Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pierwsza w Polsce - P11.144 @ SR20VE + T by Coobcio Garage


zuru82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

V-power Racinga zalewaj na pomiary/wyścigi + czysty, naolejony filtr powietrza. Motor musi oddychać. To potrafi dać nawet do 15 KM :D Kiedyś liczyłem czerwoną przed hamownią i wyszło +15KM i -1 Nm. Nie pomyliłem się, a w ogóle masz jakiś dziwnie mocny egzemplarz motora :one:

p.s.

wstaw w podpisie aktualne parametry i mody woza, to nie trzeba będzie szukać na początku i w trakcie watku ;) z czym mamy do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V-power Racinga zalewaj na pomiary/wyścigi + czysty, naolejony filtr powietrza. Motor musi oddychać. To potrafi dać nawet do 15 KM :D Kiedyś liczyłem czerwoną przed hamownią i wyszło +15KM i -1 Nm. Nie pomyliłem się, a w ogóle masz jakiś dziwnie mocny egzemplarz motora :one:

p.s.

wstaw w podpisie aktualne parametry i mody woza, to nie trzeba będzie szukać na początku i w trakcie watku ;) z czym mamy do czynienia.

 

Hmmm ciekawe :) Ja teraz swoja hamowalem na zwyklej 98-ce do tego ze Statoila :P

Trzeba bedzie zalac V-power Racinga na shellu na nastepne hamowanko i zobaczymy co wyjdzie :D

Dziwny egzemplarz, ale nie narzekam :P Latwo lyka mody i to calkiem z dobrymi efektami :D

 

P.S

Zbiore sie to zrobie podpis niedlugo ;)

 

[ Dodano: Pią 03 Kwi, 2009 08:38 ]

Nowe fotki z hamowni z przedwczoraj:

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

:diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co wydech zamontowany?? Nakrec jakis filmik jak gada i ile kosztował

 

No wlasnie dopiero wlazlem do domu. Auto odebrane z EL-TECa z nowa koncowa. Szczerze mowiac myslalem ze bedzie ciszej, ale tragedii nie ma. Nic nie widac bo zrobiony jak seria i schowany za zderzakiem :D O to mi chodzilo....

 

Nakrece filmik jakis niedlugo to wrzuce obowiazkowo :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to konkurs na najszybsza P11.144 w klubie rozstrzygnięty :) Jednak wydech u mnie nie był najmądrzejszym posunięciem, chyba, że to ta końcowa puszka tak muli.

 

Dzięki za wyścig i milo było poznać :)

 

Może coś nie tak u Ciebie z wydechem jednak, ja robiłem w EL-TECu, ale dopiero po hamce bede wiedział czy coś się zmieniło - na lepsze lub gorsze ;)

 

[ Dodano: Pon 13 Kwi, 2009 11:58 ]

Oficjalnie ECUMASTER juz siedzi w Primce :D Wystrojony by Coobcio....dlubalismy do 2 w nocy prawie, ale efekty czuc. Bedzie trzeba teraz ogarnac jakas inna hamownie niz KREATOR i sprawdzic wyniki :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

troche sie wtrace ;) wiecie moze, z jakich samochodow moznaby dobrac wydech koncowy do p11.144 - mam hb 1.6 - wiem ze to nie ta sama klasa co 2.0, ale jesli cos by mozna bylo odmulic...:) to poszukalbym na szrocie, czy cos by sie dopasowalo

 

tu link do szrotu - maja w internecie co w danej chwili do rozebrania na czesci

http://vakabilar.is/carparts/ widze ze jest maxima z 97r, cos podejdzie do p11.144 a moze almerki n15 :P? moze jakies inne graty z niej powyciagac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche sie wtrace ;) wiecie moze, z jakich samochodow moznaby dobrac wydech koncowy do p11.144 - mam hb 1.6 - wiem ze to nie ta sama klasa co 2.0, ale jesli cos by mozna bylo odmulic...:) to poszukalbym na szrocie, czy cos by sie dopasowalo

 

tu link do szrotu - maja w internecie co w danej chwili do rozebrania na czesci

http://vakabilar.is/carparts/ widze ze jest maxima z 97r, cos podejdzie do p11.144 a moze almerki n15 :P? moze jakies inne graty z niej powyciagac ;)

 

Hmmm, powiem Ci ze u mnie zdal egzamin rewelacyjnie koncowy z EL-TECu, z kwasówy, ale jednak troche trzeba zaplacic. Jak bys chcial cos taniej, to do Twojej 1.6 moze by przypasowal taki koncowy tłumik od mojej 2.0. Kumpel z forum wzial ode mnie koncowy po tym jak zalozylem EL-TECa, więc juz nie mam niestety, ale on bral do 1.6 P11 - przed liftem. Tam jest jeszcze inny końcowy chyba.

 

Niech sie specjalisci wypowiedza co do innych koncowek wydechu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak spojrzycie na linkco dalem wyzej, to mam do was troche daleko ;) takze szukam rozwiazania mozliwego dla mnie tu na miejscu :)

 

A rzeczywiscie...kawalek bys mial ;) Ale dla chcacego nic trudnego :P hehe. Swoja droga, moze z Maximy by przypasowal koncowy do Ciebie, ale nie powiem Ci na 100% bo nie wiem.

 

 

Tak swoja drogą odświeżając temat mojego auta:

 

- ostatnie hamowanko w GAZ POLSKA wypluło wynik: 160 KM i 195 Nm, czyli mniej niz Kreator, ale to dobrze. Nawet licząc średnią z obu hamowań, nie jest źle ;)

 

- przesunięty stożek, za akumulator (dzięki Coobciu za flanszę) i przeniesiony zbiorniczek wyrównawczy w inne miejsce. Teraz z pewnością będzie lepsze chlodzenie filtra, bo wcześniej był prawie "w silniku" ;) O dziwo nawet dzwięk się zmienił na jeszcze ciekawszy :D

 

- wywalona rurka, która jak się okazało ssała lewe powietrze przed stożkiem i zaślepiona dziura śrubką by Coobcio ;) hehe

 

- nowe wtryski przymierzone :diabel2: oczywiście jak to w seryjnych tjunerskich P11.144 musiały pasować, nie ma to tamto :D Więc dalej mamy otwartą drogę, jeśli chodzi o turbo :)

 

 

Coobcio, szykuj graty i wjeżdzamy z projektem grubo :) Trzeba zdłubać bardzo męską Primerkę P11.144 :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- przesunięty stożek, za akumulator (dzięki Coobciu za flanszę) i przeniesiony zbiorniczek wyrównawczy w inne miejsce. Teraz z pewnością będzie lepsze chlodzenie filtra, bo wcześniej był prawie "w silniku" ;) O dziwo nawet dzwięk się zmienił na jeszcze ciekawszy :D

masz fotki, bo coś mi się wydaje że mój patent jest powielany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nowe wtryski przymierzone :diabel2: oczywiście jak to w seryjnych tjunerskich P11.144 musiały pasować, nie ma to tamto :D

 

A od czego pasują??

 

 

Od SAABa Turbo przypasowały. Ale jeszcze nic nie montowałem, narazie była przymiarka i bedziemy myslec ;) Jednak troche trzeba wylozyc zeby calosc potem poskladac i wystroic ;)

 

 

Eszi:

 

Hmm mozliwe mozliwe ;) Zrobie fote to wrzuce i sobie spojrzysz :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- przesunięty stożek, za akumulator (dzięki Coobciu za flanszę) i przeniesiony zbiorniczek wyrównawczy w inne miejsce. Teraz z pewnością będzie lepsze chlodzenie filtra, bo wcześniej był prawie "w silniku" ;) O dziwo nawet dzwięk się zmienił na jeszcze ciekawszy :D

masz fotki, bo coś mi się wydaje że mój patent jest powielany :D

A to mnie bardzo zaciekawiło. :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- przesunięty stożek, za akumulator (dzięki Coobciu za flanszę) i przeniesiony zbiorniczek wyrównawczy w inne miejsce. Teraz z pewnością będzie lepsze chlodzenie filtra, bo wcześniej był prawie "w silniku" ;) O dziwo nawet dzwięk się zmienił na jeszcze ciekawszy :D

masz fotki, bo coś mi się wydaje że mój patent jest powielany :D

A to mnie bardzo zaciekawiło. :kosci:

soory Michał, nasz wspólny patent. Twoja działka umiejscowienie stożka, moja zbiorniczka wyrównawczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz fotki, bo coś mi się wydaje że mój patent jest powielany :D

 

Zrobilem fotke pod maska :P Stożek na patencie ponizej:

 

dolot.jpg

 

 

:diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz fotki, bo coś mi się wydaje że mój patent jest powielany :D

 

Zrobilem fotke pod maska :P Stożek na patencie ponizej:

 

Obrazek

 

 

:diabel2:

Ktoś tu mnie i Bullitta kopiuje :diabel2: , ciekawe jak to rozwiązanie wypadnie u ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trochę przerwy w projekcie, ale pomału zaczynamy się rozkręcać i jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, niedługo będzie montować suszare :D

 

Wtryski przymierzone przez Coobe, pasują elegancko. Po podłączeniu odpalił odrazu....małe strojonko ecumaster i wszystko gra....żadnych wariacji i check enginów nie wykryto :) Co lepsze, po wymianie wtrysków od SAABa skończyły się przygody z falującymi i spadającymi obrotami na jałowym :D Przy okazji tjunów, rozwiązała się usterka :) hehe

 

Autko pracuje elegancko i równo, jeździ również i nawet delikatnie mniej pali (według kompa) ;)

 

Suszara zamówiona, kolektor już jest, więc za około 2 tygodnie zaczynamy składać wszystko do kupy, jak czas i gotówka na to pozwolą :diabel2:

 

 

Dla zainteresowanych fotki nowych wtrysków poniżej:

 

200905191061.jpg

 

 

P.S

Ktoś tu mnie i Bullitta kopiuje :diabel2: , ciekawe jak to rozwiązanie wypadnie u ciebie?

 

Powiem Ci szczerze ze zmienil sie delikatnie dzwiek po przeniesieniu stozka za aku :) Generalnie jest lepiej teraz, tyle ze przy turbo bedziemy znowu pewnie robic generalne porzadki pod maska ;) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pierwszy etap za nami teraz czas na zweryfikowanie go na hamowni :D

Ps. z dolotem trzeba u ciebie pokminić bo ten co masz nie jest za ciekawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubo to będzie jak skonczymy z Coobciem projekt ;) Miejmy nadzieje ze wszystko pojdzie z gorki, a nie pod gorke :diabel2:

 

U mnie tez myslalem o jakims ciekawszym CAI czy cos, bo jak sie zgrzeje stozek to czuc delikatny spadek mocy, a teraz bedzie juz tylko co raz cieplej na dworzu :P Generalnie nie wiem jak to pod maska wszystko pomiescimy, gdy turbo wejdzie :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Gdzie są Twoje wykresy?? Jakoś ich nie widze :/

 

A to musial bym zeskanować, bo w koncu ich nie dostalem na pendrivie :/ Juz nawet o nich zapomnialem, ale mam wydruk, wiec trzeba by zeskanowac. Generalnie to nic sie nie zmienilo u mnie...caly czas ta sama moc. Jak cos zdlubie z turbo to bede sprawdzal. Narazie stoi projekt w miejscu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałęm porównac w koncu wykresy z tej samej hamowni. Mi wyszło w energy gas 152,9 KM i 194 Nm na IV biegu. V max 198 km/h :)

 

Ja tez ostatni mam z ENERGY GAS, więc postaram się wrzucić max do jutra, bo w robocie mam skaner i sobie porównamy :)

 

[ Dodano: Pią 29 Maj, 2009 17:41 ]

Tak jak obiecałem, poniżej wykresik z hamowni - tym razem ENERGY GAS POLSKA:

 

wykres.jpg

 

:diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu tam jest napisane almera 2,0?? :P

 

Generalnie patrzac na wykres to NIuton u mnie zaczyna sie przy 2300 (180 Nm) a u Ciebie dopiero przy 2600. Równiez dziura przy 3500 u mnie jest o wiele mniejsza.

 

Moc max osiagam o 300 obrotów szybciej a niutona 150 obr. Twoja sie kreci tez niby 200 obr wyzej ale za to o 4kmh jest wolniejsza na 4 biegu

 

Wg mnie mam ladniejszy wykres, ale niech sie inni wypowiedza :)

No to u mnie niuton max. jest osiągany niżej niż u was obu ;) jak auto wystroję pożądnie na hamowni to max. będzie jeszcze niżej. 180 Nm raczej nie osiągne tak nisko jak wy, co do mocy to także pewnie będzie osiągalna przy niższej prędkości obrotowej. Mnie generalnie bardziej zależy na przebiegu momentu i mocy, a nie na max.

Z tego co widze, Bombel masz łagodniejszy przebieg momentu niż zuru, ale góra jest jego zarówno mocą, jak i momentem.

Panowie ale cyferki cyferkami, ulica mówi swoje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, to tylko wykresy ;) Bardzo duże ma znaczenie jak zmieniamy biegi, jakie mamy kola, opony etc...

 

Co do hamowania, to tez moze wyjsc roznie. Przykladowo podjedziemy w trakcie lata jak bedzie sie lał żar z nieba i schamujemy, to nam wyjdzie 10 KM mniej ;) hehe. Więc najważniejsze jest to jak się jeździ po ulicy, a nie tam same wykresy i cyfry :diabel2:

 

P.S

Kiedy wchodzimy grubo Coobciu? :D Ja czekam cały czas na te turbo, ale coś nie wiem narazie kiedy turbina przyjedzie w końcu do Warszawy, bo slaby jest kontakt cuś z tym Lublinem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...