Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] fotele z poduszkami z p11.144 z anglika do p11


Gość kris013
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy!

W swojej p11 mam zwykłe fotele z poduszkami bocznymi i chciałbym zmienić je na fotele sportowe. Czy fotele z p11.144 z poduszkami będą do mojej pasowały?

Przeszukałem forum, ale nie znalazłem takiej informacji, chyba że przeoczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi mi przede wszystkim o te kostki, bo nawet jeśli prowadnice były by inne, to przełożę sobie na swoje.

Jeszcze jest sprawa tylnej kanapy. Bo w p11 pasy są zamocowane w półce, a w p11.144 w kanapie. W p11 boczki od kanapy są oddzielone od oparcia, które się składa, podczas gdy po lifcie jest to już jedna całość. Czy da się to jakoś zamontować tą kanapę do p11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w p11 pasy są zamocowane w półce, a w p11.144 w kanapie. W p11 boczki od kanapy są oddzielone od oparcia, które się składa, podczas gdy po lifcie jest to już jedna całość.

 

Coś mi się wydaje że to nie jest kwestia modelu przed czy po lifcie tylko wersji sedan albo kombi/hatchback. Sedan w P11.144 nie ma pasów w tylnej kanapie.

Spójrz tutaj np:

http://allegro.pl/item568664813_fotele_kom...t_01_sedan.html

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, fotele przednie z p11.144 przełożone! Trochę zabawy i kombinacji z tym było, ale warto:-) Pierwsza sprawa to taka, że kostki od poduch pasują i tu nie trzeba nic kombinować. Z fotelem na miejscu pasażera nie trzeba nic kombinować, po prostu przekręca się i na tym koniec. Z Fotelem kierowcy już nie jest tak prosto. Chciałem mieć regulację wysokości, więc cały dół fotela musiał zostać stary. W pierwszej wersji myślałem aby zostawić cały stelaż stary, ale to już na samy początku odpadło, ponieważ są inne mocowania tyłu oparcia, a później jeszcze okazało się, że jest zupełnie inne wyprofilowanie samego oparcia. To jednak nie problem, bo stelaż oparcia jest przykręcany na cztery śruby. Tyle że tym sposobem traciłem regulację podparcia lędźwiowego. Podjechałem do kumpla, który mi przespawał cały mechanizm. Też nie jest to jakiś wielki problem, bo w stelażu są przygotowane wszystkie otwory. Wystarczyło już tylko złożyć to w całość:-) W efekcie przekładki z anglika mam oba fotele w pełni regulowane:D Teraz jeszcze pozostała mi tylna kanapa. Tam też czeka mnie trochę przeróbek, ponieważ mam kanapę od sedana, a w moim hatchbacku w lewej części oparcia w innym miejscu jest zamek. Też nie powinno być większych problemów, bo w nowej kanapie we właściwym miejscu jest otwór na zamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kris013, otaguj temat

Dzięki za zwrócenie uwagi. Już się poprawiłem:)

 

[ Dodano: Sob 14 Mar, 2009 20:46 ]

Dzieło dokończone! Tylna kanapa z p11.144 jest już na miejscu:) Była ona z sedana, a wylądowała w hatchbacku i wymagała drobnej przeróbki. Należało w części w której jest podłokietnik przespawać zamek ze starego oparcia.

Więc jeśli ktoś chce zrobić sobie przekładkę z anglika z p11.144 do p11, to jest to możliwe, ale wymaga trochę kombinacji. Wydaje mi się, że jednak warto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fragles13

kris013, nie bardzo rozumiem w jaki sposób uzyskałeś pełną regulację fotela kierowcy. Co do regulacji w podparciu (pokrętła) to jestm w stanie to zrozumieć jeśli zostawiłeś dół poprzedniego fotela, ale jak zrobiłeś regulację części lędźwiowej skoro w wersji angielskiej w fotelu pasażera nie ma takiej regulacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fragles13, przespawałem regulację lędźwiową do nowego oparcia, a dokładniej to ośkę i dźwignię, która jest odpowiedzialna za poruszanie mechanizmu wypychającego oparcie. Mechanizm ten jest tylko wkładany w otwory, więc po prostu go przekładasz, bo wszystkie otwory są przygotowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość fragles13

kris013, a co z poduszkami w fotelach? W poprzednich fotelach miałeś airbagi? jeśli tak, to przekładałeś je bez odłączania ze starych foteli do nowych, czy wymieniłeś razem z poduszkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, mam P11 '97 HB. Czy możecie jednoznacznie potwierdzić, że tylna kanapa z 11.144 HB do p11 HB będzie pasować bez dodatkowych przeróbek?

 

W temacie http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...ght=kanapa+pasy Melo pisze:

 

Generalnie dużo zabawy z tym nie ma poprostu zatrzaski ktore trzymają oparcie kanapy są w innym miejscu trzeba je trochę przerobic.

Pierwszy raz coś takiego robilem i jakoś mi się udało wszystko jest ok :) .

Oprócz oparcia kanapy z tyłu masz takie boczki po obu stronach i one nie pasują do nowego oparcia jest inaczej wyprofilowane trzeba poprostu kupic je z nową kanapą tylną.

 

Jak to w końcu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość kris013

Z HB po lifcie nie pasują, bo w oparciu są pasy. Ja przekładałem z sedana i musiałem przespawać tylko zamek do tej dłuższej części oparcia z mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...