Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Cykanie na ciepłym silniku


Gość wolkas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Wczoraj zuważyłem, że silnik po rozgrzaniu zaczyna cykać. Na zimnym silniku tego nie ma natomiast po rozgrzaniu jak dodaję gazu pojawia się cykanie z okolic silnika. Nie ma znaczenia czy samochód jest na biegu czy na luzie. Cykanie pojawia się kiedy dodaję gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie zawory kłapią. Jedż do mechaniora niech to ustawi tylkomnie zapomnij o nowej uszczelce pod pokrywę zaworów, a i silnik do regulacji musi być zimny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie zawory kłapią. Jedż do mechaniora niech to ustawi tylkomnie zapomnij o nowej uszczelce pod pokrywę zaworów, a i silnik do regulacji musi być zimny.

 

Dzięki za pomoc. Po cichu liczyłem na to, że to właśnie zawory:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donn_primerra
pewnie zawory kłapią. Jedż do mechaniora niech to ustawi tylkomnie zapomnij o nowej uszczelce pod pokrywę zaworów, a i silnik do regulacji musi być zimny.
a mozesz mi wytłumaczyc jak ustawić chydrauliczne zawory?? najprawdopodobniej padl mu któryś popychacz i cyka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt że nie wziąłem pod uwagę że to hydrauliczne zawory:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

u mnie takie samo cykanie ustępuje po przełączeniu na gaz tak więc na mój gust to wtryskiwacze ale no moga też być zawory choć nie powinno aż tak często cykać jesli po zamknięciu maski nadal słyszysz dość wyraźne cykanie to na 90% są one poproś druga osobe i posłuchaj sam moment gaszenia silnika jeśli też występuje to zawory jeśli znika to wtryski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz podobnie? tzn najlepiej polozyc palec na klawiaturze komputera i bardzo szybko wstukiwac jeden klawisz ale nie do samego konca- to bedzie mniej wiecej podobny dzwiek :D czyli nie obijanie sie klawisza o dol wklawiatury, ale odglos palca urzerzajacego o klawisz :P

 

jesli to wtryskiwacze, tzn ze?

 

czeka mnie wymiana? czy...

trzeba cos wyregulowac?

 

[ Dodano: Pią 24 Kwi, 2009 14:00 ]

ok dzieki za porade, bede wieczorem sprawdzal - a co bedzie gorsze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie szkodzi ze dosc glosno? poprostu sie przyzwyczaic? wydaje mi sie ze nie slychac ich tak bardzo po zamkniecu maski, ale slychac chyba lekkie grzechotanie w rozrzadzie, ale to juz w innym poscie napisalem http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=53698

 

poprostu wychwytuje wszytskie dzwieki i chce je wyeliminowac - oczywiscie te zbedne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiec cykania nie masz sie co obawiać gdyż

 

http://www.tdi-tuning.pl/tools/cr/wtryskiwacz%20cr.jpg

 

jak spojrzysz na zdjęcie (generalnie to jest wtryskiwacz diesla ale benzynowe działaja tak samo) to zobaczysz żółty trzpień nr 15 to jest część która cały czas pracuje tzn jak komputer stwierdza że musi zostać wtryśnięte paliwo do cylindrów to podaje prąd w tedy on z maksymalnie szybko leci w góre i pozwala płynąć benzynie w momencie zamykania leci on z maksymalną prędkością w dół nie dość że sprężyna go dociska to jeszcze paliwo i dlatego występuje cyknięcie bo wtryskiwacz się zamyka i uderza metal o metal tak więc nie ma sie czym przejmować

 

natomiast jeśli chodzi o pozostałe odgłosy to może to być łożysko pompy wody wspomagania sprężarki klimy jeśli jesteś pewien co do przebiegu to na pewno nie jest rozrząd jeśli on padnie to uwierz mi będziesz wiedział że to on - łańcuch strasznie hałasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szopen1, dzieki za odp, bede sie jeszcze przysluchiwal nastepne dni. aby sprawdzic czy to lozysko ktoregos z kol, musialbym sciagac paski z poszczegolnych i sluchac czy sie uspokoilo?

 

trudna taka operacja sciagania i zakladania paskow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi cyka ewidentnie przy silniku, najlepiej slysze majac glowe w okolicy filtra powietrza, chyba ze inne szumy/grzechotania zaklocaja mi ten dzwiek i dopiero na srodku silnika go slysze - ale przyslucham sie i tam gdzie mowisz i sprawdze czy to to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak radził kolega powyżej, sprawdź czy nie masz pękniętego kolektora wydechowego. Niewielkie pęknięcie powoduje właśnie takie śmieszne cykanie silnika. Sprawdzenie nic nie kosztuje. :>

Pozdrawiam…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...