wiele ( no wiadomo zależy kto jeździ) ale powiedzmy przy normalnej eksploatacji to powinno 200 000 wylatać.

Co do tych luzów na zapalonym silniku to popatrze.

A da się ten luz międzyzębyny jakoś usunąć?? Jakie to mogą być koszta ??

 

Pozdrawiam ... :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągana była skrzynia i okazało się że sprzęgło jest ok zarówno tarcza, docisk i łożysko.

Czyli oprócz zerknięcia na sprzęgło nic nie zostało wyeliminowane? Jeśli tak to czemu ma przestać stukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawdziłem na luzie próbowałm wrzucać bieg bez sprzęgła no i jest to samo co po wciśnięciu sprzęgła czyli przestaje stukać.

czyli to pewnie jest ten luz międzytrybowy.

 

PYTANIE czy da się to naprawić i jakie mogą być koszta tej naprawy może się ktoś orietuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Gość brteksus11

witam:)

ja mam problem bo jak wcisne sprzęgło to jest ok a jak próbuje wrzucic bieg to raz przestaje a raz nie a jak już silnik troche polata to nawet bez sprzęgła jest spokuj. DZiwne to i mnie martwi bo nie wiem na jaki koszt wrazie czego mam sie przygotować jeśli wiecie co to, to odrazu koszty mi napiszcie jeśli sie orjentujecie.Z góry dzięki i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

krótko, łożysko oporowe czy sprzęgłowe, jak zwał tak zwał ale do wymiany bo może stanąć albo co gorsza się rozsypać w trakcie pracy choć ...

... 6 lat z takim łożyskiem "głośnym" jeździłem i nic się nie stało, może dla tego że to był FIAT Uno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakie stuki dokładnie chodzi ale:

Jeśli stuka a wciśniesz sprzęgło i cisza,to tuleja mosiężna w wale.(jezdzić nic się nie stanie) .Przy wyjęciu skrzyni wymienić.

Jak dodasz troszkę gazu i cichnie to tez ta tuleja.

Jak szumi po wciśnięciu sprzęgła to łożysko oporowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...