Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] dziwny problem primera 2.0 P11


Gość adam1684
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy i prosze o wyrozumialosc , z gory dziekuje . A wiec mam problem z moja primera rok 97 2.0 sri chodzi o to ze nie chce mi odpalac , pilot od kluczyka nie otwiera drzwi , wymienilem baterie i nic , gdy wloze kluczyk i przekrece zachowuje sie tak jak by nie dostawal pradu od imobilajzera , na poczatku swieca se wszystkie kontrolki tak jak powinny , pozniej zostaja od recznego leciutko rzazaca sie od oleju i mrugajaca lampka od abs , jedyny sposob na odpalenie go to sa kable ale nie zawsze dziala , normalnie nie mam pomyslu co z nim nie tak , zawiozlem go dzis do serwisu nissana ( zaznacze ze mieszkam w anglii ) po porannych trudach z odpaleniem go :( pod serwisem zaczol dzialac nawet pilot , dzwonili do mnie i stwierdzili ze nie znalezli zadnej usterki , nie wiem co mam robic bo wiem ze ten temat bedzie wracal bo robi mi sie tak co kilka dni raz dziala raz czy ktos mi moze pomoc ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz auto

ciężko pomóc w sytuacjach jak coś działa wtedy kiedy byłoby aby nie działało.Tak kiedyś mialem z citroenem xsarą,nowym kupionym w salonie.Zawsze kiedy przyjechalem wszystko działało.Wiem jak sie czujesz .Patrza jak na idiote jakbyś zmyślał, przezyłem to.Trudno jest pomóc.nie pomogłem ale chciałem wspom óc duchowo,nieraz jest to potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec jesli mam imo w kluczyku to nie to padlo ???? a wiec co moglo pasc szukam po forum i mam juz kilka opcji

1 masa od akumulatora

2 rozrusznik

3 jakis czujnik walu czy cos

czym wiecej czytam tym bardziej glupieje !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMMO: - Jesli odpalisz, i po chwili silnik zgaśnie i będzie mrugał Check Silnika, lub jeśli nie odpali (zalezy jak było poprzednim razem) - jeśli będziesz kręcił i będzie normalnie kręcić, a będzie mrugać check silnika to immo.

 

Ogolnie błąd immo sygnalizowany jest mrugającym checkiem.

 

Jak piszesz o tym ,ze kontrolka sie tylko żarzy, to szukał bym gdzieś masy lub plusa.

 

1. Masa za akumulatorem - czyli zaraz na karoserii na przewodzie masowym, i oczywiscie na silniku.

2. W bezpieczniki w błotniku zajrzyj - zobacz czy wszystko jest czyste.

3. W bezpieczniki w kabinie - w tym samym celu.

4. ew. czyszczenie kostki stacyjki.

 

Od tego bym zaczął bo to wszystko można zrobić we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było kiedyś to samo,podchodzę do samochodu próbuję otworzyć i nic,przekręcam zapłon i nic nie działa,przyczyna był przewód od klemy plusowej przy akumulatorze,jeden jest na stałe,drugi jest na wsówkę w obudowie który się wypiął i to była przyczyna,sprawdź czy dokładnie masz wszystko powpinane i czy masz dokładnie podpiętą masę,powodzenia :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie , jak narazie jest w servisie i te ciolki go badaja , o ile wogole to robia , powiedz mi tylko prosze jak znalesc ta kostke stacyjki i te bezpieczniki w blotniku , wiesz wczesniej nigdy nie grzebalem w takich rzeczach z gory dziekuje !!!!

 

[ Dodano: Sro 17 Gru, 2008 18:13 ]

jswistow dzieki , sprawdze to tez , i ta klema sie bawilem to znaczy dopinalem do konca i wtedy czasem ale to czasem odpalal na kable !! a czy to moze byc tez przyczyna ze piloty nie dzialaja i nie otwieraja auta ?? teraz sie wlasnie dowiedzialem od swojej narzeczonej ze ona niedawno pomylila kluczyki i wziela zapasowy w ktorym baterie byly wyczerpane nie mogla otworzyc drzwi pilotem otwarla zamkiem w drzwiach chciala odpalic i nie chial krecic i do tego alarm sie wlaczyl , dopiero teraz sie do tego przyznala ech te kobiety czy to tez moze miec jakis wplyw na ta sytuacje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten przewod jest troche luznawy zobaczymy jak go odbiore

 

[ Dodano: Sro 17 Gru, 2008 18:19 ]

dzieki wielkie bede kombinowal

 

[ Dodano: Sro 17 Gru, 2008 18:27 ]

Dzwonili z servisu doszli do tego samego co ty , kable do wymiany , dzieki wielkie koledzy za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...