Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Programowanie pilota 3 przyciskowego


Gość Nestor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nissana primera p11 z systemem NATS i pilotem 3 przyciskowym wszyscy ktorych znam maja zupelnie inne piloty dwu przyciskowe. Na pilocie sa trzy przyciski jak wspomnialem, dwa z nich w ogole nie dzialaja te male na gorze, mimo ze je wciskam nic sie nie dzieje, po nacisnieciu dolnego dlugiego przycisku zamyka sie i otwiera samochod. Dziala nawet domykanie szyb w nim. I tu zaczyna sie ten problem, nie wiem dlaczego ale nie migaja kierunki podczas zamykania i otwierania jest tylko jeden sygnal zamkniecia i taki sam otwarcia zalezy mi na tym zeby byly dodatkowo kierunki ewentualnie wylaczenie tego dzwieku i zostawieniu samych kierunkow. No i moze warto na nowo jakos zaprogramowac tak by dzialaly te wszystkie 3 przyciski. Ma moze ktos jaki pomysl? Moze jakichs schemat?

 

http://allegro.pl/item573677232_kluczyk_kl...lot_nissan.html

 

wszyscy maja taki a ja mam zupelnie inny ale nie znalazlem nigdzie fotek samochod z salonu wiec raczej nie byl kombinowany pilot i centralny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, zupelnie inny jak bede mial mozliwosc to zrobie fotke i wysle linka na forum zebyscie wiedzieli o jakim pilocie mowie. Napewno to chodzi o jakas kombinacje naciskania kalwisza i np przekrecenia kluczyka w stacyjce ale kto zna ta magiczna liczbe ? :)

 

 

tutaj fotka slaba jakosc aler to z telefonu

 

main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=326147&g2_serialNumber=2

 

main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=326198&g2_serialNumber=2

 

 

I teraz sie zastanawiam czy t faktycznie oryginalny centralny z alarmem czy sztukowany

niby pisze na pilocie ze to dla nissana ale rownie dobrze mogl sobie ktos taka naklejke zamowic "for Nissan"

 

 

A jak sie dowiedzialem to tata odlaczyl akumulator na 3 tygodnie, wszystkie te problemy powstaly gdy zostal znow podlaczony akumulator, wiec napewno sie zresetowaly te ustawienia, bo wczesniej to dzialalo jak powinno czyli migaly kierunki oraz dawal dzwiek przy zamknieciu lub otworzeniu. Oraz dzialaly te wszystkie guziki na pilocie. Tylko jak i czy da sie zaprogramowac to we wlasnym zakrecie naciskajac jakas magiczna kombinacje tych przyciskow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam dokładnie ten sam alarm. Z tego co wiem - to mój był montowany przez ASO w dniu zakupu auta. Jest to dokładnie Clifford Challenger ST-800.

 

Manual : http://www.clifford.com.pl/fileadmin/templ...nst/ST800am.pdf

 

Z broszurki (dostałem takie coś do pilota) wiem, że kanał II - to otwarcie tylko bagażnika, a kanał III - włączanie świateł, domykanie szyb.

 

I teraz uwaga!!! NIGDY nie udało mi się w jakikolwiek sposób uruchomić przycisku II i III na pilocie. Zwyczajnie nic się nie dzieje.

Moim zdaniem - ta opcja nie została wpięta do instalacji Primerki. Mam tylko standard - Przycisk I - alarm włączony, alarm wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam pilot i ostatnio udało mi sie wyczaić ze wciskając przycisk II i I jest otwieranie i zamykanie auta bez dzwięku. a co śmieszne ja mam ten alarm podłączony pod światła nie pod kierunkowskazy i ostatnio coś sie spsuło bo mryga mi tylko jedna lampa przednia

(żarówki nie są spalone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, tak wyszło. Nie mam schematów, ani szczegółowej instrukcji : "przekręć kluczyk, naciśnij 3 razy pilota, itd...". Jedyne co mam - to ta broszurka i dane ze strony producenta. A piszemy, żeby było raźniej :D

Z tego co ja wiem i co widzą inni - to kierunkowskazy nigdy nie mrygały w tej wersji. U mnie - dokładnie jak u kolegi - mrygają światła.

 

Dziwne tylko, że masz taki sam sygnał podczas otwierania i zamykania. Powinno być piknięcie na zamknięcie, dwa piknięcia - wrota stoją otworem.

 

Może alarm jest w trybie serwisowym?? Sprawdź to. Spróbuj włączyć go "po serwisie" zgodnie z instrukcją:

 

"- Włacz zapłon. - Otwórz drzwi.

- Nacisnij przycisk pilota II. Usłyszysz krótki dzwiek syreny, dioda LED zaswieci na stałe - system

zablokowany.

Aby odblokowac system, nale+y powtórzyc te same czynnosci. Dioda LED zgasnie system

odblokowany."

 

Uwaga do kolegi dejneks:

Sprawdź dokładnie żarówki, bo nie mrygają światła mijania, tylko postojowe. Możesz mieć przepaloną żarówkę od postojowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evil44, Czyli jak rozumiem nie jest to oryginalny alarm i centralny zakladany przez Nissana ? On po prostu zostal dodatkowo zamontowany ?

 

Jesli chodzi o miganie kierunkami.

 

Przed zmiana akumulatora wszystko dzialalo cacy, z chwila gdy wszedl akumulator zaczely sie dziac wlasnie te dzwine rzeczy.

 

Wczesniej reagowal na otwieranie (1 dzwiek i mrugniecie kierunkami)

tak samo bylo przy zamknieciu (1 dziwek i mrugniecie kierunkami)

Dzialaly tez inne przyciski do tzw. "szukanie samochodu na parkingu" (migal kierunkami i wydawal dzwiek)

 

teraz dziala tylko jeden przycisk ten dlugi, raz naciskasz -zamyka i raz naciskasz -otwiera nic wiecej nie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość matjas3000

Czy ktos przerabial problem pilota dwuprzyciskowego? Przed uruchomieniem micry wciaskalem lewy przycisk. W tym momencie dioda kolo biegów zaczynała szybko migac i mozna bylo odpalic auto. Dzisiaj po wcisnieciu tego przycisku dioda dalej pulsuje takim rytmem jak przed wcisnieciem i nie mozna uruchomic samochodu. Wymienilem baterie w pilocie i dalej jest lipa. Ma ktos jakis pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...