Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] WYMIANA LICZNIKA Z ANGLIKA


JURGEN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy P11.Mam pytanie?Cyferki z wyświetlaczy cyfrowych mi poznikały więc zakupiłem licznik na allegro.Po rozpakowaniu okazało sie że prędkościomierz jest w milach.Przełożyliśmy tarcze ze starego licznika ale kilometry na wyświetlaczu nadal są w milach.

Czy można to jakoś zmienić samodzielnie lub w serwisie???

PROSZE NAPISZCIE

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już był wałkowany , korzystamy z opcji szukaj

Recepta jest tylko wymiana licznika od wersji europejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w p11 wystarczyło jak wymieniłem wyświetlacze. Tylko pamiętaj ,że każdy musi trafić na swoje miejsce bo mają odpowiednio ścieżki poukładane.Ale z tymi molami (bo nie wiem jak to u Ciebie wygląda) pewnie będzie problem i rzeczywiście pozostanie wersja europejska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bajki piszecie. Przeróbka jest możliwa tylko pytanie czy opłacalna.

Cała zabawa polega na zminie tarcz i wgraniu SOFTA w pamięc zegarów od wersji europejskiej z talą samą wersją silnikową jaką posiadasz.

Zrobisz to w dobrym zakładzie elektroniki pojazdowej, zwykły kowal tego nie wykona.

Jeśli to wersja po lifcie to będziesz miał problem ze znalezieniem SOFTu.

Temat poruszałem http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=45983

 

JURGEN tobie trzeba do Primy czy Almy ten soft lub zegary :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co ruszać tarcze jeśli nawaliły same LCD'ki?

Tarcze zamieniasz w angliku bo jest wyskalowany w milach i kilometrach pod spodem. Możesz tego nie robi , ale przy 90km/h licznik pokaże Ci 55- oczywiście mil/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co ruszać tarcze jeśli nawaliły same LCD'ki?

Tarcze zamieniasz w angliku bo jest wyskalowany w milach i kilometrach pod spodem. Możesz tego nie robi , ale przy 90km/h licznik pokaże Ci 55- oczywiście mil/h.

Ja to wiem, ale rozumiem, że problem polega na tym, że niektóre segmenty wyświetlaczy LCD nie świecą? Skoro tak, to zamiast przewalać cały zegar, wystarczy przelutować same LCD'ki? Ja przynajmniej bym tak zrobił.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem często nie leży w LCDkach tylko SOFTcie. Jak padnie pamięć to i SOFT tu nic nie da.

Zeby mieć LCDy to musisz kupić licznik. Jak kupisz licznik to po co bawić się w przelutowywanie :) , a jak kupisz angola ( a raczej tylko takie są dostępne ) to musisz zmienić ten soft bo w pamięci ma, że ma liczyć w milach i żadna zmiana wyświetlacza nic tu nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc.Ojciec jeżdzi primerką P11.Same wyświetlacze(płytki kwarcowe) są sprawne ale sterowanie nimi nawaliło.Cyfry wygasały powoli i po kolei od zegarka do kilometrów.

Pytanie do and_pec Chodzi o ten soft to gdzie szukac i wgrać go przez gniazdo komputerowe czy na wyciągniętym liczniku?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mojego reanimował to zqpinał na scalaka jakąś wtyczkę i to podpinał do kompa. Zegary muszą być wymontowane. Przez OBD1 to nic tam nie powalczysz, może jedynie korektę stanu. Wiem że w Vw Audi i BMW jest to nagminnie kręcone, ale tam jest OBD2. Gościu miał z pięć wersji tego softa. na jednym udało się ożywić licznik gówny. Reszta pracuje dopuki jest włączony zapłon. No cóż mam walniętą pamięć i nic nie wymyślę u siebie

EEPROM( soft ) możesz poszukać na elektroda.pl. ale i tak to ci nic nie da, bo sam go nie wgrasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...