Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Skrzynia 1 i 2 bieg inaczej...


Gość antek79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ciężko wchodzi mi jedynka i czasami dwójka. Sprzęgło jest ok, olej w skrzyni niedawno wymieniany. Dodam, że czasami biegi wchodzą idealnie. Lepiej jest jak auto stoi na nierówności, np. maską do dołu. Czy możliwe by była to wina poduszek? Auto ma przejechane 210 tysi i poza tymi dolegliwościami nic mu nie dolega. Poprzedni właściciele bardzo o nie dbali, więc ja nie chciałbym go zabić w jeden sezon. Chodzi mi o to czy poduszki mogą być przyczyną tych niedogodności. Moim zdaniem na pewno są do wymiany...

No i jak chłopaki, nie ma nikogo kto by potwierdził czy zaprzeczył moim domysłom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olimpia555

ja obstawialabym jednak sprzeglo lub sam pedal sprzegla (a to akurat temat rzeka, pedal sie spawa i jest lepiej, poszukaj na forum)

A tak na marginesie - benzyna czy diesel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki jak poduszki, ale sprawdź w pierwszej kolejności luzy na tulejkach drążka zmiany biegów oraz drążka reakcyjnego lewarka, tego łączącego skrzynię z obudową lewarka.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obstawialabym jednak sprzeglo lub sam pedal sprzegla (a to akurat temat rzeka, pedal sie spawa i jest lepiej, poszukaj na forum)

A tak na marginesie - benzyna czy diesel?

Benzyna, sprzęgło jest bez zarzutu. Ja dalej obstawiałbym poduszki, podczas przyśpieszania widać jak lewarek się przemieszcza. Skrzynia przenosi wibracje wywołane dodawaniem gazu. Moim zdaniem zbyt mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olimpia555

u mnie taki efekt się utrzymuje mimo wymiany poduszek. Nie tylko przenosi drgania ale mam i problem z biegiem 1 i 2.

 

Ja jednak mam diesla i u mnie przyczyną jest inna usterka (tzn. sprzęgło + koło dwumasowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie taki efekt się utrzymuje mimo wymiany poduszek. Nie tylko przenosi drgania ale mam i problem z biegiem 1 i 2.

 

Ja jednak mam diesla i u mnie przyczyną jest inna usterka (tzn. sprzęgło + koło dwumasowe)

Koło dwumasowe przerabiałem w Golfie, więc wiem, że może być przyczyną właśnie takich zachowań silnika. Strasznie ciężki temat. Mało kto się chce go w ogóle podjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...