Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] elementy karoserii - oryginaly czy zamienniki


danolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chcialbym odswiezyc swoja primere p11 (98,przed liftingiem). no i nie ukrywam,ze zalezy mi na kosztach.

do wymiany mam maske (peknieta),zderzak oraz lampy (maja polamane mocowania).zastanawiam sie czy jest sens kupowac cos takiego : http://www.allegro.pl/item525419246_nissan...zedni_nowy.html

 

czy lepiej uzywany oryginal i dac do malowania.

to samo z maską oraz lampami.

 

w niektorych autach zamienniki pasuja ok,w innych nie idzie tego spasowac.

 

co radzicie z doswiadczenia?

 

i jeszcze jedno - czy pasuja kierunki boczne np z maximy? chcialbym wstawic biale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po rozmowie ze znajomym blacharzem lakiernikiem i paroma innymi osobami polecam używane oryginały od anglika oprócz świateł oczywiście tzw zamienniki robione są metodą chałupniczą z materiałów kiepskiej jakości i może się okazać że nie będą dobrze spasowane ze sobą np zderzak będzie odstawał albo coś a co do lamp to albo nowe Valeo albo używane oryginały ale nie z anglika aha jeszcze jedno nie polecam w ogóle lamp zamienników firmy DEPO chłam na kółkach miałem u siebie i odblask się normalnie złuszczył od żarówki

pozdrawiam

:diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginały używane, albo zamienniki renomowanych firm.

 

1. u brata w corsie kupilismy najdrozszy i teoretycznie najlepszy zdezak zamiennik jaki sie dało... ło jezu, teraz z każdej strony szpara.

 

2. Reflektor sam mam depo, działa ok, ale widac z daleka ze podorbka, przy pierwszej okazji go wywale i kupie uzywke.Tajwan :P

 

3. Maska to też badziew zapewne będzie. Lepiej używaną w dobrym stanie. Mniej jest też pracy z taką bo stary lakier posłuży za podkład.

 

Sam np. kupowałem reperaturki błotników na allegro i ku mojemu zdziwieniu okazały się całkiem przyzwoite, widac nie ma reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o zamienniki Polcaroskie to nie sa takie najgorsze ale oni maja chyba jakies 3 poziomy jakosci, jesli sie nie pomylilem, wiem ze nie ktore byly ok ale inne to chlam straszny nie dalo sie tego spasowac, co do DEPO to tez z tym roznie jest, mialem w swoim poprzednim aucie lampy depo i nie narzekalem. Wiec tak to juz jest musisz zobaczyc jak bedzie to spasowane, generalnie wolalbym bym oryginal uzywany niz zamiennik nowy :) Ale wiesz musisz uwazac czy szpachli nie ma na tym uzywanym oryginale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,czyli blachy biore uzywane. (a moze ktos ma sprzedac zderzak przod i maske?? )

 

a co do lamp - uzywanych nie kupie. na allegro tylko zamienniki kiepskiej wedlug kolegow jakosci.jak z tego wybrnac? w serwisie napewno chca krocie. a moze sa zamienniki nie odbiegajace od oryginalow jakoscia ?

 

przy okazji zapytam - czy u was tez jak polozysz w czasie jazdy reke na mieszku przy lewarku to ciagnie zimne powietrze?? we wczesniejszym aucie mialem to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim się skusisz na jakikolwiek zamiennik rozglądnij się za używką w dobrym stanie. jak nie da rady to zaryzykuj. Kasy dużo nie ryzykujesz a w sumie docisnąć tu i ówdzie się da. ale cena kusi;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danolek, Wiesz, to dalej masz jako zamiennik, jego trzeba jeszce przeciez przygotowac do lakierowania, a wiec to tez jest dodatkowy koszt, te zderzaki sa z roznych plastikow jeden jest lepszy od drugiego zalezy jak trafisz. Generalnie polecam Ci jednak zderzak uzywke jakas po dokladnym sprawdzeniu czy nie byl robiony przez "fachowca" poszukaj na forum jest gdzies kontakt na temat adresu szrotu pod radzyniem nawet sam gdzies o tym pisalem, koles sciaga glowanie angliki ale przeciez zderzak sie nie rozni. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz kupić nowy zderzak albo maskę w zamienniku (która i tak tania nie jest) to jest to produkt na 99 %. Taiwan, co by sprzedawca nie mówił. Z tego co wiem w Europie ich nie produkują. Na pocieszenie powiem, że generalnie taiwańskie blachy są lepszej jakości niż kilka lat temu.

To samo z zamiennikami przednich lamp - do wyboru masz producentów: Depo, Dj Auto, TYC. Dwóch pierwszych bym unikał, szczególnie DJ. Jeżeli już zamiennik to wybrałbym TYC-a, bo z reguły są nieco lepsze i są lepsze warunki gwarancji. Valeo są oczywiście lepsze, ale dwa razy droższe.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maske wezme uzywaną oraz zderzak/zderzaki takze,mysle o tym zeby jak juz zapolowac na pakiet GT. i w tym momencie pojawia sie pytanie - czy progi z GT to sa nakladki (ktory defakto wstawiam wlasnie nowy) i wymagaja wycinania starych czy sa to nakladki?

no i czy felgi jakie mam (widac w podpisie, 15 cali 195/60 ) nie beda wygladaly 'biednie' z tym pakietem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danolek, ja wole kupić używany ale oryginał a szczególnie jeśli chodzi o lampy bo wiem jakie cyrki potrafią wychodzić ze spasowaniem tego jeśli część jest w podróbie.

Naprawdę daruj sobie, nie warto !!a oryginalne lampy znajdziesz;) ja znalazłem w świetnym stanie :D wystarczy tylko poszukać ;)

Kierunki z maxi pasują w błotnik bo sam mam takie :D i naprawdę fajnie to wygląda :D

 

co do progów to są to tylko plastikowe nakładki na próg :) a felgi będą trochę szczerze mówiąc marnie wyglądały :P bo samochód z takim ospojlerowaniem staje się bardzo masywny i w nadkolach są straszne "dziury" z duża przestrzenią :D ja mam 16" i zastanawiam się nad 17 :D

 

a kierunek jeden mogę oddać ci za 20zł :P bo mam na zbyciu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...