Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Autko nie odpala... 2.0TD


Gość Kamil-driver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamil-driver

Witam, jestem tu nowy i nie wiem co i jak na forum ale jestem zmuszony napisać.

 

Wujek posiada nissana primera P11 z 1999 r. 2.0TD. W niedziele jeździłem tym autem i wszystko ładnie chodziło. aż nagle wczoraj wujek zadzwonił że wyjechał z garażu i zgasił auto i od tamtej pory nie opala. Auto ładnie kręci ale paliwa nie dostaje do auta było zalane ON z BP ja sam tankuje na tym i mój diesel chodzi. Zostało odpowietrzone spr. przewód paliwowy do filtra dochodzi paliwo do pompy też ale już z pompy na wtrysk nie ma paliwa?? Jaka to przyczyna ?? pompy czy elektryki ?? wujek myśli że pompa jest cala ale z elektryko. Auto nie dawno zostało zakupione i wujek jest załamany pomożecie ?? wiem ze to przez neta tak nie da się jakieś rady ?? jak można spr. błędy komputera spr ??

 

Ps. sorka jeśli złamałem regulamin ale na każdym forum są inne zasady a to jest pilne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to przyczyna ?? pompy czy elektryki ??

Odwagi! Może tylko pasek od pompy walnął. To jest taka wersja optymistyczna, ale w tym silniku statystycznie realna. Trza zdjąć tę plastikową pokryweczkę z tyłu silnka i się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymien filtr paliwa, prawdopodobnie jest zapchany albo zlej z niego syf. Powinno byc ok

ewewntualnie czujnik wału korbowego walnął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamil-driver

Koledzy autko jest w takie wsi co 40 km jest od demie i przez tel. rozmawiam z wujek jeszcze jakie mogą być przyczyny ?? i dla tego zbieram jak naj więcej informacji bo jak nie to będę zmuszony ściągnąć autko do mnie tzn. Lubartowa jest parę mechaników a u wujka nie ma nikogo i czy można holować tego diesla ?? jak czuje to prawdopodobnie czujnik wału korbowego walnął. Gdzie on się zajmuje ?? i jaka to cena ?? bo bym go jutro kupił i pojechał do wujka i bym wymienił. Jak nie on to holujemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Kali jeść słoń ? :D Ja tesz robiem buendy ortograticzne ale piszem po polskiemu :) Straszny bełkot kolego, zaczynasz nową myśl w niedokończonym zdaniu. Ciężko to się czyta.

Co do problemu to sprawdż napęd pompy. Nie musisz zdejmować całej osłony, wystarczy odkręcić parę śrub i delikatnie odgiąć. Sprawdż na kostce od pompy czy jest prąd, a może poprostu bezpiecznik poleciał.

Czujnik położenia wału to inwestycja rzedu 450 zeta+ robota. Nie wiem gdzie on się znajduje i nie chcę na razie wiedzieć

Jak jesteś z Lubartowa to bardzo dobry pompiarz jast w Skrobowie. Mam na myśli Józka Włocha, bo u Wolińskiego w Bosch to się wymienia a nie naprawia. Niiestety kolejki są z wyprzedzeniem na 2 tygodnie.

temat się dubluje http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=47802 więc nie widzę sensu go rozwijać dalej tutaj

kody błędów http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=18527

diagnostyka silnika( procedura taka sama jak dla benzyny) http://www.nissanklub.pl/uploads/DIY/Autod...0_GA16_GA14.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamil-driver

Wujek ma p11 z maja. Koledzy zakupiłem czujnik wału korbowego. Kupiłem nowy oryginalny w serwisie nissana w lublinie udało mi się zejść z ceny była 430 zł ale zakupiłem za 360 zł. Wiem już gdzie się znajduje pod kołem pasowym. Ale dzisiaj już nie zdążyłem pojechać do wujka że by go zamontować. Mam nadzieje że to będzie usterko... Pytałem się sprzedawcy czy dużo tego sprzedają i powiedział mi ze tak kilka razy w tygodniu ale czasem nawet parę sztuk w dniu im idzie. Jutra się okaże czy to było. Trzymajcie kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli nie to. 360 zeta zamrożone. Tak z ciekawości to w którym sklepie kupowałeś. Osobiście polecam Kris-auto na Bursakach, brama za OSM Lublin. Prowadzą sprzedaż na necie

 

Jurgenik wersje benzynowe były klepane do września 99 a diesle jakoś tak jak pisze Adamo1.

Kamil szkoda że nie zrobiłeś wcześniej autodiagnostyki i nie sprawdziłeś tego czujnika miernikiem. Jak masz z maja to OBD1 i wywołasz tam kody błyskowe. Warto zajrzeć i teraz. Najlepiej jakby wymigało 55. Tak na marginesie. Sprzedawca jest od sprzedawania i oprózniania zapasów magazynowych :) Czujnik to nie świeże bułeczki z rana :D ale upuścik niezły dostałeś.

Jakbyś zarzucił fotkę( nawet z komórki) tego czujnika i miejsca jego zamieszkania :> to byłbym wdzięczny i było by info dla potomnych, bo temat często powraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamil-driver

and_pec Ja pytałem się wujka czy na pewno chce ten czujnik za tako cenę i kazał zakupić. Wujek zawołał jakiegoś elektryka i temu właśnie impulsy nie pasowały do czujnika i to było przed naszą diagnozo. Tak sprawdzę ten błąd tylko muszę obczaić jak to się robi i polski opis błędów.

 

Kupiłem go w serwisie nissana na ul. Męczenników Majdanka. Wyrwałem tyle rabatu bo cały dzień dzwoniłem tam aż powiedzieli że dadzą :D Ale też na kumpla firmę poszło to i dlatego

 

Jak będę wymieniał to zrobię parę fotek. Byłem na warsztacie dzisiaj i mi mechanicy pokazali gdzie on znajduje się w realu bo akurat taki sam stał na podnośniku.

 

Szukałem też po szrotach byłem u gościa w miejscowość wygnanów. I tam gostek ma tylko szrot z nissanami, renówkami, citroenami. i mówi że tego naprawdę dużo sprzedaje. Polecam go bo auta ma od 1998 roku tylko np. już ma p12 itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygnanów jest dobrze znany lubelskiej grupie NKP jest i info na forum ale tam tylko angole stoją http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=45066

Co do autoniss podchodzę sceptycznie, chodż dla firm są chojni i dają spore upusty.

Ostatnio nowy kolega z LNKP zakupił u nich Nawarę i co się okazało w lisingu jest tańsza niż za gotówkę i do tego jeszcze dostał coś 50 patoli upustu Niegdyś chciałem u nich kupić parę gratów to mi tak krzykneli, że ich teraz omijam duzym kołem, a pracuję w pobiżu.

 

Do kodów podałem linka.Ktoś to tam dalej tłumaczył, poczytaj, są i tutaj http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=37837 razem z innymi przydatnymi rzeczami, nie zawsze po polsku :/ ale przydaje sią bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...