Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Silnik QG16DE jak odpowietrzyć układ chłod


Gość taurus

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio ucieka mi płyn chłodzący nie wiem czy to nie ma związku z ostatnią wymianą płynu chłodzenia może układ jest zapowietrzony??? Kto wie jak mogę to sprawdzić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to proste nawet jesli nie ma korka przelewowego ktore zekomo sa w nissanach.Ja tez ostatnio miałem takie problemy bo wymieniałem weże od parownika wiec musiałem zalać o płynem też był zapowietrzony wlałem pod sam korek zrobiłem pare kilometrów dolałem znowu i tak 3 razy aż sie ustał i teraz mam pod sam korek i połowe czyli max w zbiorniczku wyrównawczym i od 400kilometrów od wymiany ani kropla nie znikła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwzsze to czy odpowietrzyłeś głowicę przy zalewaniu płynu poprzez zawór.

Po drugie sprawdż czy nie masz wycieków z dolnego węża na chłodnicy.

Po trzecie czy silnik nie był przegrzany i nie zamienił się w parowóz

Zajrzyj do instrukcji obsługi na 7-8 i 7-9 jak się wymienia płyn i odpowietrza układ do pobrania jak nie masz http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=37837

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do skutku to raczej nie poprostu dolej 3-4 razy jak to nic nie da szukaj wycieku uklad sam sie odpowietrzy tak czy inaczej a ty jak masz gaz mozesz miec problemy mi przez wyciek zamarzał parownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniłem braki i przeciągnąłem Prime po autostradzie 50 km tak 140-160km/h po powrocie tym razem nic się nie zmieniło w zbiorniku poziom stały chyba faktycznie odpowietrzał się układ chłodzenia i zaciągał ze zbiornika wyrównawczego.

 

Tak czy owak dzięki za posty zawsze czegoś więcej się człowiek nauczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...