Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nadkola - a raczej ich brak oraz chlapacze


Kazimierz63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Manix a widziałeś jakąś tiide bez listew plastikowych progowych?????????????????

Żadna Tiida nie została wypuszczona z fabryki bez plastikowych progów 

Progi były zwykłe czarne nie lakierowane i lakierowane na kolor nadwozia.

W instrukcji z chlapaczami przednimi tymi co kupiłem są obrazki jak montować i w jakiej kolejności i są do montażu do LISTWY!

W każdym obrazku instrukcji tych przednich chlapaczy jest pokazana listwa progowa a montaż dołu trzeba samemu wykonać i mocowanie jest na spinkę plastikową tą szeroką.

Dla mnie takie mocowanie to nie mocowanie ,dlatego ja zamontowałem na blaszkach dużych na większe wkręty od kompletu z tylnich chlapaczy.

Manix problem polegał na tym gdzie się wkręcić do tej listwy progowej plastikowej aby było ładnie dopasowane.

Znalazłem miejsce i musiałem dopasować blaszkę aby swobodnie wkręcić oryginalną śrubę od tej blaszki.

Chlapacze przednie mam teraz bardzo solidnie przykręcone i dopasowane.

Napisałem że był to horror bo ja leżałem jak to instalowałem ,wiadomo serwisant w ASO stoi i lepiej wszystko technicznie widzi bo ma samochód na podnośniku. 

Przejrzałem wszystkie listwy używane od zwykłych do lakierowanych żadna nie miała otworu na oryginalną spinkę z kompletu chlapaczy.

Mało tego pod listwą też nie znalazłem otworu w blasze do wciśnięcia tej spinki przez plastikową listwę!

 

 

Przedmiotem aukcji są oryginalne CHLAPACZE PRZEDNIE.

 

Zastosowanie: NISSAN TIIDA 07- 4dr i 5dr

 

Numer OE: F380EM100

 

Nie wymagają wiercenia !! Pod oryginalne uchwyty !!

 

Manix gdzie tu jest napisane w opisie aukcji że do wersji bez listwy bocznej ochronnej ?????

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze,to czy są listwy czy ich nie ma decyduje rynek na który były wysyłane i nie masz racji że nie ma wersji bez listw bocznych tak samo jak są kraje gdzie nie ma listw progowych ,tych z napisem tiida.Sam osobiście taką tiidą jeździłem w RPA.Co do chlapaczy,jest to napisane w oryginalnej instrukcji dołączonej do chlapaczy.Jak będę w domu to specjalnie dla Ciebie poszukam.Nigdzie nie napisałem że jest to w opisie jakiejś aukcji

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem chlapacze do listw progowych plastikowych WERSJA EUROPE  jest jak wół napisane na instrukcji.

Chlapacze made in Japan.

Ja piszę o 3 metrowej listwie plastikowej progu u mnie lakierowany kolor nadwozia.

Ja nie piszę o naklejanej chromowanej listewce z napisem TIIDA!!!! a takich mam cztery .

Proszę instrukcja 

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek ja wiem co i o czym napisałeś .A ja napisałem to samo też o listwach bocznych a przy okazji o progowych, które również w PL były standardem ale w takiej Słoweni już nie. I nie stawiaj tylu wykrzykników i znaków zapytania, bo to i nie grzeczne i źle widziane , tym bardziej że nie masz racji.Bo to że ty kupiłeś takie nie oznacza że nie ma takich o których ja napisałem.Mało tego u mnie w rocniku 2007 otwory jak najbardziej były i odpowiedniej długości kołki.. Raz już byłeś małej wiary. I przetłumacz sobie co masz napisane w twojej instrukcji.:)

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja otworów z przodu listwy i podwozia nie mam dlatego napisałem że horrorem jest to dopasować bo nie wiadomo gdzie się wkręcać .

A ty napisałeś że kupiłem chlapacze do Tiidy bez listew progowych  :|

Ja ogóle mam tą tiide udaną bo każdy w ASO robi oczy i mówi skąd ją sprowadzałem bo w Polsce takich nie było w sprzedaży !

A to po prostu ostatni Mohikanin jaki Nissan stworzył. 

Jak mi wymieniali klocki w ASO bo mi nie pasowały to powiedzieli że nawet nie mają tarcz do niej musieli by sprowadzać takie wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo otwory idealnie pasujące pod błotochrony są pod tą listwą (od 2010 lakierowaną ,wcześniej czarną) Dlatego napisałem o wersji bez listwy bocznej . W instrukcji jest o tym,oczywiście nie po polsku Dlatego prosiłem byś sobie przetłumaczył jeśli nie znasz angielskiego. Nie za stanowiło Cię to że produkt japoński i dedykowany nie pasuje?

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix przemacałem całą podłogę blaszaną pod plastikowym progiem nie mam tam otworu na montaż dolny chlapacza.

Dokładnie w tym miejscu gdzie wypada dolne mocowanie chlapacza nie ma otworu nigdzie.

Ale ja sobie poradziłem większą blaszkę od montażu chlapaczy dopasowałem do listwy i wkręciłem srube od tej blaszki .

Trzymie lepiej niż mocowanie na plastikową spinke. :)

Mam tylko te dwa otwory na nadkolu a blaszany próg nie  :shifty:

Nie zdziwi mnie już nic co jest związane z moją Tiidą  bo najbardziej dziwili się zawsze w ASO.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek , nakrzyczałeś  , no to przeczytaj opis oryginalnych akcesoriów  w linku

 

http://nissan.yama.pl/czesci-i-akcesoria/284/tiida-oslony-przeciwblotne-przednie

 

Więcej wiary  i nie bądź zawsze za a nawet przeciw.  :wave:

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem pytałem jaka jest różnica ,to różnica jet w wielości są mniejsze .

Ja mam te większe na co sprzedawca powiedział że to są do wersji de lux bo oni sprzedawali Tiidy bez progów  :|

Zapytał mnie o wersje mojego wyposażenia i powiedział że takich to oni nigdy nie mieli Panie to de luxus  :|

Manix masz racje nie ma na to dowodu w postaci zdjęcia ale były Tiidy wersja big Bida .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...