Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] SWAP skrzyni biegów... CVT/manual


komora
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

interesuje mnie taka operacja bowiem osiągi pojazdu ze skrzynia CVT sa dla mnie dosyć słabe. samochód miał generalny remont silnika i co ciekawe liczyłem na poprawe osiągów. no i co ciekawe: samochód faktycznie mniej pali, ciszej pracuje aaale przyspiesznie i vmax chyba pozostały bez zmiany. skrzynia w pozycji D = 180km/h, po przełaczeniu na tiptornik ledwo wykrzesałem 200km/h. dodam ze 6 bieg jest tak jakby strasznie słaby, samochód na nim zwalnia zamiast przyspieszac :( dlatego też, interesuje mnie przekładka skrzyni biegów. ciekaw jestem jak to wyglada ze stony technicznej. czy musiałbym coś zmieniać w elektornice, czy musiałbym zmieniać półosie... pytań jest bez końca. może pomożecie mi rozwinąć ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczyna to brzmieć całkiem ciekawie :) teraz pozostaje kwestia rozplanowania tego wszyskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta skrzynia wytrzyma jak mocniej będzie?

 

komora: btw.: ja u siebie na pozycji D otrzymuje licznikowe 197-199 km/h na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona nawet serii nie wytrzymuje przy palowaniu wiec raczej nie

W nich głównie problem z silinczkiem krokowym w środku który pada. Na zagranicznych forach większość problemów z nim jest związanych. Ja przelatałem 43 kkm przez 1,5 roku i praktycznie codziennie dostaje wysokich obrotów. CVT były montowane też z SR20VE, ale czy były to identyczne to nie wiem. Jeśli tak to jest jakiś tam zapas mocy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz_Primera

Witam.

No wlasnie jak to jest z wytrzymaloscia tej skrzyni na mody? Nabylem ostatnio kolejna primera 2.0 CVT i rzeczywiscie troche muli na automacie, myslalem nad jakims dlubaniem ale boje soe o skrzynie, a manuala szkoda narazie wrzucac bo autko ma przebieg 35tys.mil czyli prawie nowka sztuka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jak to jest z wytrzymaloscia tej skrzyni na mody?

 

Jak wyzej :)

Tudziez jak z wytrzymaloscia papieru toaletowego na rozciaganie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nich głównie problem z silinczkiem krokowym

 

Nie silnikiem krokowym tylko z lancuchem ktory peka przy palowaniu tej skrzyni

 

Bombel... nie wprowadzaj w błąd. Łancuch jest w przypadku CVT - 'pchany' - nie rozciągany więc temat jego pękniecia nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch pchany ? Wow, pan profesor z PKM by sie w grobie przewrócił. Łańcuch, podobnie jak sznurek czy papier toaletowy, może przenosić tylko naprężenia rozciągające. Wystarczy się zastanowić co się dzieje, gdybyśmy próbowali łańcuch ściskać. Miętoli się i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowałem silnik z takiej primery a ktoś własnie łykał skrzynie bo mu ten łańcuszek strzelił podobno koszt samego łańcuszka nie duży 1100 zł

 

faktem jest że automat zawsze zjada moc z silnika

 

silnik spasował sie ładnie ze manualną skrzynią ,,,,,,,

 

Podłącze sie pod wątek ,,,,

czy skrzynia z anglika jest taka sama chodzi o manuala ,,,tz czy biegi wchodzą tak samo ,,??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki :) silniczek juz wymienialem, olej tez, filtr, uszczelke... no i za mała to roznica zeby zaspokoic moje potrzeby :P chyba lepiej by bylo sprzedac skrzynie poki jest w dobrym stanie a wziac sie za zmiane... a co do mocy to pewnie ze warto podniesc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...