Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] hamulce


Gość zbiku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam taki problem 2 dni temu kupiłem nissana primere P10 1993 r iii przy nacisnięciu na hamulec zblokowało ni tylnie koło i ani drgnia co moze byc przyczyną i czy moze ktos zapodac jakies zdiecia demontarzu tylnich hamolcow :)

 

[ Dodano: Wto 03 Lut, 2009 19:44 ]

jak sie zabrac do bemontazu bębna bo ani drgnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kilka energicznych ruchów młotka plus podważanie czymś grubym bębna nie pomaga to wydaje mi się że cylinderek nie cofa szczęk i jest problem (piszesz że blokuje koło) zostaje odpiąć przewód hamulcowy od cylinderka i wtedy swobodnie ściągniesz bęben...ale najpierw opukaj siolidnie bęben...powinien puścić,jeśli nie to odkręć przewód hamulcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugeruję odkręcić przewód hamulcowy bo nie znamy przyczyny zblokowania koła...może to być przez cylinderek na przykład...jeśli to przez to szczęki są rozparte i będzie ciężko zbić bęben...przewód możesz zawsze zatkać czymś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek710309

Witam mogła też się odkleić okładzina od szczęki hamulcowej i zblokowała , ciężko jest wtedy zdjąć bęben!!! Spróbuj cofnąć autem(wsadź kogoś z tyłu) może puści wtedy łatwiej zdjąć bęben.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie wszystkiego próbowałem i ani drgnie .Jakies propozycie co dalejJ :)

 

[ Dodano: Sro 04 Lut, 2009 16:10 ]

n

a dzisiaj mam dosyc jutro znów do ataku

Najprościej to będzie zastosować ściągacz do bębnów...pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donn_primerra

najprawdopodobniej owineła ci sie okładzina jezeli beben ani drgnie nie daje sie go obrucić odkręcenie przewodu cham.. nic nie da trzyma rególator. proponował bym ci abys załozył z powrotem koło i sprubował do tyłu do przodu najlepiej na asfalcie okładzina sie zmieli . nie nawalaj w nieskonczoność młotkiem bo w końcu ci pęknie beben bądz pokrzywiż coś. mozesz spróbować breszka zaprzeć za szpilki i próbowac obkręcić . musi troche drgnąć wtedy lzej zejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...