Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Smród palonej gumy


Gość raffaell

Rekomendowane odpowiedzi

Gość raffaell

Witam

Od jakiegoś miesiąca śmierdzi w mojej Primerze spaloną gumą, albo jakimiś przewodami el.

Wygląda to tak:

 

Jak silnik jest zimny nic nie śmierdzi z przewodów wentylacyjnych. Jak się rozgrzeje to podczas jazdy nic nie śmierdzi, ale może dlatego że pęd powietrza wywiewa to na zewnątrz. Jak stanę na światłach to już śmierdzi. Zatrzymują się i otwieram maskę i wącham tam gdzie się da i nic nie śmierdzi pod nią, ale wsiadam do auta i z wentylacji wali jak diabli. Myślałem, że silnik wentylatora, ale nie, ponieważ jak jest wyłączony podczas długiej jazdy i włączam dopiero pod pracą np. to śmierdzi od razu, a przecież nie zdążył się "rozgrzać". A jak silnik zimny to nigdy nie śmierdzi, choćbym na IV włączył dmuchawę. Jak zamykam obieg nawiewu, to też nigdy nie śmierdzi. Czyli jest to coś między komorą silnika (ale nie w niej bo tam nie śmierdzi), a klapką od zamykania obiegu powietrza wentylatora która jest przed silnikiem dmuchawy.

Czy ktoś wie co u mnie się może "palić" ?? :027:

Juz mnie coś trafia od tego smrodu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raffaell,przy tym smrodzie dymu nie ma? tak zrozumiałem,czy przypadkiem nie dostało się coś do kanałów(może myszka?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też obstawiam nagrzewnicę. Zobacz czy smród powstaje przy nastawionej maksymalnej temperaturze i załączonej klimie, a zmniejsza przy przejściu na minimum. Może to być też jakiś syf z parownika, ale raczej nie bo piszesz że wali na ciepłym silniku

CZy nie ubywa Ci płynu chłodniczego, może masz jakąś nieszczelność na nagrzewnicy i stąd to stado goryli się tam zagnieżdziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raffaell

Śmierdzi nawet na minimalnej temp. A nie śmierdzi nigdy przy zamkniętym obiegu, nawet jak jest na max. !! Czyli nagrzewnica odpada. Dymu też nie ma i nie jest to zapach myszy (a taką już miałem w starym wozie :diabel2:

Ale faktycznie ostatnio musiałem dolać 0,5 l płynu chłodniczego. A teraz jakby troszkę znów ubyło :zdziw:

Chyba bez rozebrania kabiny sie nie obejdzie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz Stysiał

Witam raffaell w mojej primerce tez czasami dziwnie smierdzi i smród ten dochodzi ze sprzegla bo chyba docisk pada z tym ze musze wczesniej dobrze pociskac na starcie warto sprawdzic rusz kilka razy dosc ostro i sprawa powinna byc jasniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam powiem ci z doświadczenia że u mnie jak pojawił się właśnie taki smród to po jakimś czasie pojawiła się potrzeba wymiany sprzęgła. Bardzo prawdopodobne te sprzęgło bo ja tak miałem wiec bądź gotów na wymianę sprzęgła. pozdro

 

[ Dodano: Sro 01 Kwi, 2009 16:49 ]

Aczkolwiek pewności nie mam,ale jeżeli wali spalenizną to kwestia palonego sprzęgła jest wielce prawdopodobna.Ja nie musiałem mu od razu wstawić i przy spokojnym trybie jazdy pojawiał się ten zapaszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja miałem zapach palonego plastiku przez miesiąc, najbardziej śmierdziało na rozgrzanym silniku w czasie postoju np w korku, na światłach. Przyczyna była banalna - do gorącej rury wydechowej przykleiła sie torba jednorazówka, musiało kiedyś ją podwiać pod samochód w czasie jazdy. Dopiero na podnośniku u mechanika można bylo zauważyć ślad po reklamówce, niebyło już z niej co skrobać, po kilku dniach całkowicie sie wytopiła i przestała śmierdzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprubuj po przejechaniu sprawdzic kola czy nie sa nagrzane mozliwe ze kturys z chamulcow obciera moze to byc nie slyszalne Mialem taki przypadek w inny autku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...