Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Tylne mocowanie dolnego przedniego wachacza


Gawa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na szarpakach koleś stwierdził że jest do wymiany sworzeń zwortnicy. Górny wachacz i dolny są wymienione. Czy jest tam jeszcze jakiś sworzeń bo w hurtowniach i w serwisie twierdzą że zwrotnica jest cała i żaden sworzeń tam nie występuje?

Pozdraiwm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest w sklepach zestaw naprawczy zwrotnicy, często Ci mechanicy co przy tym nie robili twierdzą że to sworzeń daje w kość, ale to chodzi o łożysko które na ten sworzeń wchodzi.

 

Poszukaj pod hasłem zwrotnica i Ci sie wszystko wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawy Kanaco bodajże są dostępne w ofercie IC... Całkiem fajnie wykonane, 2 łożyska i 1 simmering. Wymieniałem u siebie obydwa z przodu i mogę polecić :)

 

http://www.allegro.pl/item600526470_zestaw...ra_p10_p11.html

 

http://www.allegro.pl/item614309170_nissan..._zwrotnicy.html

 

Dwie opcje na allegro, zależy gdzie masz bliżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

japon tu masz temat http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=23656

Nie wszyscy mechanicy wiedzą co to sworzeń królewski i że zwrotnica w Primie jest na łożyskach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RooS,a na takim wahaczu za 100zł to długo jeździsz? Bo ja muszę wymienić prawy dolny i główkuję co kupić :/ Górne wahacze kupiłem 4MAX i po 10000km tak się zużyły że już mi opony drze :( Mam powody by bać się tanich części.

 

Hary wahacze Ci sie zuzyly te gorne bo byly nieoryginalne, w tych kichowatych wahaczach tulejki sa gumowe,ktore pod wplywem pracy pekaja, a w oryginalniejszych masz to ze sa tam tuleje OBRACANE metalowo gumowe, ktore inaczej sie zachowuja,jakby tak bylo ze bym musial gorne wymieniac co 10000km to bym musial co 3 miechy heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych kichowatych
w oryginalniejszych

no i oryginalnych

Niezłe stopniowanie :D

Tylko które to są te oryginalniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Już po wymianie tulei na wachaczu ... Właśnie się dziś z tym uporałem. Wymieniłem obydwie . Z tylną to nie ma praktycznie problemu . przy wyjęciu użyłem rozpieraka ale jak by ją wkręcić w imadło , ciągnąć i obracać wachaczem to powinna zejść bo tak strasznie ścisło nie siedzi. Przy wkładaniu troche posmarować np. mydłem i ręką można wkładać i wcale nie trzeba mocno dociskać. mały problem jest z tą przednią tulejką bo bez prasy to się nie da, podjechałem do zakładu gdzie mają konkretne prasy, kilka minut i nowe tuleje są na miejscu tylko wcześniej sobie przygotowałem tulejki to wyprasowywania. Nie licząc swojej roboty zrobienie obydwu wachaczy wyniosło mnie 180 zeta razem z częściami. Pojeżdże troche i sprawdze co się będzie działo ale po samej wymianie jest sporo lepiej. :)

 

[ Dodano: Czw 30 Kwi, 2009 22:33 ]

Witam. Pojeżdziłem troche i stwierdzam że warto było włożyć troche czasu i pare złotych w naprawe wachaczy . Zawieszenie zrobiło się sztywniejsze, lepiej się prowadzi ,lepiej trzyma tor jazdy, skrzypienie jak narazie ustało. Jeszcze troche za wcześnie żebbym mógł coś powiedzieć na temat trwałości zamienników jakie wsadziłem ale po pewnym czasie wjade na kanał i dokonam oględzin. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Ja u siebie także wymieniałem tylne tuleje wahacza dolnego i wsadziłem teknorota. Dzisiaj byłem na przeglądzie i obie tulejki pozrywane. Przejechałem na nich max 15 tys km i to nie po jakiś strasznych dziurach. I teraz mam kłopot czy znowu szukać samych tulei czy wymieniać całe wahacze. Na allegro całe wahacze firmy yamato są po 195 , febi widziałem po 152, a tulejki są od 50 do 100. I co tu teraz wybrać?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fragles13

Ja wymieniłem sobie tylne tuleje wahaczy jakieś 30 tkm temu, mam spokój. Nieoryginalnych tulei i wahaczy się obawiam - widziałem na własne oczy pęknięty wahacz oraz zerwane mocowanie tylnej tulei (made in china) - uszy zostałe przykręcone do nadwozia, a sama okrągła tuleja z wahaczem się majta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

"Ja wymieniłem sobie tylne tuleje wahaczy jakieś 30 tkm temu, mam spokój." --fragles13 można wiedzieć jakiej firmy tuleje kupiłeś i w jakiej cenie?

 

"Kompletny wahacz, wymienić samemu i nie rzeźbić." -- Jakie firmy wahacze polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fragles13

Kupowałem je jakieś 2 lata temu i nie pamiętam jakiej firmy - kupowałem wówczas w JC, ale wziąłem jakieś z wyższej półki (na pewno nie JC), dałem coś około 80zł za parę chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałem coś około 80zł za parę chyba.

To chyba z najwyższej półki dla krasnoludków karzełków :D

Nie bałeś się na tym jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fragles13

Ale nie mówię o wahazcach, tylko o samych tulejach tylnych. Zresztą z tą ceną to strzeliłem - nie pamiętam ile dokładnie zapłaciłem, musiałbym odkopać rachunek za tuleje.

 

[ Dodano: Sro 10 Cze, 2009 11:28 ]

Poprawka - około 8 dych dałem chyba za sztukę. Nie wiem czy nie TRW..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I ja słyszałem , że TRW robi dobre elementy. Ja swoje Teknoroty kupiłem coś po około 40 pln sztuka. tulejka Trw kosztuje 102 a cały wahacz 505 - chyba ich pogięło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fragles13

No, ceny są wysokie. Kupowałem ze sporym rabatem w JC, więc płaciłem nieco mniej. Ale kumpel zamontował sobie w P11 jakieś chińskie - wyrwało mu obydwie tuleje w ciągu miesiąca :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykański koncern TRW to ma 7 zakładów na terenie Polski 4 w Częstochowie, a reszta w Pruszkowie Czechowicach-Dziedzicach i Gliwicach a w 24 krajach swoje filie. Teknorot to Turecki wyrób, pewnie nie lepszy od Chiny udającej Germany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

odświeżam kotleta :rolleyes:

musze wymienić tylne tuleje dolnego wahacza i zaproponowano mi firmy 555 po około 50 zeta za szt. -zakładał ktoś kiedyś takowe do p11,144 ?????

 

Nie jestem pewien ale ja mam chyba założone tuleje 555. Wymieniłem bo było słychać stuki jak koła zabuksowały ale dalej to słychać. Może to nie to tylko amorki.

Pozdrawiam.

Bart.

Edytowane przez Bart-qlka2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...