Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Primera niepodłączony wężyk


creativesb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam primerę 1.6 na gaźniku. mam ostre problemy z gaśnięciem to raz, a dwa że szukając dziś śrubki do regulacji biegu jałowego którą znalazłem, zauważyłem jeden niepodłączony czarny wężyk który wychodzi z trójnika zaraz pod śrubka do jałowego(patrząc od przodu silnika jest to lewy wężyk) i teraz gdzie go podłączyć, może to przez to gaśnie, bo dziś jest dosyć ciepło to praktycznie brak biegu jałowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, nie widać żadnych wolnych miejsc....,dodam że ten wężyk zasysa powietrze, i jak udało mi się go przytrzymać na ssaniu i zatkałem go to było słychać że obroty lekko spadały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jakbys znalazł podobny model w twojej okolicy podjechał i zweryfikował weze i ich podłączenie tak trudno bedzie cos doradzic bo tam weży tysiac.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem może być ciężko ze znalezieniem, ale dziś rozbierałem wszytko i ten wąż wychodzi z trójnika który łączy się chyba z czymś do sterowania obrotami ( żółte z napisem AC pod filtrem powietrza.), Mógłby ktoś zrobić zdjęcie silnika w okolicach gaźnika, i trochę za paskami...

 

[ Dodano: Czw 02 Kwi, 2009 21:11 ]

Ej no panowie nikt nie może zrobić zdjęć dla silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale to nie ten wężyk, tam już miejsce zajęte....

 

[ Dodano: Pią 03 Kwi, 2009 17:43 ]

Trudno jest zdjąć gaźnik ? robił to ktoś z was ? i po zdjęciu filtra z góry gaźnika jest klapka ssania, czy ona powinna chodzić sztywno?? bo moja ma dość spory luz. czyli naciskam ją np. w dół to jest chwila ze porostu spada i później dopiero czuć obciążenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod filtrem powietrza masz 2 wejscia na te wezyki - no chyba ze masz jakas inna obudowe, a w wyjmowanie gaznika sie nie baw bo to bez sensu. jak chcesz sprawdzic czy ten wezyk co jest odpiety ma wplyw na prace silnika to na odpalonym silniku go po prostu zatkaj palcem. jak cos da to po prostu go zaslep jak nie masz gdzie go wtyknac. ja u siebie obydwa te wezyki odlaczylem i zaslepilem i nie bylo problemu a nawet troche lepiej bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten wężyk ma wpływ na prace silnika, mocno zasysa powietrze i przy zatkaniu go gaśnie, tylko że jeden raz to sprawdziłem bo jak już pisałem praktycznie nie mam biegu jałowego więc ciężko dolecieć do maski puki zgaśnie :), jeszcze ciekawi mnie czy to co zaznaczone na obrazku na czerwono jest dobrze podłączone, a to na zielono to ten węzyk który zostaje.

 

http://c.wrzuta.pl/wi7295/d775b608001db852...1155/DSC02062to? type=i&key=4u3Xl0cte6&ft=f

 

[ Dodano: Sob 04 Kwi, 2009 09:58 ]

Aha, i jak najmniej rozbierając wyczyścić przepustnice bo zainteresował mnie temat o sunnym na gaźniku( http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?p=534625 ), wyczyścił bym wszystkie te dysze, bo po odłączeniu któregoś innego wężyka widać syf w rurkach i do tego jeden z tyłu był rozerwany.

 

[ Dodano: Sob 04 Kwi, 2009 15:14 ]

A jeszcze pytanie czy jak silnik jest zgaszony to to klapka ssania powinna być zamknięta ? bo moja jest niby przymknięta, ale nie zamknięta:/

 

 

 

 

Panowie zaczynam wątpić w to forum.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość wojciech.is
Witam. mam primerę 1.6 na gaźniku. mam ostre problemy z gaśnięciem to raz, a dwa że szukając dziś śrubki do regulacji biegu jałowego którą znalazłem, zauważyłem jeden niepodłączony czarny wężyk który wychodzi z trójnika zaraz pod śrubka do jałowego(patrząc od przodu silnika jest to lewy wężyk) i teraz gdzie go podłączyć, może to przez to gaśnie, bo dziś jest dosyć ciepło to praktycznie brak biegu jałowego...

 

jesli o ten wezyk chodzi to podlaczysz go do rury gumowej laczacej obudowe filtra powietrza z gaznikiem. musisz dolkadnie poszukac w tej ruze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...