Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Klimatyzacja


Gość tomm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co się dzieje, że pytasz?

Chcesz go sprawdzić w samochodzie czy masz wymontwaony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donn_primerra

sprawdza sie szczelnosc i stopien spręzania. na aucie to wiesz jak gaz musi być nabity poprawna ilośc. a wyjety to musisz mieć sprzecicho do tego odpowiednie. wizualnie nic nie zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donn_primerra

są magicy którzy najpierw nabijaja powietrzem i patrzą czy spręzarka sie załaczy . pózniej gaz i dopiero czekają czy chłodzi i czy co najgorsze nie ma wycieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donn_primerra

masz na przewodzie od klimy taki zawór i do niego kostka na 2 kable jesli uklad jest pusty spręzarka sie nie właczy. zewrzyj sobie te przewody i włacz klime zobaczysz czy chodzi to taka prowizorka oczywiscie na sucho chodzić nie moze a sprawdzisz tym tylko czy sprzegło w spręzarce działa i czy cicho chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donn_primerra

no moze moze nie znam akurat twojego modelu ale przewaznie jest na 2 moze masz razem czujnik niskiego cisnienia z wysokim ciśnieniem. tak ci tylko dałem porade prowizoryczna równie dobrze do kostki która jest przy sprezarce mozesz podłączyć 12 wolt tam jest zawsze w kazdym modelu kostka 2 pinowa +12 i masa włacza to sprzegło zobaczysz jak pracuje kompresor. ale to wszystko tylko na chwile. najlepiej jechać do zakładu tym sie zajmującego gaz to nie wszystko musisz miec jeszcze olej . pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

donn_primerra,

są magicy którzy najpierw nabijaja powietrzem i patrzą czy spręzarka sie załaczy

 

mozna nabic powietrzem albo azotem bo tak robia w cely sprawdzenia szczelnosci ale nigdy nie mozna wlaczac wtedy klimy bo moze rozsadzic zawor rozprezny a wtedy to juz klopot niemaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

równie dobrze do kostki która jest przy sprezarce mozesz podłączyć 12 wolt tam jest zawsze w kazdym modelu kostka 2 pinowa +12 i masa włacza to sprzegło zobaczysz jak pracuje kompresor
albo spalisz diodę w cewce spręzarki jak zamienisz polaryzację.

Pomysł z warsztatem jest jak najbardziej dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomkuchar

Ja też proponował bym jakiś zakładzik. Ja mam podobny problem Kupiłem p11 niedawno i wcześniejszy właściciel powiedział że nienabijał bo klima jest nieszczelna. Mam dobrego znajomego który się tym zajmuje. Bliżej wiosny jak będziemy mieli i ja i on więcej czasu to mi sprawdzi i nabije jeśli będzie wszystko wporzo. Przynajmniej wszystko mi wytłumaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...