Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Klocki hamulcowe


Gość tgolon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Pytanie jak najbardziej uzasadnione tym bardziej ,że wyszukiwarka na tym forum jest do d*py nie podobna, wpiszcie sobie słowo klocki, wyskoczy 7 podstron z czego 98% nie na temat, wyszukiwanie zaawansowane też o kant d*py potłuc, więc może ktoś by człowiekowi grzecznie odpowiedział na pytanie, zamiast pajacować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nowych. Ja na tym forum jestem bodajże pół roku i jeszcze nie założyłem nowego tematu bo tu wszystko o wszystkim już było :one: W wyszukiwarce wpisać "klocki hamulcowe" zaznaczyć opcję "szukaj wszystkich słów" i czytać,czytać i jeszcze raz czytać. Właśnie dlatego jest tyle tematów o tym samym bo nie chce się poczytać tylko zakłada nowy temat :028: A jurgenika popieram za takie odpowiedzi :one: A klocki to FERODO! I temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekdaniel85

mam pytanie odnośnie klocków hamulcowych. ostatnio próbowałem ściągnąć zacisk z lewego koła . po odkręceniu śrub prubowałem go wysunąć i nic nie dało. klocki zawadzały o nie starte krawędzie tarcz które wystają tak z 2 mm. przy obracaniu kołem klocki lekko tra o tarcze ale jest to w bardzo małym stopniu. czy może to być spowodowane tym że jak kiedyś wyciągnołem te klocki to potem włożyłem je na odwrót tzn zamieniłem jeden z drugim?czy takie lekkie tarcie jest dopuszczalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie starte krawędzie tarcz które wystają tak z 2 mm

Czyli o rant. Tarcze do wymiany - zdecydowanie 2mm to za duzo przy 22mm tarczy. Razem z tarczami wymien klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem klocki hamulcowe, jak nie umiesz czytać to przynajmniej głupot nie pisz
Kup ferodo premier najtańsze są teraz w sieci Norauto, nie kupuj ATE, Lukas nawet jak jeździsz jak emeryt po dłuższej trasie się wysrają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj ATE

btw, czemu nie ATE?

Kupiłem zestaw tarcze +klocki. Klocki dosłownie rwały tarcze, piszczały, pyliły i do tego nie hamowały nawet przy normalnej eksploatacji. Przy ostrej jeździe oczywiście trzepało jak w czołgu przy ostrym hamowaniu, a ich skuteczność nie raz przyprawiała mnie o pulpitacje serca. Po wyjęciu stwierdziłem, że są oba(bo miałem tylko z przodu), pękniete mniej więcej na pół, zużycie było równomierne. Zakupiłem ferodo premier(są one fabrycznie naciete na końcu klocka i przez pół), bo takie mam z tyłu i dopiero zobaczyłem co znaczy hamować. Mam niestety tarcze z przodu 257 mm, więc trzeba do nich konkretnego klocka, może przy 280 mm zdają egzamin. Co do tarcz to się jeszcze okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jakieś dwa tygodnie temu wstawiłem na tył komplet ATE (tarcze+klocki cena 360 zł) i jestem zadowolony żadnych pisków, pyleń itp. hamowanie też ok. na pewno nie polecę klocków firmy Nipparts zamontowałem je na przód chciałem zaoszczędzić :/ i.....beznadzieja w porównaniu do zużytych Ferodo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jakieś dwa tygodnie temu wstawiłem na tył komplet ATE (tarcze+klocki cena 360 zł) i jestem zadowolony żadnych pisków, pyleń itp. hamowanie też ok. na pewno nie polecę klocków firmy Nipparts zamontowałem je na przód chciałem zaoszczędzić :/ i.....beznadzieja w porównaniu do zużytych Ferodo

Tył w całkowitym hamowaniu, ma może ze 20% udziału, pylenia i pisku nie będzie bo nie są tak obciążone jak przednie. Ja wypowiadam się tylko co do przednich 257 mm tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignorancja i lenistwo niektórych "nowych" sięga Zenitu.

 

Bez szukajki wystarczy wejść w dział "Porady eksploatacyjne" i tam z pierwszej strony nie schodzi najdłuższy wątek:

 

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3361

 

I kolejne dwa bardzo rozbudowane:

 

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=37732

 

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=6329

 

I proszę Was - przeczytajcie je w całości!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mamamisi11

witam wszystkich tak się złożyło że stałam się dumną posiadaczką primery ,TD 98r.przez pierwszy tydzień samochodzik sprawował się bez zarzutu nie licząc wymiany akumulatora,a pewnego ranka po odpaleniu szarpnął i zgasł.niestety moja znajomość w temacie tego samochodu jest znikoma.do tej pory poruszałam sie inną marką .dodam tylko z informacji jakie uzyskałam pompa paliwowa pracuje ale nie podaje paliwa na cylindry,rozrząd takze pracuje, przy probie odpalenia tłok obraca sie.czy ktos może mi coś podpowiedzieć? ponieważ jestem kobietą,znając "naszych mechaników" wymyślą mi problem za który słono przyjdzie mi zapłacić.dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...