Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zaparowane przednie reflektory X-TRAIL


Gość lodz81555
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lodz81555

Witam użytkowników Nissanów

 

Jestem nowym użytkownikiem X-TRAIL'a (2.0) :-) .

 

Samochód ma niespełna miesiąc, wrażenia z jazdy pozytywne. Niestety ostatnio zauważyłem, że

dwa przednie klosze (ksenony) są w tych samych punktach zaparowane.

 

Nie wiem czy gdzieś na forum nie ma już tego tematu lub informacji o fabrycznej wadzie ale nie mogłem tego znaleźć.

 

Czy u Was w X-TRAIL'ach spotkaliście się z tym? Chciałem zebrać informację przed wizyta w serwisie.

 

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś napisał, ze masz X np. z 2004 sprowadzonego i masz takie objawy to bym Ci powiedział, że auto walone i klosze się rozszczelniły. Skoro jednak jest nowy z fabryki to powiem szczerze, że nie mam pojęcia. Może po porstu tak ma być. Niech sie wypowiedzą mądrzejsi.

Jesli o moje auto chodzi to ja nie mam takich problemów. Są suche i czyste. Mam zwykłe reflektory.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunek,

 

Nie ma sie co zastanawiac tylko do serwisu i niech wyjasnia problem. Nie wiem, czy punktowe zaparowanie w przypadku zenonow jest normalne. Ja tak mialem a moim poprzednim aucie zaraz po odbiorze z salonu, ale reflektory byly normalne. Okazalo sie, ze jakis kabel sie dostal pod uszczelke reflektora i parowaly. Serwis obadal, uszczelke usunal i bylo po problemie. W praktyce mozna to sprawdzic samemu, ale skoro to noe auto na gwarancji to niech sie serwis wykaze :)

 

pzdr.,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na wstępie jako nowicjusz witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

 

 

A wracając do parowania ksenonów, to w moim X-Trailu z 2006 roku (model produkcyjny 2005), takie zjawisko w ksenonach nie zachodzi.

 

W moim poprzednim egzemplarzu X-Traila (na gwarancji) parował mi prawy przedni kierunkowskaz i serwis nie mógł się zdecydować jak to usunąć. Nie wiedział czy ma go uszczelnić, czy też rozszczelnić, aby pozbyć się problemu parowania. Niestety ja też się tego nie dowiedziałem bo wcześniej rozbiłem tą cześć samochodu.

 

Natomiast osobiście uważam, że każda wilgoć powoduje powstawanie środowiska sprzyjającego rozmnażaniu się glonów, bakterii i innego g...a, które osadza się wewnątrz klosza i w dłuższej perspektywie pewnie obniży skuteczność reflektorów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne objawy mam w swoim (ma pół roku, ksenon). Wielokrotnie zastanawiałem się co to jest, bo klasycznego zaparowania to nie przypomina - brak rozróżnialnych kropelek wody. Bardziej mi to przypomina błękitny, mętny nalot na obu kloszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czyli nie jestem sam :-(.

 

Byłem w serwisie i Panowie (bardzo mili) poinformowali mnie, że jeżeli zaparowania ustąpią po 1h od momentu wstawienia samochodu do ciepłego miejsca to nie jest to usterka :-) i nissan nie uzna tego.

Zatem umówiłem się, że jak będzie znowu pogoda sprzyjająca parowaniu to jadę do serwisu i będziemy sprawdzali. Na razie problemu nie ma, ale takiej pogody to ja nie chcę - trochę wzrosło spalanie (…to już inny wątek)

 

Grono z zaparowanymi w specyficznym miejscu reflektorami wzrasta ….. Czyżby to była cecha X’a z ksenonami?

 

PS1. Leci drugi miesiąc olej jeszcze chwila i do wymiany po 2tys. (czytałem dyskusję na forum).

 

PS2. Jeżeli macie takie same problemy z reflektorami to ciekawe co Wam powiedzą w serwisie?

 

PS2. Jak będę miał jakieś wieści to dam znać.

 

Pozdrawiam, życząc jak najmniej problemów z samochodem, braku stłuczek i mandatów w Nowym Roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój takiej przypadłości nie posiada,natomiast w instrukcji napisali cytat."UWAGA.W deszczu lub przy używaniu myjni, soczewki świateł zewnętrznych mogą być nieznacznie zamglone. Skroplenie to jest spowodowane przez różnicę temperatur po obu stronach szkła reflektora. nie oznacza to uszkodzenia reflektora. Jeśli widać duże krople należy kontaktować się z dilerem lub ASO NISSANA" sądzę że to dotyczy także ujemnych temperatur. Czyli ASO będzie reagować dopiero jak będziecie mieć "duże krople". Posprawdzajcie uszczelki jak napisał nbx, w przeciwnym razie będzie trzeba czekać aż się ociepli.

 

[ Dodano: Wto 13 Sty, 2009 20:15 ]

Czy parowanie dotyczy wszytkich modeli XE,SE,LE ?,z tego co się orientuję to xenony są montowane/seryjnie/ tylko w werji LE, pozostałe wersje XE,SE mają halogeny,czy ktoś to może potwierdzić,lub zdementować nie chcę nikogo wprowadzać w błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakoś wszystko popieprzone. Co to znaczy, że mogą być zamglone. Kurde, maluchy, duże fiaty, polonezy i następne nie miałych takich problemów. Albo reflektor jest suchy i przedewszystkim szczelny albo cos się do niego dostaje. Ja prosty chłopak jestem i jakoś nie kupuje tego wytłumaczenia nissana. No chyba, ze jakas wyższa fizyka się kłania to ja pasuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodi, te wymienione przez ciebie wozy miały reflektory szklane, natomiast w dobie recyklingu posiadają klosze z "plastiku" i może to jest przyczyną, że czasem "mogą być nieznacznie zamglone"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o reflektory mojego X na razie otrzymałem odpowiedz odręczną z serwisu na moim zgłoszneiu usterki, że wszystko jest w porządku i przy zmianie temperatur mogą nieznacznie parować.

Tymczasem minął tydzień i reflektory są w dalszym ciągu zaprowane. W piątek składam w serwisie zgłoszenie że jest to wada ukyta i będe się domagać usunięcia. Poinformuję o wynikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przemekx u mnie klosze były zaparowane do mrozów. Teraz na razie jak pisałem jest spokój. Wysunę trochę śmiała tezę. Czy zaparowanie nie występuje w nowych odebranych z salonów z ksenonami?

 

Ciekawe, co odpowie Tobie serwis jak do nich pojedziesz.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam użytkowników Nissanów

 

Jestem nowym użytkownikiem X-TRAIL'a (2.0) :-) .

 

Samochód ma niespełna miesiąc, wrażenia z jazdy pozytywne. Niestety ostatnio zauważyłem, że

dwa przednie klosze (ksenony) są w tych samych punktach zaparowane.

 

Nie wiem czy gdzieś na forum nie ma już tego tematu lub informacji o fabrycznej wadzie ale nie mogłem tego znaleźć.

 

Czy u Was w X-TRAIL'ach spotkaliście się z tym? Chciałem zebrać informację przed wizyta w serwisie.

 

Pozdrawiam,

Kuba

W moim X Trailu też po każdym myciu klosze są od środka zaparowane (ksenony). W żadnym z wielu posiadanych wcześniej samochodów tego nie zauważyłem. Poza tym od 2 tygodni nie mogę się dostać do samochodu bo klamką od zewnątrz nie otworzę drzwi kierowcy i pasażera (w serwisie poinformowano mnie, że się linka "odpięła" - czekam na wizytę - za 3 dni). Przed kilkoma miesiącami wymieniałem chromowany element na tylnej klapie - bo dostał "wykwitów" (dzisiaj przeczytałem na forum, że w tym miejscu szybko pojawia się rdza - jutro tam zajrzę, bo dzisiaj już za ciemno). Samochód ma równo 2 lata, czyli jeszcze rok gwarancji. Niestety patrzę z niepokojem w przyszłość. Miałem wiele samochodów. Lagunę rocznik 2003 mam do dzisiaj i porównując np. powłoki lakierowe to niebo a ziemia. Mam nadzieję, że 130 tys. zł nie wywaliłem w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim X Trailu też po każdym myciu klosze są od środka zaparowane (ksenony).......

 

 

Zadaj pytanie w serwisie czy zaparowanie kloszy od wewnątrz w ksenonach jest normalne.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Koledzy forumowicze, a mam pytanie, czy ktoś z Was próbował wymienić żarnik w ksenonach. Czy samemu jest to do zrobienia, czy do warsztatu tylko?

 

A ww. temacie X-Trail 2006 wersja chyba Executive albo Exclusive ze skórą i ksenonami. Wiem ,że był walnięty w bok, ale ksenony nigdy mi nie parowały, ani  w zimę, ani po myjni zimą , czy latem po deszczach. Moim zdaniem totalna sciema z serwisu! Auto jeździ na krótkich dystansach plus dwa trzy razy w roku wyjazd na wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...