Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] HAMULCE TYŁ


Gość IREK999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PANOWIE MAM PROBLEM Z HAMULCAMI Z TYŁU SA TO TARCZE RECZNY TRZYMA PIĘKNIE ALE NOŻNY BARDZO SŁABY . SZUKAŁEM TEGO KOREKTORA SIŁY HAMOWANIA ALE GO TU BRAK JAK MOŻNA POPRAWIĆ HAMOWANIE NA TYLE W INNY SPOSÓB TARCZE SĄ OK I KLOCKI TEŻ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO TEGO NIE SPRAWDZAŁEM ALE CZEMU MA BYĆ WIĘKSZA SIŁA HAMOWANIA PRZECIEŻ NIEMA TAM KOREKTORA OBCIĄŻENIOWEGO PRZYNAJMNIEJ JA GO NIE ZNALAZŁEM ROK PRODUKCJI 1998 2,0 BEZ ABS JEZELI WIESZ CO BY MOGŁO BYC PRZYCZYNĄ ZE TYŁ NIE HAMUJE BEDE BARDZO WDZIĘCZNY POZDR.

 

[ Dodano: Sro 25 Mar, 2009 11:53 ]

:?: :?: :?: :?:http://www.nissanklub.pl/forum/images/smiles/011.gif :?: :?: :?: :?: :?: :?: http://www.nissanklub.pl/forum/images/smiles/011.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia stanu tarczy, klocków itd. Może tam jest problem w stylu coś zapieczone, zaśniedziałe. Mechanizm ręcznego może mieć wystarczającą siłę aby przejść test na ścieżce, ale gdy uruchamiasz hamulec ciśnieniem płynu to ta siła może być za mała.

A zwykły korektor chyba masz na ścianie grodziowej w przedziale silnika.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donn_primerra

a ze tak zapytam to ten pan na diagnostyce ci powiedział ze slabe czy sam to wiesz???? tylne koła chłopie to chodz byś z kumplem razem pedal wciskał nie powinny zablokować nawet na szlakowej drodze a juz na pewno nie na asfalcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnosta ztwjerdził ze sa zasłabe no i sam to widziałem na komputerze a to ze nie blokują hamulce tyłu to ja tego nie pisałem tylko że są słabe i przód szybko sie przez to blokuje

 

[ Dodano: Sro 25 Mar, 2009 13:27 ]

Zacznij od sprawdzenia stanu tarczy, klocków itd. Może tam jest problem w stylu coś zapieczone, zaśniedziałe. Mechanizm ręcznego może mieć wystarczającą siłę aby przejść test na ścieżce, ale gdy uruchamiasz hamulec ciśnieniem płynu to ta siła może być za mała.

A zwykły korektor chyba masz na ścianie grodziowej w przedziale silnika.

pozdr.

tarcze wpożądku ,klocki też całe zaciski wykręciłem przesmarowałem wymieniłem gumy uszczelniacze i jeszcze raz diagnostyka no i to samo słaby równo biorą ale słabo tak jagby zamałe cisnienie płynu. POSZUKAM TEGO KOREKTORA DZIEKI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale równo obie strony Ci tak słabo hamują? Rozumiem że słabo = prawie wcale bo jasna sprawa że tył zawsze hamuje słabiej od przodu.

 

Korektory w P11 są w grodzi silnika, z tego co pamiętam to na ścianie oddzielającej kabinę od silnika.

 

To raczej nie pompa hamulcowa bo by po przekąnej był problem z hamowaniem. Moim zdaniem to problem z diagnostyką - jak koledzy radzili - sprawdzic gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IREK999 powiem Ci, że miałem podobny problem. Tył wychodził mi w granicach 800 Nm, zaś ręczny ok 1200 Nm, co też nie było jakimś rewelacyjnym wynikiem. Dziś jeszcze raz rozebrałem zaciski, oczyściłem dźwigienki od ręcznego, bo słabo wracały i założyłem nowe klocki ebc greenstaff. Po wymianie na rolki na diagnostykę. I co? Wreszcie mam porządne heble!!! Roboczy ponad 2000 Nm a ręczny ok 1500 Nm!!! Spróbuj zmienić klocki na jakieś dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to nie warto sprawdzac hamulcow na stacji gdzie jest tylko plyta pomiarowa. Moim zdaniem jedynie rolki daja niezla miarodajnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość pikus1963

Witam. Ostatnio na diagnostyce w mojej primerce (P11 2TD *98 243kkm) tył hamował słabo. Diagnosta stwierdził, że to nagminne w starszych samochodach z nie najwyższej pułki. Jest to spowodowane tym, że podczas normalnej eksploatacji tylne hamulce pracują bardzo małym zakresie (faktycznie nie słychać przerywanie ABS z tył) i cylinderki się zapiekają. Poradził, aby raz na jakiś czas (na przykład gdy się czeka na zmianę świateł na skrzyżowaniu) wciskać maksymalnie hamulec. Jest to logiczne, ale dopiero w przyszłym roku na przeglądzie zobaczę, czy skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...