Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

hamulce w maxi usa


foorest1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie stanął mi zacisk z tyłu w maxi i potrzebuje kupić drugi.

Jakiego mam szukać od której wersji euro. Już się złapałem i kupiłem tarcze zdo tego samego rocznika, co mój i okazało się, że był to błąd. Czy hamulce z tyłu też są od J30? A może ktoś ma zacisk do sprzedania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez

Miałem podobny problem w A32 USA z 1995 roku. Tylny prawy zacisk. Pojechałem do specjalistycznego serwisu hamulców i zregenerowali zacisk w ciągu jednego dnia. Co do używek to uważaj, w tych Maxi często były problemy z tylnymi zaciskami, także jak będziesz kupował używkę ryzykujesz zamianę siekierki na kijek. Moim zdaniem tylko regeneracja i wiesz co masz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piter2323

witam

za taka regeneracje ile dales ? i jakie miałeś dolegliwości? wogole nie hamowały? u mnie jest taki problem ze z tylu tarcze mam pordzewiałe z tego wynika ze tyl nie hamuje. Czy jakoś sobie samemu można z tym poradzic wd40 itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez
witam

za taka regeneracje ile dales ? i jakie miałeś dolegliwości? wogole nie hamowały? u mnie jest taki problem ze z tylu tarcze mam pordzewiałe z tego wynika ze tyl nie hamuje. Czy jakoś sobie samemu można z tym poradzic wd40 itp?

Objaw był taki, że zacisk nie działał. Tarcza podeszła rdzą. Nie pamiętam dokładnej kwoty bo wszystkie rachunki przekazałem kupującemu przy sprzedaży Maxi ale było to coś ok. 200 - 300 zł łącznie z wymianą klocków na tylnej osi.

Po zabiegu było bez żadnych zastrzeżeń.

Ważne jest tylko by wybrać odpowiedni zakład naprawczy - najlepiej taki specjalizujący sie w hamulcach. Chodzi głównie o to, że ciężko dostać odpowiednie części do regeneracji i musieli trochę improwizować z doborem zamienników ale efekt był lepszy niż zadowalający.

Co do WD40 to nie porywałbym się na to - skąd weźmiesz wszystkie części do regeneracji?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Przepraszam że wtrącę swoje trzy grosze. Rozmawiacie o hamulcach tylnych, natomiast ja mam zagwozdkę dotycząca przednich. Mam A33 3,5l US i nie mogę dostać tarcz i klocków. W pobliskich sklepach każą przywieźć tarcze i klocki aby je sobie obejrzeć bo nie mają odpowiednich katalogów.

Dysponujecie może danymi na temat potrzebnych mi części lub miejscami gdzie mogę zakupić potrzebne części w spokoju i bez zgadywania czy trafię?

Dobra ... starczy tego długiego wywodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale tego nie jestem w stanie tak od ręki załatwić - brak kontaktów w USA.

Dzwoniłem nawet w lekkiej desperacji do serwisu Nissana do Płocka i już wiem że tarcze mogą być za 2-3 tygodnie i w cenie 440 PLN netto/sztuka :029:

Jak dla mnie to trochę drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje.

Na dzień dzisiejszy jestem w stanie zawieszenia. Poprzedni właściciel zatelefonował w okolice Białegostoku skąd kupował auto i sprzedawca ma w ciągu kilku dni przysłać tarcze i klocki, ponoć oryginały tylko lekko używane, ale w dobrej cenie.

 

VQPower - wiesz może ile kosztowałby taki komplet, tylko nowy do rocznika luty '02 wer. SE i jakie są koszty paczki morskiej do RP?

 

No niestety. Dostawa części używanych nie doszła do pozytywnego zakończenia, więc jeśli można, jestem zainteresowany propozycją VQPower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Tak jeśli chodzi o przód bo jeśli chodzi o tył w J30 z tyłu i w europejskiej i amerykańskiej są zaciski jedno tłoczkowe :)

I właśnie o to mi chodziło.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Mariuszek

Us jeden tloczek euro dwa. Tarcza tu i tu 28cm ale grubosc us 22 a w euro 26mm

 

Co do ilości tłoczków to tak, ale przednie tarcze do A33 3,5 US mają średnicę 296mm a nie 280mm( i tu jest problem z zakupem) - grubość us 22 to grubość minimalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam hamulce ściągnięte na tył. Jak potrzeba to mogę zmierzyć.

Ściągnięte ze stanów. Są w pudełku zapakowane.

Będę w garażu to sprawdzę.

Edytowane przez B 52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...