Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju w CVT i inne czynności


Gość pomorzanin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z serwisem nissana to prawda o murano nie mają pojęcia mi w Koszalinie mówili że olej w skrzyni wymienia się po 180000 tyś km i nic nie trzeba dotykać .Próba zakupu 1 litra oleju aby uzupełnić 200ml braku skończyła się propozycją kupna 4l za 670zł w Bydgoszczy sprzedają nawet 100ml. Też wymieniłem wczoraj olej w skrzyni weszło 12L z płukaniem zalałem oryginał ns2 udało mi się kupić na allegro po 55zł za litr.Po wymianie całkiem inna praca skrzyni dodam że przy przebiegu 78000tyś km olej już był brązowy nie jasno zielony a jak by wyglądał przy 180000 pewno podeszła by wymiana razem ze skrzynią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych wymianą oleju w CVT.

 

Ja musiałem niestety wymienić cały olej.

 

Kupiłem auto zalane Mobilem 320.

Jeźdżiłem rok bez problemów, bo sprzedający upierał się, że to jest

"świetny" olej do tej skrzyni.

 

Miałem spore wątpliwości, szczególnie po odwiedzeniu różnych forów.

W zeszłym roku proponowano mi serwisie Nissana kupno oleju

(dwie bańki po 5,2 l) za ok 1000,- PLN.

Natomiast odnośnie samej usługi dosyć "mętnie" zeznawano tak co do

ceny jak i sposobu wymiany.

 

Postanowiłem wymienić olej samemu, bo niestety jestem wyjątkowo "uczulony"

na działania różnych serwisów.

 

W marcu zaproponowano mi kupno oryginalnego oleju w cenie 680,- /4l,

bo podobno olej ten występuje wyłącznie w takich opakowaniach (bzdura!).

 

Zgodnie z tym, co przeczytałem w oryginalnej instrukcji serwisowej,

ilość oleju niezbędna do wymiany to 10,2 litra x 0,3 do 0,5 = ok. 14-15l.

Wszystkie inne ilości to dolewki - przy wymianie całości niedopuszczalne.

Rachunek był, więc prosty: 4 x 680,- = 2720,- !!! (sam olej)

 

Gość w serwisie miał "taaaki ubaw" proponując mi zakup,

że wkurzony stwierdziłem - w życiu!!!

 

Zwłaszcza, że w USA olej oryginalny NS-2 kosztuje 10-15$/l ( w litrowych

opakowaniach).

 

W Polsce na szczęście jest już dostępny olej niemieckiej firmy RAVENOL,

a nazywa się ATF NS-2/J1 Fluid, w cenie detal. 35,-PLN/l (za litrowe opak.)

 

To umożliwiło mi prawidłową wymianę oleju (bez "warsztatowych ściem")

za 490,- PLN.

 

Olej spełnia normy Nissana KLE520000403 i KLE5200002 tj. takie same jak

oryginalny płyn NS-2.

 

Polecam wszytkim.

Boże chroń nas przed serwisem Nissana ( w Polsce)!!!

Pozdrawiam,

wkar

Strona 1 z 1

 

WaT

dziś, 04:14

Witam

Chciałem zapytać kto polecił Ci ten olej ,gdzie go kupileś i gdzie wymieniałeś .Mnie w W-wie na Puławskiej powiedzieli że sie nie wymienia.Ta wielość informacji na ten temat niestety powoduje nizła panikę u ''murańców''.Aha ,czy odczuwasz róznicę w pracy skrzyni?

Pozdrawiam

Wat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona 1 z 1

 

WaT

dziś, 04:14

Witam

Chciałem zapytać kto polecił Ci ten olej ,gdzie go kupileś i gdzie wymieniałeś .Mnie w W-wie na Puławskiej powiedzieli że sie nie wymienia.Ta wielość informacji na ten temat niestety powoduje nizła panikę u ''murańców''.Aha ,czy odczuwasz róznicę w pracy skrzyni?

Pozdrawiam

Wat

WŁAŚNIE TAK MÓWIĄ ŻE SIĘ NIE WYMIENIA POTEM MUSISZ WYMIENIĆ SKRZYNIE I NAJLEPIEJ U NICH W SERWISIE ZA 40000ZŁ PLUS OLEJ OCZYWIŚCIE. NA AMERYKAŃSKICH FORACH PISZĄ WYMIANA CO 60000 TYŚ MIL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Olej wymieniłem sam.

Większość czynności obsługowych da się spokojnie zrobić samemu, nie zostawiając "majątku" w serwisach.

Trzeba niestety trochę się pobrudzić i czasami potrudzić, szukając instrukcji serwisowych itp.

Ale ja np. to lubię, i wolę zmęczyć się w ten sposób.

Poza tym jak zrobię sam, to mam pewność, że wykonane to jest w odpowiedni sposób.

Wiele razy "wizytowałem" różne serwisy, i to co tam widziałem najczęściej wprawiało mnie w osłupienie.

 

Dystrybutorem tego oleju w Polsce jest firma SKAVEN (hurt)- mają stronę.

Z detalem jest marnie. Teoretycznie powinna mieć FOTA, ale nie ma (sprawdzałem - mają zamówić)

Kupisz w firmie wysyłkowej 017 852 12 21. Mają tylko litrowe opakowania po 35,-/l.

 

Co do polecenia wystarczy mi to, co znalazłem na niemieckiej stronie RAVENOL.

Robią bardzo "poważne" oleje i mają najnowsze cetyfikaty.

Poza tym, co jak co, ale w chemii Niemcy już od wojny "są bardzo mocni".

 

Sposób sprawdzenia poziomu, wymiany itp. jest w serisówce Nissana, dostępnej dzięki kolegom w intern.

Tam też, znalazłem info, że ma to być olej typu NS-2 (niezamienny z innymi) nawet z NS-1, ale nigdzie

nie było napisane, że ma być wyprodukowany w Japonni.

 

017 Mają też w niezłej cenie olej do silnika RAVENOL 10W-30TSJ.

 

Co do do różnic, to nie mogę się za bardzo wypowiadać, bo obecnie mało jeżdżę tym autem (czekam na instal. gaz.)

Myślę, że różnice będą widoczne po mocnym "zgonieniu auta na autostradzie".

 

Pozdrawiam.

wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Olej wymieniłem sam.

Większość czynności obsługowych da się spokojnie zrobić samemu, nie zostawiając "majątku" w serwisach.

Trzeba niestety trochę się pobrudzić i czasami potrudzić, szukając instrukcji serwisowych itp.

Ale ja np. to lubię, i wolę zmęczyć się w ten sposób.

Poza tym jak zrobię sam, to mam pewność, że wykonane to jest w odpowiedni sposób.

Wiele razy "wizytowałem" różne serwisy, i to co tam widziałem najczęściej wprawiało mnie w osłupienie.

 

Dystrybutorem tego oleju w Polsce jest firma SKAVEN (hurt)- mają stronę.

Z detalem jest marnie. Teoretycznie powinna mieć FOTA, ale nie ma (sprawdzałem - mają zamówić)

Kupisz w firmie wysyłkowej 017 852 12 21. Mają tylko litrowe opakowania po 35,-/l.

 

Co do polecenia wystarczy mi to, co znalazłem na niemieckiej stronie RAVENOL.

Robią bardzo "poważne" oleje i mają najnowsze cetyfikaty.

Poza tym, co jak co, ale w chemii Niemcy już od wojny "są bardzo mocni".

 

Sposób sprawdzenia poziomu, wymiany itp. jest w serisówce Nissana, dostępnej dzięki kolegom w intern.

Tam też, znalazłem info, że ma to być olej typu NS-2 (niezamienny z innymi) nawet z NS-1, ale nigdzie

nie było napisane, że ma być wyprodukowany w Japonni.

 

017 Mają też w niezłej cenie olej do silnika RAVENOL 10W-30TSJ.

 

Co do do różnic, to nie mogę się za bardzo wypowiadać, bo obecnie mało jeżdżę tym autem (czekam na instal. gaz.)

Myślę, że różnice będą widoczne po mocnym "zgonieniu auta na autostradzie".

 

Pozdrawiam.

wkar

 

Witam

 

Dzięki serdeczne wkar za wszystkie informacje.Mam nadzieję że parę groszy zostanie w kieszeni.

 

pozdrawiam

 

WaT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Suplemencik do wymiany.

 

Trzeba uważać ze spuszczaniem starego oleju ze skrzyni, (można wylać cały nowy!).

W przewód powrotny z chłodnicy "powietrznej" dobrze jest włożyć przezroczysty

wężyk (widać kolor spuszczanego oleju) bez "nurkowania" pod auto.

 

To auto jest świetnie zrobione pod względem serwisowym (jak większość japońców),

więc nie trzeba nawet wchodzić przy całej procedurze pod spód.

Polecam wszytkim wykonywanie czynności serwisowych WYŁACZNIE wg. oryginalnych

wskazówek NISSANA.

 

Zainteresowanym służę szczegółami.

Serdecznie pozdrawiam.

wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...
Gość WadimMurano

Witam.

 

Czy ktoś wie co to za otwór jest, dlaczego on służy?

 

1,1-DSC06331.jpg

 

Dlaczego z niego kapie olej?

 

2,2-DSC06330.jpg

 

Co to morze być za usterka, ile kosztuje naprawa?

 

3,3-DSC06342.jpg

 

 

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jest otwór technologiczny, wszystkie Murano tak mają. Wyciek masz z czegoś innego, na podstawie zdjęć cziężko powiedziec czy to skrzynia czy silnik. Przede wszystkim sprawdź poziom płynu w skrzyni i poziom oleju silnikowego (obydwa bagnety znajdują się pod maską :). Obawiam się, że powinien obejrzeć to mechanik, duża szanasa, że to skończy się na wymianie uszczelek. Zła wiadomośc, że jezeli to skrzynia to dojdzie jeszcze wymiana płynu NS-2. Radziłbym wtedy nie kupowac w serwisie tylko poszukać na własną rękę. Do pełnej wymiany potrzeba o ile pamiętam ok 12 litrów (poszukaj dokładnie na forum, gdzieś to było wspomniane).

Pozdr,

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj rafer_alston.

 

Ten olej jest OK!

Nic się nie dzieje, nie pieni się specjalnie, nie wycieka.

Nie wiem, co chciałbyś wiedzieć więcej.

Pisałem gdzieś na forum, że gdyby Nissan sprzedawał swój olej za "normalną" cenę (ok.12-15$/l -USA),

to bym może nalał oryginał.

 

Pozdr.

wkar

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ponad rok temu robiłem remont skrzyni w Samko na połczyńskiej to wlali mi dexron III. Na szczęście auto dużo nie jeździło i w ten weekend będę wymieniał na ravenol, spełnia normy nissana i w opisie nawet podali ze nadaje się do skrzyń CVT JATCO, więc jestem dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W TYM ZAKŁADZIE POWIEDZĄ WAM JAKIM OLEJEM MOŻNA ZASTĄPIĆ OLEJ SERWISOWY

KONTAKT

 

Auto Józefów

05-420 Józefów

ul. Piłsudskiego 7

woj. mazowieckie

 

czynne: pn.-pt. 8-17

 

tel: 22-789-69-63

kom: 504-425-406

kom: 507-729-698

 

SKLEP 500-299-094

 

 

ZNALAZŁEM JESZCZE OFERTĘ http://allegro.rs/it...no_qashqai.html

JAKIEGO KOLORU JEST ORYGINALNY NS2 GOŚCIU TWIERDZI ŻE TEN SPROWADZANY Z JAPONI JEST NIBIESKI

 

 

 

 

ZADAŁEM PYTANIE DO FUCHS POLSKA CO DO CENY I DOSTĘPNOŚCI TEGO OLEJU Titan CVT NS-2 typu ATF

JEST TO NOWOŚĆ CZEKAM NA ODPOWIEDŹ I CENE W POLSCE JESZCZE NIEDOSTĘPNY

nalałem alejten docvt jest fantastyczna 50zł 1 litr

 

nalałem alejten docvt jest fantastyczna 50zł 1 litr

ja polecan i jaki skok moct tak jagbym zwolnił reczny mechanik zaskoczony tylko orginał bo sa podroby mam skrzynke cvt w ypsylonce polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość roccostingray

witam

swoje autko uzytkuje w USA od ponad 2 lat, kupilem podstawowa wersje w salonie.

z inf jakie podal mi serwis olej w skrzyni CVT wymienia sie przy serwisie 90 tys mil , badz, jesli po podpieciu do kompa w zaleznosci od stylu jazdu wczesniej komputer pokaze taka inf.

Robilem przeglad na 60,000 mil i poprosilem o wymiane tego oleju mimo zalecen 90,000 . pan byl troszke zdziwony ale wymienili

sam koszt to 120$ robocizna i 100$ olej, serwis wymienil tylko 5 litrow , za kazdy litr zaplacilem 19,99$ lacznie 220$ dolozylem do planowanego przegladu.

przy 90,000 pewnie tez tylko 5 wymienia.... i kolejne 90,000 bez wymiany

 

p.s. serwisowka w stanach jest zawsze czysta chyba ze poprosisz o wpisanie tak wszstko jest rejestrowane w carfax :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
W dniu 16.04.2011 o 08:20, WaT napisał:

Strona 1 z 1

 

WaT

dziś, 04:14

Witam

Chciałem zapytać kto polecił Ci ten olej ,gdzie go kupileś i gdzie wymieniałeś .Mnie w W-wie na Puławskiej powiedzieli że sie nie wymienia.Ta wielość informacji na ten temat niestety powoduje nizła panikę u ''murańców''.Aha ,czy odczuwasz róznicę w pracy skrzyni?

Pozdrawiam

Wat

witam, WaT wymieniłeś płyn w CVT? masz może dobry serwis do takich akcji.Pytam bo właśnie się przymierzam do wymiany, a auto ma już 198k km i pewnie nie było nic ruszane w CVT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2019 o 17:38, arkadiusz3011 napisał:

witam, WaT wymieniłeś płyn w CVT? masz może dobry serwis do takich akcji.Pytam bo właśnie się przymierzam do wymiany, a auto ma już 198k km i pewnie nie było nic ruszane w CVT

Na forum Murano USA nieraz czytałem o przebiegach dużo większych bez wymiany oleju w skrzyni. Są ludzie co robią dwa razy tyle bez wymiany. Co ciekawe jest to też osoba, która miała auto od nowości Z50 i wymieniała olej co 15.000 mil czy jakoś tak i auto ze średnim przebiegiem szlag trafił skrzynie. Już nie pamiętam dokładnie, ale tam dosyć ciekawa historia bardzo dbającego i wręcz pedantycznego użytkownika. Tego oleju raczej się nie wymienia, chyba że są ku temu powody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, qtrik napisał:

Na forum Murano USA nieraz czytałem o przebiegach dużo większych bez wymiany oleju w skrzyni. Są ludzie co robią dwa razy tyle bez wymiany. Co ciekawe jest to też osoba, która miała auto od nowości Z50 i wymieniała olej  Tego oleju raczej się nie wymienia, chyba że są ku temu powody.

Każdy olej się wymienia - we frytkach również. 

Zawsze są jednostkowe przypadki usterek nawet jak dbasz i wymieniasz olej. 

Olej traci swoje właściwości z biegiem czasu, przepala się również. 

W Haldexie również wg rożnych producentów oleju się nie wymienia (szczególnie grupa VW) - nawet o istnieniu filtra nie wiedzą. Producent Haldexa ma z tego ubaw i kasę bo wymienia całe napędy - ale sam ludzi nie wprowadza w błąd i zaleca wymianę co 60tyś km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej skrzyni się psuje z powodu niewłaściwego poziomu oleju, jeden uszczelniacz trzyma 50 tys drugi 150tys., Znam przypadek, co było to parę tysiecy. Wpływ na to może mieć zuzycie zawieszenia, a nawet niezwiązane z tym naprawy zawieszenia, wymieniałem amory i wahacz i nie wiem jakim cudem poleciał olej ze skrzyni przy walku i to tak z kieliszek dobry, później nie zauważyłem wycieku,  jednak trzeba zerknąć na to przy każdej wymianę oleju w silniku, te uszczelniacze jakoś się pocą naturalnie i nie jest to groźne ale wyciek szybko zabije skrzynie.... Ja uważam że minimum raz na 60tys mil(100tys km.)trzeba zmieniać olej, a jak auto mocniej eksploatowane, ciąga przyczepę, mieszkamy w terenie górzystym to i nawet raz na 60tys km. Ja będę jutro lub pojutrze zmieniał olej sam, co prawda mam Pathfindera ale to jest ten sam powetrain co w Murano, czyli vq35de + cvt, identycznie się zmienia olej. Ciągle czytamy padła cvt, ale tak na prawde, to jest na poziomie poniżej 1%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn zmieniłem sam, zgodnie z serwisowką nissana, consulta w zupełności zastępuje cvtz50 na androida, odczytuje temperaturę oraz zeruje stan zuzycia oleju . Całość dość prosta, zauważalnie skrzynia płynniej pracuje, ostatnio była taka ostrzejsza a teraz plynniutko. Płynu przez 50tys mil ubylo prawie 1qt więc sporo, ostatni dzwonek na dolanie lub zmiane, kolejne 50tys mil zabiło by tą skrzynie. W sumie poszło mi 10qt ns-3. Pierwsze zlanie oleju z miski olej czarny, 3 zlanie (ostatnie) płynu  kolor zbliżony do oryginalnego z butelki, więc kombinacje  różne z odłączaniem  węży, wchodzeniem  w obieg , pkukanie dynamiczne ,są zbyteczne i zawsze narażają na uszkodzenie CVT, jak ktoś nie dopilnuje właściwego przepływu. Warto robić to samemu, bo proste, bo sporo kasy zostaje w kieszeni, a najważniejsze mamy pewność że ktoś nie spaprał roboty. Jak są jakieś pytania co do zmiany to odpowiem.  

od razu zmieniłem olej w silniku na amsoil

transfer case - amsoil

i dyferencjale tylnym - amosil 

jutro zmienię świece, przeczyszczę przepustnicę, doleję płyn wspomagania bo jakoś mało, doleję do chłodnicy bo trochę wyparowało, hamulcowy zmieniałem niedawno mam oki. 

pojutrze mycie, sprzątanie autka

i ruszam w trasę przede mną ok. 6 tyś km....

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kazik dasz małą poradę, bo jeszcze 5000 i zmieniam olej w skrzyni. Wiem jak zacząć, zlac tyle co z miski i tyle samo wlać od góry. A dalej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są jakby różne metody zmiany oleju w tej CVT, serwisowa prosta i patentowa z płukaniami, odpinaniem przewodów,  serwisowa prosta taka jak w ASO zapewnia Ci w 100% łatwość oraz że wszystko będzie działało. 

masz już działającą  app cvtz50 ? do monitorowania temperatury, oraz weryfikacji i skasowania zużycia stanu oleju ? - 

prosta metoda serwisowa może być 1 poziomowa (najczęściej to robią serwisy ASO), nie następuje pełna zmiana płynu ale jest wystarczająca w 100%  jako odświeżenie płynu lub 2 poziomowa ( nie ukrywajmy lepsza i skuteczniejsza metoda)

różnica jest taka, że 2 poziomowa czyli robisz to samo 2 razy, żeby przepłukać skrzynię z tego oleju co został. 

1. ustaw auto wypoziomowane.

2. zobacz czy nie masz przecieków przez uszczelniacze, bo bez sensu zmiana (może się pocić na uszczelnieniach, ale nie może zostawiać Ci plam na betonie)

3. Rozgrzej olej w skrzyni, około 40-45 stopni Celsjusza według cvtz50. 

4. wyłącz auto, odkręć korek spustowy i spuść olej, napij się piwa, niech poleci ze 20 minut

5. zakręć nakrętkę z nową podkładką (na wyczucie ma się zgnieść podkładka a nie przekręcić gwint)

6. odmierz ile Ci wyleciało i wlej przez bagnet tyle samo, ja polecam kieliszeczek do wódeczki więcej (wiadomo jakieś straty są). Gdzieś wyczytałem że powinno Ci wylecić około 5 3/4 qt (musisz kupić jakieś 7qt), może CI wylecić mniej , bo masz mniej, lub podobnie , a może więcej trochę, zależy od stanu i wypoziomowania auta

7. Włącz auto i po 5 sekund przytrzymaj na każdym biegu, wróć na P 

8. Droga test, zrób parę kilometrów - następnie auto na równym poziomie i następnie pod auto, patrzysz czy nie cieknie z korka i sprawdzasz poziom oleju zgodnie z procedurą obsługi ( na bagnecie , ciepły zimny, itd... ew, dolewasz trochę)

 

2 poziomowa wymiana polega na tym, że jakby przepłukujesz skrzynię i zmieniasz resztę oleju robisz to samo jeszcze raz od pkt 3 do 7 włącznie, oczywiście po pierwszej zmianie nie zmieniasz podkładki na nową i drugie piwo już bezalkoholowe jak masz robić test drogowy ..... do tej zmiany potrzeba Ci w sumie około 12qt płynu.

na koniec na app cvtz50 zerujesz stan zużycia oleju    

dobrze po 2000km znowu zajrzeć pod skrzynię, sprawdzić korek , uszczelniacze, sprawdzić stan oleju bagnetem..... bo może być tak, że jeździłeś na małym poziomie płynu i niszczyłeś skrzynię ale uszczelniacze były w miarę oki, potem wlałeś ile trzeba, wzrosło ciśnienie w skrzyni do prawidłowego i zaczęło cieknąć.... 

Jeśli zrobisz to jak jak piszę to będzie lepsze/pewniejsze niż przypadkowy serwis i mechanik pomocnik/praktykant co się dopiero uczy, a ma sam Ci zmienić płyn w skrzyni bo proste...

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie spoko instrukcja, ale jak mi Bóg miły, z wielkim błędem , bo zapomniałeś o bardzo ważnej kwestii... przy piwie czy nawet coli, włącz radio.


Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my kiedyś z bratem naprawialiśmy dodge R/T i wypiliśmy w lato chłodniczo 24 sztuki Corona (te mniejsze, chyba 0.33l. ), potem ustawialiśmy zbieżność koł na sznurek. Na drugi dzień wsiadam do auta, prowadził się perfekcyjnie .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 7.04.2019 o 23:05, Kazik_R52 napisał:

są jakby różne metody zmiany oleju w tej CVT, serwisowa prosta i patentowa z płukaniami, odpinaniem przewodów,  serwisowa prosta taka jak w ASO zapewnia Ci w 100% łatwość oraz że wszystko będzie działało. 

masz już działającą  app cvtz50 ? do monitorowania temperatury, oraz weryfikacji i skasowania zużycia stanu oleju ? - 

prosta metoda serwisowa może być 1 poziomowa (najczęściej to robią serwisy ASO), nie następuje pełna zmiana płynu ale jest wystarczająca w 100%  jako odświeżenie płynu lub 2 poziomowa ( nie ukrywajmy lepsza i skuteczniejsza metoda)

różnica jest taka, że 2 poziomowa czyli robisz to samo 2 razy, żeby przepłukać skrzynię z tego oleju co został. 

1. ustaw auto wypoziomowane.

2. zobacz czy nie masz przecieków przez uszczelniacze, bo bez sensu zmiana (może się pocić na uszczelnieniach, ale nie może zostawiać Ci plam na betonie)

3. Rozgrzej olej w skrzyni, około 40-45 stopni Celsjusza według cvtz50. 

4. wyłącz auto, odkręć korek spustowy i spuść olej, napij się piwa, niech poleci ze 20 minut

5. zakręć nakrętkę z nową podkładką (na wyczucie ma się zgnieść podkładka a nie przekręcić gwint)

6. odmierz ile Ci wyleciało i wlej przez bagnet tyle samo, ja polecam kieliszeczek do wódeczki więcej (wiadomo jakieś straty są). Gdzieś wyczytałem że powinno Ci wylecić około 5 3/4 qt (musisz kupić jakieś 7qt), może CI wylecić mniej , bo masz mniej, lub podobnie , a może więcej trochę, zależy od stanu i wypoziomowania auta

7. Włącz auto i po 5 sekund przytrzymaj na każdym biegu, wróć na P 

8. Droga test, zrób parę kilometrów - następnie auto na równym poziomie i następnie pod auto, patrzysz czy nie cieknie z korka i sprawdzasz poziom oleju zgodnie z procedurą obsługi ( na bagnecie , ciepły zimny, itd... ew, dolewasz trochę)

 

2 poziomowa wymiana polega na tym, że jakby przepłukujesz skrzynię i zmieniasz resztę oleju robisz to samo jeszcze raz od pkt 3 do 7 włącznie, oczywiście po pierwszej zmianie nie zmieniasz podkładki na nową i drugie piwo już bezalkoholowe jak masz robić test drogowy ..... do tej zmiany potrzeba Ci w sumie około 12qt płynu.

na koniec na app cvtz50 zerujesz stan zużycia oleju    

dobrze po 2000km znowu zajrzeć pod skrzynię, sprawdzić korek , uszczelniacze, sprawdzić stan oleju bagnetem..... bo może być tak, że jeździłeś na małym poziomie płynu i niszczyłeś skrzynię ale uszczelniacze były w miarę oki, potem wlałeś ile trzeba, wzrosło ciśnienie w skrzyni do prawidłowego i zaczęło cieknąć.... 

Jeśli zrobisz to jak jak piszę to będzie lepsze/pewniejsze niż przypadkowy serwis i mechanik pomocnik/praktykant co się dopiero uczy, a ma sam Ci zmienić płyn w skrzyni bo proste...

Witam,

ja zmieniłem olej u siebie w murano jakieś 3 lata temu i robiłem to w trochę inny sposób, został wymieniony cały olej w układzie i zrobione to w zaciszu garażu, a sama wymiana trwała chyba MAX 30 min, instrukcja wymiany została już tu kiedyś opisana na forum i jest banalnie prosta, odpina się przewód jak dobrze pamietam prowadzący do chłodniczki oleju i zlewa się olej w pewnym momencie chyba jak się zleje koło 7 litrow (jak dobrze pamietam) jednocześnie zaczyna się wlewać olej nowy przez otwór po bagnecie, (to na włączonym silniku i neutralnym biegu) kiedy zobaczymy ze wylewa sie z węża nowy olej to wyłączamy auto i zakręcamy węża i po wymianie, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest kilka metod "patentowych" o których czytałem, oraz oficjalna serwisowa, która kładzie duży nacisk na temperaturę zmienianego oleju. 

najważniejsze to pilnowanie stanu oleju idealnie to jakieś 3/4 miarki w odpowiedniej temperaturze pomiarów, przelanie gorsze niż niski stan ....

jeśli natomiast miałbym z50 z przebiegiem 200tyś lub więcej a  kolor oleju by świadczył, że to nie było ruszane ograniczyłbym się tylko do wymiany oleju w misce , bez żadnego przepłukiwania ..... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...