Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Krzywo układa się boczna szyba kierowcy


Gość KarolGalek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KarolGalek

jak w temacie

podczas zamykania szyby, uszczelka podwija sie pod szybę i nie domyka sie dobrze

powstaje szczelina po stronie słupka

a sama szyba odstaje pare mm poza uszczelke

jak sie dobrać do prowadnic?

otworzyłem drzwi ale nie mogłem znaleźć tam niczego sensownego i złozyłem spowrotem

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo w tych samych drzwiach, i jak zamknę okno bez pomocy ręki to najpierw podwija uszczelkę, a potem na zewnątrz wychodzi róg szyby. do tego chodzi baaaardzo powoli. może ktoś ma jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to, trzeba wymienić uszczelkę, tą w której się suwa szyba, moja się dziwnie pofałdowała i blokowała szybę. Aby to zrobić trzeba zdjąć tapicerkę drzwi, odkręcić i wyjąć szybę, wtedy jest dostęp do uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok a ja dodam że szyba tylna po stronie kierowcy chodzi jeszcze gorzej bo jak jest zamknięta to ciężko ją ruszyć, i ma taki jakby skok w połowie ze sunie sie...podskoczy troche do góry i dalej idzie, a wszytko stało sie po wypadku i po bardzo fachowym złożeniu drzwi ;/ z tyłu podejrzewam prowadnice chociaż nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zajrzeć co tam się stało, tak jak mówiłem, u mnie pofałdowała się uszczelka i szyba idąc do góry blokowała się w prowadnicy, tej bliżej przodu auta, szyba szła pod kątem i potrafiła nawet wyskoczyć z prowadnicy na zewnątrz, po wymianie uszczelki idzie gładko do samej góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja dodam do swojej tylnej szyby że tak się blokuje że jak naciskam przycisk na drzwiach do aż się radio wyłącza i nie mam pomysłu co z nią zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to was troszkę pociesze miałem to samo tz szyba sie zatrzymywała jakieś 5 cm od końca i d*pa dopiero kombinacja z odchylaniem jej i można było zamknąć ....

 

uszczelkę mam też pofalowaną i trudno

 

dlaczego tak sie dzieje porostu prowadnica ma luz i szyba goni do przodu auta i do tyłu auta jak patrzymy z boku prawo lewo tak sie kantuje o uszczelke że sie zatrzymuje i może zjadać tą uszczelkę

 

Naprawa taka

 

ściągamy boczek spuszczamy szybę do połowy i widzimy mocowanie szyby do prowadnicy

odkręcamy śrubkę 10 klucz odginamy szybe rozwiercamy otwór do góry dzieki czemu kasujemy przechył szyby na tą uszczelkę a zwiększamy w lewo przy opuszczaniu nic to nie zmienia przy opuszczaniu bo na dół to się sama ułoży

 

 

można jeszcze przedunąć bo jest regulacja szyny prawo lewo Powodzenia u mnie szyba sie nie zamykała wogule teraz idzie płynnie jednym tempem do samej góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
to was troszkę pociesze miałem to samo tz szyba sie zatrzymywała jakieś 5 cm od końca i d*pa dopiero kombinacja z odchylaniem jej i można było zamknąć ....

 

uszczelkę mam też pofalowaną i trudno

 

dlaczego tak sie dzieje porostu prowadnica ma luz i szyba goni do przodu auta i do tyłu auta jak patrzymy z boku prawo lewo tak sie kantuje o uszczelke że sie zatrzymuje i może zjadać tą uszczelkę

 

Naprawa taka

 

ściągamy boczek spuszczamy szybę do połowy i widzimy mocowanie szyby do prowadnicy

odkręcamy śrubkę 10 klucz odginamy szybe rozwiercamy otwór do góry dzieki czemu kasujemy przechył szyby na tą uszczelkę a zwiększamy w lewo przy opuszczaniu nic to nie zmienia przy opuszczaniu bo na dół to się sama ułoży

 

 

można jeszcze przedunąć bo jest regulacja szyny prawo lewo Powodzenia u mnie szyba sie nie zamykała wogule teraz idzie płynnie jednym tempem do samej góry

 

 

fajnie fajnie wszytsko super, ale nie kumam o co chodzi, co rozwiercamy z ktorej strony, na ktora uszczelke, a jak odginamy szybe to jzu wogole nie wiem w tej prowadnicy , a to nie peknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Kamilos210

Ja u siebie miałem podobny problem szyba opuszczała się elegancko ale już nie zamykała się tak pięknie, gdzieś tak w połowie się blokowała i dzięki pomocy ręki z trudem się zamykała. Rozebrałem drzwi dostałem się uszczelki i wyczyściłem ten "syf" który nazbierał się między uszczelkami to powodowało te blokowania.

Po wyczyszczeniu szyba śmiga jak złoto w górę i w dół ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...