Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Coś szoruje przy skrecaniu w lewo jak auto zimne


darek101120
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam taki problem:) Jak przyszły temperatury -15; dzisiaj rano -17, gdy skrecam w lewo i ruszam niezależnie czy powoli czy szybciej pojawia sie dziwny dzwiek :/ . Ciężko go opisac, jest to takie szorowanie gumy o jakis metal (szuuuszuuuuszuuuu) ( nie jest to przegub, nie jest to piszczenie paska). Co ciekawe po pzrejechaniu ok 5km na takim mrozie szorowana juz nie ma . Dzwięk dochodzi gdzieś od silnika raczej strona pasażera piszę raczej bo ciężko to zlokalizować.

 

Czyżby na takich mrozach jakiś płyn zamarzał i coś nie funkcjomuje na zimnym silniku tak jak powinno??? Czy to jakieś uszkdzenie mechaniczne?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto garażowane. W przyszłym tygodniu mam przegląd więc mechanik zobaczy co i jak. Problem jest w tym ze jak do niego zajade to juz tego szorowania nie bedzie :< i musze z wasza pomoca dojsc co to szoruje. Jak wyjde z pracy zaraz jade sie pokrecic na zimnym silniku w kółko w lewo i opisze dokładniej dzwięk i lokalizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis plastik zagietypodgiety, nadkole itp??wszystko wyeliminowałeś??

 

To by cały czas koło szorowało o jakiś plastik a to sie dzieje tylko gdy auto zimne i przez max 5km później już tego dziwnego dzwięku nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z prawej strony to może płyn w układzie chłodzącym Ci przymarza i robi się taka "kasza", wtedy pompa wody to przepchnie i przez rurkę do nagrzewnicy idzie z takim odgłosem. Jak się rozgrzeje to drobinki lodu się rozpuszczą. Sprawdź przed zapaleniem pod korkiem chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szorowanie występuje tylko jak skręcam w lewo. Jeśli wina leżała by po stronie płynu to by cały czas wydobywał się jakiś odgłos do momentu uzyskania przez płyn pożądanej konsystencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem co tak szoruje :) Jak wjadę autem do garażu to od śniegu zostaje miedzy opona a progiem i zderzakiem to błocko i się marznie efektem czego zanim to odpadnie rano to chwile musi potrwać i przy skręcaniu jakoś kolo musi szorować o te zamarznięte buble.

Zawieszenie jest -30mm i jeszcze felga 15" z opona zimową kleber 195/65. opona ma duży balon i wypełnia na styk nadkole. Jak nie było śniegu to nic nie tarło a teraz zanim to dziadostwo odpadnie to chwile coś szoruje :) ale miałem dobra cene na nie i kupiłem.

 

Posta można usunąć bo nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wjadę autem do garażu to od śniegu zostaje miedzy opona a progiem i zderzakiem to błocko i się marznie efektem czego zanim to odpadnie rano to chwile musi potrwać i przy skręcaniu jakoś kolo musi szorować o te zamarznięte buble.

 

 

Heheh a nie mówiłem ??? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...