Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Gaśnie na wolnych obrotach - gaźnik


Gość oclahomapl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość oclahomapl

Witam mam problem

gdy wrzuce na luz auto gaśnie, jak jest na biegu normalnie mozna jechac .. jest problem na swiatlach itp ..

 

Nagrałem filmik

 

http://www.youtube.com/watch?v=PGC5NbjSuz4

 

Co na to poradzicie ?

 

Jestem młody i nie boje sie pobrudzić :) chciałbym sie czegoś nauczyć

 

Mozę w życiu wreszcie cos mi sie uda :)

 

Jezeli to mozliwe to prosze o jak najszybsza pomoc, jeszcze dzis bym sie pobawil

 

Pozdrawiam

 

 

silnik 1.6 benzynka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim chłopaki zamkną ten temat, bo to kolejny z miliona, powiedz jaki silnik , czy masz gaz, czy jezdzisz na benzynie tylko, jesli masz gaz to czy problem wystepuje na gazie czy na benzynie też.

 

Prawdopodobnie masz do czyszczenia silniczek krokowy. Jeśli wolnych obrotów nie masz wcale, nawet na wolnym silniku, mógł się po prostu zepsuć. - Jeśli jezdzisz na LPG to zapychanie się kanałów do krokowca to częsta przypadłość i łatwo się to naprawia samemu - mnie własnie dzisiaj znów zaatakował ten problem :P I zaraz pewnie wyczyszcze jakimś sprayem krokowca :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh, ja zawsze z góry zakładam , że każdy ma wtrysk :P

 

W gaźnikowcu to niestety nic Ci tak nie pokaże - poszukaj na forum informacji o regulacji gaźnika - kiedyś próbowałem u kumpla i gówno mi z tego wyszło - są jednak nieźli spece od gaźników. Tam jest tyle tych rurek i kanałów, że ciężko powiedzieć co się tam mogło prytkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość oclahomapl

o ucho mi sie obiło że musze odkrecic silniczek krokowy i go wyczyscic ..

problem ze nie wiem gdzie on jest :P

 

jest jeszcze ktos chetny do pomocy ;>

 

przypominam ze dysponuje zdjeciami i filmikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marceli
o ucho mi sie obiło że musze odkrecic silniczek krokowy i go wyczyscic ..

problem ze nie wiem gdzie on jest :P

 

I go nie znajdziesz bo w DS-ach(gaźnikowcach) go nie ma.

 

Z filmiku wychodzi na to że Ci wcale nie trzyma wolnych tak???

Bo niby go gazujesz ale jak puscisz to jest klapa??

 

Widzę że masz sondę lambda wiec skald mieszanki odpada do regulacji. Spróbuj,za gaźnikiem podkrecic taką długa śrubą, ma końcówke taka na kręcenie ręką. Napewno zczaisz która to. To jest od wolnych obrotów.

 

Reaguje coś na to ??? Jeśli tak to podkręc mu troszke.

 

Jeśli nie reaguje. Zdejmuj filtr ,kup do czyszczenia przepustnic i gaźników specyfik Wurtha,odpal bryke i jeden trzyma obroty a Ty ładunek do środka dajesz.

Spray ma taką długą rurke więc celuj tam dookoła coby wszedzie doszło.

 

Aha, warto sprawdzić sonde lambda.Czy funkcjonuje.Choc ja mialem padnięta i wolne obroty były. Jak ze spalaniem??? Ile mniej wiecej pali??

 

Tyle na początek.Jeśli spray nie pomoże a wina tkwi w gaźniku sam raczej niewiele zdzialasz.Ale to sie bedziemy martwić później.

 

Nie piszesz nic o LPG wiec zakladam ze go nie masz.

 

Aha,no i poszperaj po forum troche bo może gdzieś to sie przewinęło a jeśli tak to mod temat zamknie.

Jak sprawdzić sonde też znajdziesz na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość oclahomapl

marceli,

Wszystko sie zgadza co napisałes ..

Spalanie okolo 9-10 L

 

oto zdjecie

http://zapodaj.net/20269722.jpg.html

 

to na dole to ta sonda ?

 

a za gaźnikiem jest taka śrubka ..

 

kręcąc tą śrubką niczego nie zfafule ?

 

Następnie o jaki filtr chodzi ? możesz zaznaczyc go na obrazku ?

 

Dzieki z gory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marceli
Spalanie okolo 9-10 L

 

Cylk mieszany powiedziałbym ok.

 

to na dole to ta sonda ?

 

tak.

 

a za gaźnikiem jest taka śrubka ..

 

kręcąc tą śrubką niczego nie zfafule ?

 

Nie bój się. Nic złego nie zrobisz.Nią możesz sobie sam jak masz za niskie/wysokie obroty podregulowac. Nic złego nie zrobisz.

 

Oczywiscie jeśli myślimy o tej samej śrubce/pokrętle bardziej.

 

 

Następnie o jaki filtr chodzi ? możesz zaznaczyc go na obrazku ?

 

Ten duży czarny plastik w nim jest filtr powietrza a pod nim gaźnik.

Gdybyś mial psikac to jak zdejmiesz górna pokrywe obudowy filtra to juz gardziel gaźnika widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marceli
czy przez to mogly sie nazbierac jakies syfy w tym filtrze powietrza ?

Rura niema znaczenia.I tak jest przed filtrem więc jakby cos zlapało to by zostalo na filtrze.

Rozbierz puche filtra ,zobacz filtr.

 

Jak nie pomoże podkrecenie tym co pisaliśmy wczesniej to wyczysc jak pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marceli

To co zaznaczyleś odkrecone i teraz łapiesz jedną ręką za tą rurę co dochodzi do filtra ,powiedzmy w miejscu gdzie linka gazu ma tą przelotkę, tu gdzie harmonijka się konczy i robi się szerzej. Druga ręka za górna obudowe i jedno i drugie rozdzielasz.

Ta rura się wysunie z tego "kapelusza".

 

Aha,uważaj na węzyki od podcisnienia.Mogą Ci nieco przeszkadzać ale odchylić górna obudowe sie da bez odpinania ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość donn_primerra

anie ma tam czasem jakiegos elektrozaworu wolnych obratów nie pdał czasem bądz sie kostka rozpieła??????jak czyszczenie nie pomoze to zdejmuj te obudowy filtra rób fotki do okoła gaznika i pomyslimy... musi być elektrozawór w nim przecież... tak zeby sie na amen zapchał.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawek1956

mozesz miec 2 mozliwosci:elektrozawor ,ktory po wylaczeniu silnika odcina paliwo<zamyka dysze paliwa,dolot>to takie oszczedzanie,w tym czyms moze byc tzw dysza wolnych obrotow,jezeli nie ma zaworu to wystepuje sama dysza wolnych,to po pierwsze.Po drugie jezeli nie masz pojecia to sie za to nie bierz,rozregulujesz gaznik,lub pogubisz czesci i sie narobi gorzej,taka moja rada.Jak bardzo chcesz to szukaj literatury i z ksiazka w reku rob cokolwiek,to nie mieszanie herbaty.na forum znajdziesz ksiazke <sam naprawiam itd>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...