Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Wymiana termostatu diesel


Gość heineken72
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość heineken72

Witam.

Zauważyłem że raz mi się silnik grzeje 5 minut raz 15, dojade do pracy (8km) a on dopiero dochodzi do poz pracy.

Planuje oczywiście kupić zamiennik za ok 40 zł. bo oryginały zzz 200.

Slyszłem opinie że mają one inną chrakterystykę niż oryginały.

Mój zawsze wskazywał na równo pół na wskaźniku a tamte podobno podchodzą czasem po czerwoną kreskę.

 

Prosze klubowiczów o opinie nt termostatów zamienników może macie jeskieś zdanie.

i proszę o instrukcje ja go wymienić, czy lepiej wykrecić całosć z obudową i w domu rozebrać ew. na co wzrócić uwage.

 

ps.2 pytanie 3 czy termostat ten odpowiada za wyłączanie świec żarowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę dni temu dokonałem wymiany obudowy termostatu i samego termostatu

do swojej p11 TD z p10 D, pasowało ,po za pękniętą obudową to myślałem iż

mam uszkodz. termost. myliłem się diesel wolno się nagrzewa a wskazówka

temperatury jest i była troszkę wyżej niż połowa (a to wina wskażnika) jak się okazało

kup zamiennik termostatu i też będzie śmigac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszłem opinie że mają one inną chrakterystykę niż oryginały.

Mój zawsze wskazywał na równo pół na wskaźniku a tamte podobno podchodzą czasem po czerwoną kreskę.

 

Mam co prawda Pb/LPG no ale praca termostatu podobna.Też zmienialem bo mi się chyba przycinał,raz mialem pól skali raz mniej.

 

Po wymianie na zamiennik wszystko ok trzyma leciuteńko ponizej połowy na wskażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

A jakiej firmy termostaty kupowaliście?

odradzają mi JC kosztuje 35 zł

HKT 65 zł - japan

Nisspart 37 zł - japan i jeszcze jakiś niemiecki za 58

Chce kupiś tego nisparta .. macie jakieś zdanie na temat niego?

 

ps.

termostat nie odpowiada za grzanie, wyłączanie ani nic innego co ma związek ze świecami żarowymi

a co odpowiada za układ dogrzewania silnika?

świece podgrzewają silnik w dieslu jeszcze kilka minut po starcie...

ktoś wie co je wyłącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba tylko w almerach tak jest, do tej pory w każdym dieselu z jakim miałem doczynienia świeca grzały tylko do uruchomienia silnika. i normalnie za włączanie świec odpowiada specjalny przekaźnik, swoją drogą ze 3 lata temu jak kupowałem ten przekaźnik to VW t4 to kosztował mnie 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co odpowiada za układ dogrzewania silnika?

świece podgrzewają silnik w dieslu jeszcze kilka minut po starcie...

Świece w miarę nagrzewania się silnika grzeją coraz słabiej dostając analogowo coraz niższe napięcie. Całkowite odłączenie następuje przy ok. 60*C. Czuwa nad tym oddzielny sterownik, który otrzymuje sygnał o temperaturze cieczy z czujnika (nie ten co od wskaźnika temp., w nowszych układach jest jeden od tego i tego) temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej firmy termostaty kupowaliście?

 

Nie pamiętam :/ ale wiem że ten co był na stanie mi nie spasował(nie cenowo ale technicznie ).Kosztowal chyba 24 zł.

 

Dopiero na zamówienie mi wzieli i byl ok ale juz był sporo droższy bo chyba 60 zeta zaplacilem.

 

No ale jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

B12

Świece w miarę nagrzewania się silnika grzeją coraz słabiej

nie wiem jak u Ciebie ale ja mam silnik CD20 i tam słychac charakrystyczne klik po kilku minutach od uruchomienia silnika. Coś ;) odłącza świece. Widać też po obrotach wentylatora i światłach że nagle napięcie wzrasta.

 

Nie miem co to steruje ale czasem to po 10 minutach dopiero słysze ... klik

dwa razy przepaliły mi sie świece i 2x alternator bo ten układ wyłącznia swiec u mnie szwankuje

Osobiście wydawało mi sie że to może wina termostatu uszkodzonego (i czujka nie odłączała)

Nie wiem o co kaman :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że to może wina termostatu uszkodzonego

Pośrednio ma związek. Jeśli cały czas puszcza to i silnik się wolniej nagrzewa, a więc później osiąga temperaturę przy której wyłączają się świece. A w okresie zimowym na krótszych odcinkach to może nigdy nie nastąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

zamówiłem termastat Nipparts (japan) i temp otwarcia jest 88 st C

na tym drugim jest 82 st C

ma to znaczenie? czy to olać ?

 

[ Dodano: Sob 06 Gru, 2008 19:32 ]

kupiłem nisspart za 35 zł (88 st C) wymiana - 30 minut i odrazu lepiej

stary nie domykał

nagrzewa sie szybciej to pewnie bedzie palił mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Macie Panowie jakis schemat wymiany termostatu? Mile widziana strona z ksiazki :)

Czeka mnie wymiana, bo silnik jest niedogrzany, tylko w miescie udaje mi sie go zagrzac na polowe skali :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...