Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] coś stuka jak się cofa


Gość hot

Rekomendowane odpowiedzi

Stuka również na prostych kołach czy tylko na skręconych??

Jeśli również na prostych i tylko gdy się cofa to prawdopodobnie masz ułamany jeden z trybów na zębatce wstecznego biegu. Miałem to u siebie. Naprawa kosztowała mnie 300zloty u goscia w Siedlcach. Zrobił mi to na miejscu w 2h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może za autem są ustawione pachołki i jak po nich jedziesz do tyłu to stukaja o zderzak?? ;-)) to tak zartem

 

ja bym szykał przyczyny w tłumiku cofając auto unosi sie do góry i może tłumik stuka o zawieszenie gdzieś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem jeden z przegubów, ale dzwiek nadal jest... to drugi przegub czy cos powazniejszego? ;/

Podnieś na lewarku to koło w którym przegubu nie wymieniałeś i pokręć do tyłu, zobacz czy nie puka.

Wiem że to mało prawdopodobne, ale możliwe bo miałem kiedyś taką usterkę w aucie volvo 340. Przegub przy jeździe do przodu chodził ok, a przy cofaniu głośno strzelał (raz na każdy obrót koła) i co ciekawe strzelał również gdy nie był przenoszony napęd (przy jeździe rozpędem na luzie do tyłu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...